yardım eden yokmu düsünmekten kafayı yıyecegım.. lutfen yardım....

Konusu 'Hukuk Köşesi' forumundadır ve akli_karisik tarafından 12 Nisan 2010 başlatılmıştır.

12 Nisan 2010
    Konu Sahibi : akli_karisik
  1. akli_karisik

akli_karisik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Hakkımda sikayetci olunmustu,Mahkeme olmuş ama hiç bi şekilde haberimiz olmadi,adres değişikligi nedeniyle olmadı sanırım. Bugün haber verdiler yeni adrese zorla götürme kararı cıkmıs fakat mahkeme tekrar olacakmıs,Sikayetci olundugunda ifade verdigimde 17 yasindaydim ve 2 kisiden sikayetci olunmustu , Ben kıskırtmakla suclanmısım buda nasıl bir sucsa... sizce ne cezası verirler yada ceza alırmıyım ? Cevaplarınızı bekliyorum fikri olanlardan...

2. 12 Nisan 2010
  3. kantaron

kantaron -benim güzel kanaryam- Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    erak etme canım bır sey cıkmaz teblıgatın gelmedıgınden emın misin ..eger elınde olmayan sebeple alamadıan zorla goturulmeye ıtıraz edebılırsın ;su an kac yasındasın mahkemeye gıt ogren neymıs ;kışkırtma degıl suça tesvık olabılır en fazla para cezası gelır ..suc neydı bu arada neye tesvık ettın

4. 12 Nisan 2010
  5. akli_karisik

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    adres degisikligi oldu eski adresimize gitmis olabilir cagirilma filan... Bugun yeni tasindigimiz yere polis gelip söyledi... Yalan yanlis sacma sapan bi kız yüzünden cıktı hersey... bi erkegi ve beni sikayet etmis,erkek kıza taciz etmis tehtit etmis filan tehtit etmesi icinde ben kıskırtmısım güya iste.. benim suclanmam da bu yüzden ben kıskırtmısım yani.. bende ifademde kıskırtmadıgımı olayla alakam olmadıgı söylemistim mahkeme olacakmıs... Para cezası olursa ne kadar ceza verirler bilgin var mı peki? cok tesekkur ederim ayrıca...

6. 12 Nisan 2010
  7. akli_karisik

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    birde zorla götürmediler zaten sadece gün verdi adliye de ol simdi götürürsem nezarete atarlar filan dedi mutlaka o gün gel dedi mahkemeye cikacakmısız...

8. 12 Nisan 2010
  9. kantaron

kantaron -benim güzel kanaryam- Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    senı korkutmus canım sen ogun mahkemeye gıt ıfadende celışkı olmayacak skılde durusmada konus yanii zaten hemen sonuclanmaz o dava tehdıt mesajı fılan yok dökum ısterlerse bı de ohoh bır seneyı bulu.. ceza vereceklenı sanmıyorum yanı sen ve tehdıt eden rkadas hayır onun kıskırtması olmadı dersenız sorun yok;ispatı cok guc bır sey sonucta ..para cezası da bır sey dıyemeyecegım ama mela hakarete bıle bazen 100 150 TL verılıyor .öenmlı degıl yanı u kada rtakılma onların kendı mvzusu ıdı benım alakakm yoktur fılan dersın

10. 12 Nisan 2010
  11. akli_karisik

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Bugune kadar hic mahkeme filan görmedim o yüzden tedirginim .. Ben aynen kıskırtmadıgımı aralarında ne olduysa bilmedigimi filan söylicm .. ama hakim fazla sıkıstırır mı cok soru sorup uzatırmı o beni sıkıo.. Para cezasıda 100-150 tl verseler ben kendm halledeblrm zaten ama cok yüklü bi para cezası vermezler umarım verirlerse... cnku kötü olur aile filan ..:KK43: