Yardım edin çocuğum oldu ama mutsuzum...

Konusu 'Psikoloji - Ruh Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve deniz. tarafından 14 Ocak 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    14 Ocak 2010
    Konu Sahibi : deniz.
  1. deniz.

deniz. Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar bugünlerde kafam çok karışık...yeni ikiz bebeklerim oldu...ama mutsuzum...kafamda birsürü düşünce...keşke hiç çocuğum olmasaydı..yada birtane olsaydı....yada daha sonraki yıllarda olsaydı.....düşünüyorum insanın çok çocuğu olmasımı güzel yoksa birtanemi sadece...2 çocuk insanı tamamen kısıtlıyor......çok tatlılar ama...bilmiyorum.....neden böyle şeyler düşünüyorum.....bunlar belki depresyon belirtileri ama sanmıyorumda çünkü bunları gayet sakin olarak ve bilinçli düşünüyorum...açıkçası ben şu sorunun cevabını arıyorum...sizce insanın 2 veya3 tane çocuğu olmasımı güzel yoksa sadece 1 tanemi.......

Son düzenleyen: Moderatör: 23 Kasım 2010
  2. 14 Ocak 2010
  3. ysl_cinema

ysl_cinema ATATÜRK'ümü çok seviyorum Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Allah uzun ömürler versin evlatlarına:Saruboceq:...çok şanslısın bence insanlar 1 cocuga sahip olamıyorken sen 2 sinne aynı anda sahip olmuşsun çok güzel bir duygu olmalı, ben tekim kardeşim yok, ve o kadar zor ki bu....küçükken çok anlamıyorsun hosuna bile gidiyor belki ilgi senin üzerinde istediklerin hep oluyor..ama büyüdükce zorlaşıyor....aileni kaybetme korkusu başlayınca çok kötü oluyorsun,senin kanından canından biri olsun şu hayatta istiyorsun,ben aileme çok düşkünüm onlara bişey olunca ne yapacagım bilmiyorum bi kardeşim olsun o kadar çok isterdimki aynı duyguları paylaşıp sarılabilecegim...o nedenle sakın mutsuz olma bence harika bişey ikizlerinin olması onlar hayatta hep birbirlerine destek olacak,aklındaki kötü düşünceleri sil bu güzel annelik duygusunu doya doya yaşa

4. 14 Ocak 2010
  5. _HaNDaN_

_HaNDaN_ Allah oL der ve oLur !! Üye

Beğenildi:
    76
    Ödül Puanları:
    148
    inanamıyorum size her anneye nasip olmicak bişi bu.kesinlikle üzülmeyn bence büyüyünce iyi günde kötü günde hem size faydaları olcak hemde kardeşlern birbirine.belki sen bekarsnda söylüyorsn diceksnz ama tek olmanın dezavantajlarını çevremdeki insanlardn pekala görebiliyorm.Nisan da düğünm var benmde hayırlısıyla bende 3 tosuncuk annesi olmak istiyorum 2 nekiii hedefiim üçç :hulya:

6. 14 Ocak 2010
  7. miadolu

miadolu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    zemuszemus ne kadar şanslısın keşke benmde ilerde bir üçüzüm falan olsa ne kadar güzeldir o miniklerle ilