yardım eder misiniz.....

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve orjinalkiz tarafından 24 Kasım 2009 başlatılmıştır.

24 Kasım 2009
    Konu Sahibi : orjinalkiz
  1. orjinalkiz

orjinalkiz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    slm arkadaşlar ben bişi sorucam ..çevremdekiler beni çok korkuttu.ben 2 buçuk aylık hamileyim.fakat kızlık zarı duruyor.oyüzden normal doğum yapmam gerekiyor ama belimden iğne vurup normal doğum yaptırcaklarmış.çok olumsuz şeyler duydum .eğer daha önce belden uyuşturupta normal doğum yapan varmı öneriyor musunuz yardımlar için şimdiden teşekkürler..vereliniortak

2. 24 Kasım 2009
  3. TopukluAyakkabi

TopukluAyakkabi Tuna-Öykü-Naz :)) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    kızlık zarı durunca normal doğummu yapman gerekirmiş?? hiç duymadım ben bunu.. belinden uyuşturupta yapılan epidural.. çok yakın çevremde böyle doğum yapanlar var ama bi sorun olmadı şimdiye kadar.tabi doktorunun da tecrübesi çok önemli bu noktada.içini rahatlatmak istiyorsan doktoruna güvenmelisin.. inşallah sağlıcakla kucana alırsın bebeğini.

4. 24 Kasım 2009
  5. ruj22

ruj22 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    386
    Ödül Puanları:
    163
    hiç korkma keşke bende yapabilseydim en güzeli normal doğum benim sorun olduğu için gene belden uyuşturulup sezeryan oldum çok çektim ağrılardan vallaha halada çekiyorum 1 ay oldu doğum yapalı

6. 24 Kasım 2009
  7. mecbue

mecbue se sipşaşe fokaye reğuğ:) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    inş sağlıklı bi doğum yaparsın bende bu çevredekilere çok kızıyorum yaa neden korkutuyolar şimdi hamile bi bayanı sen takma kimseyi bence

8. 24 Kasım 2009
  9. Zynpmrt

Zynpmrt Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Canım yaa bencede takma üstelik o çevreden duyduklarının çoğuda hurafe. Arkadaşların dediği gibi o yöntemin adı epudral ve epudral bir anestezi şekli. Tabiki bu yöntemin riski var ama sonuçta her anestezi şeklinin bir riski var. Bu yöntemi yapacak olan doktor çok önemli sdece bunu araştır yeter. Gerisine takma. Benim birçok arkadaşım epudralle normal doğum yada sezeryan yaptı kimseye bişey olmadı.Bende epudral yaptırmayı düşünüyorum.

10. 24 Kasım 2009
  11. orjinalkiz

orjinalkiz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    teşekkürler destekleriniz için arkadaşlar...ben doktoruma güveniyorum hayırlısı bakalım ...

12. 24 Kasım 2009
  13. gundogmadan

gundogmadan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    belinizden yapian igne epidurel fransada dogumlarin yuzde doksani boyle yapiliyor agrisiz dogum demek. rahim biraz acildiktan sonra epidurelle asaginin uyusturuluyor bacaklarinizi harket edebiliyorsunuz ama agriyi duymuyorsunuz. kisacasi cok tavsiye edilen bir normal dogum sekli. hic korkmayin arkadasim da yapti cok memnun kaldi.

14. 26 Kasım 2009
  15. SeHNaz

SeHNaz Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    merhabalar canim
    bende epudiralle dogum yaptim
    suni sanci vermislerdi ama ben kendim isdedim epidiral olmak cok rahat bi dogumdu dogumda esim ve amcamin kizida icerideydi ebemde türkdü hep beraber güle oynaya sohbet ederek dogum yaptim cok güzel bi dogumdu
    tavsiye ederim canim o yüzden