Yardım eder misiniz ?*

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve ysmnx93 tarafından 15 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

15 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : ysmnx93
  1. ysmnx93

ysmnx93 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Merhabalar ben 17 yaşında genç bir kızım. Sizlere danışmak istediğim bi konu var. Daha doğrusu derdimi paylaşmak istiyorum. 17 yaşında olduğum halde beni dışardan görseniz inanmazsınız yaşıma. 1.65 boyundayım fakat yaşımı küçük gösteriyorum. Ayrıca çevremdeki insanlar bana çok çocuksu olduğumu söylüyorlar. Erkek arkadaşım da dahil... Aslında o söylediğinde ona kızamıyorum ama çok çocuksu olduğumu düşünmüyorum. Her insanın içinde hiç bir zaman ölmeyen bir çocuk vardır yani.
    Sizce neler yaparsam olgun olabilirim? Hem davranışsal olarak hemde dış görünüş olarak?
    Cevaplarınız benim için çok değerli..
    Şimdiden teşekkür ederim... :çok üzgünüm:

2. 15 Temmuz 2010
  3. Amonra

Amonra Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    266
    Ödül Puanları:
    213
    büyümek için acele etme..
    büyümek büyük göstermek iyi bi şey olsaydı
    kozmetik ve estetik sektörü diye bişey olmazdı
    ilerde de küçük görünelim diye uğraşıcaz

4. 15 Temmuz 2010
  5. nusyamusya

nusyamusya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    güzelim benım şahsı fıkrım bırının sana soylemesıyle nasıhatlarde bulunmasıyla olgunulasamazsın..senın bazı seylerden yaşayarak ders alarak oturaklaşacaksın..17 yasındasın cocuk degıl genc bır bayan olmussun artık kımseye kendını güldürme.soruna gelınce yınede mesele giyim tarzını degıstırebılırsın,bıraz daha hal ve hareketlerıne dıkkat edebılırısn vs......saygılarımla:enbuyukkk:

6. 15 Temmuz 2010
  7. morrison

morrison Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Canım kızma ama sen zaten çocuk sayılırsın daha yerimseniben Olgun gözükmek için hiçbirşey yapmana gerek yok bence,her yaşın kendine göre bir güzelliği var... Çocuksu gözükmen de çok normal. Ben de o yaşlarda makyaj yapmadığım ve yaşıma uygun giyindiğim için gayet çocuksu görünüyordum ve eminim ki buradaki birçok kişi de aynı şekilde görünüyordu. Bir en fazla iki sene sonra zaten şimdiki halinden çok farklı görüneceksin inan. Yüz hatlarrın oturacak,giyim tarzın,oturman kalkman,konuşman, yaşının büyümesiyle herşeyin değişecek. Ben 21 yaşındayım ve 16 yaşındaki halimi tanıyamıyorum fotoğraflara baktığımda kaydirigubbakcemile3 o kadar değişmişim yani düşün... Zamanla sen de genç kızlığa geçiş yapacaksın kimse inanmayacak ne kadar hızlı serpilip büyüdüğüne hatta sen bile. O yüzden şimdi olgun görünmek adına seni yapaylaştıracak çabalar gösterme ve yaşının tadını çıkarmaya bak bence canım a.s.

8. 15 Temmuz 2010
  9. Doro

Doro Tantrumm! Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    bence olduğun gibi davranmalısın. gülüşün çocukçaysa onu değiştir gibi şeyler diyemeyiz. aman diyim sakın büyük görüneceğim diye giyiminde çok değişiklik yapma. çok uç noktalara kaçma yani. topuklu ayakkabı ve ağır makyaj mesela :1no2: o çocuksu duygu insanın doğasında vardır. bunu değiştirmek kolay değildir. senin hayata bakış açınla ilgilidir. eğlenmeyi, gülmeyi seviyorsan bunu değiştirip her gün makaleler okuyup denemeler yazamazsın ki. olgunlaşmak zamanla olacaktır bence 17 yaşında biri olgun olsa tuhaf olur zaten bırak çocukluğunu yaşa.

yok ben illa biraz olgun görünmek istiyorum diyorsan, sence sende görülen çocuksu şeyler neler, konuşma tarzın mı, insanlar içinde kendini ifade etme şeklin mi, saç ve giyim tarzın mı, belki bunları tespit edip onlar üzerine yoğunlaşırsak sorunu biraz da olsa çözmüş oluruz.

ama tekrar söylüyorum benim fikrim kendin gibi olmandan yana, 17 yaşındasın çok da büyük sayılmazsın, küçümsediğimden değil canım ben de daha 19umdayım yanlış anlama olumunekankayizsmile

10. 15 Temmuz 2010
  11. dove

dove Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    canım ben 20 yaşındayım ama hal ve hareketlerim de görünüşüm de 15 gibi :)
    makyaj yaptım, topuklu ayakkabılar, klasik elbiseler giydim baktım olmuyor bıraktım gitti :)))

yollarda zıplayarak yürüdüğüm, salıncakta sevgilime kendimi sallattığım zamanlar var hala :) erkek arkadaşım da alıştı, bazen çocuk gibi davranıyosun derdi. artık demiyor çünkü değişmeye niyetim yok.

bence olduğun gibi kal bu en iyisi :KK66:

12. 15 Temmuz 2010
  13. _laylaylom_

_laylaylom_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    148
    ilerde bu günlerine dönmek istiyeceksin...tadını çıkar.ama şanslı olduğunu da anlıyacaksın
    küçük göstermek avantajdır :KK66:
    zaten yaşını büyük göstermek çok yapay durur inan...o yaşlarda yapılan ağır makyajlar
    ve yanlış kıyafet seçimleri daha komik duruma düşürüyor insanı.

14. 15 Temmuz 2010
  15. ysmnx93

ysmnx93 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    öncelikle yanıtlarınız için çok teşekkür ederim :)
    ya çocuksu olarak davranışlarımdan kasıtları şunlar ben eğlenceli biriyim eğlenmeyi gülmeyi çok severim çok hareketli biriyim ama bunlardan dolayı yanlış anlaşılıyorum ondan sonrada hemen adım çocuksuya çıkıyor. kıyafet bakımından çocuksu değilim genelde benim yaşımdaki genç kızlarla aynı ayarda giyimim :)
    ben bide tek kardeşim hafiften şımarıklığımda var acaba ondan mıdır dicem ama pek sanmıyorum :S
    ya nasıl desem bazı kişilere yaşımı zor inandırıyorum hatta içlerinden bi kaçı seni bilerek bi sene falan büyük yazdırmışlardır diyorlar o zaman çıldırcak gibi oluyorum. bu yüzden doladım kafama bunu benneyaptımki

16. 15 Temmuz 2010
  17. dove

dove Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    anlıyorum seni, yaşını inandırmak çok zor oluyor... ben dersanede öğretmen olarak çalışıyordum canım son 4 aydır, oradaki öğrenciler ve öğretmenler bile inanmadılar yaşıma.. ben de çok gülerim. hatta adımın anlamı bile 'gülmek' :) bence aşırı derecede şımarıklığın yoksa, gülmek eğlenmek neşeli olmaktan vazgeçme....... :KK1:

18. 15 Temmuz 2010
  19. ysmnx93

ysmnx93 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31

şımarıklığım aşırı derecede değil o yönden sorunum yok :)
    ben böyleyim gülmekten eğlenmekten son derece hoşlanıyorum ama sanırsam kimi zaman bunların dozunu kaçırıyorum :S bide sevgilimden bi kaç zamandır sık sık duyuyorum bunu buda etkiliyor beni aslında alışıktır bu hallerime kimi zaman çekemediği oluyor sanırsam :KK70: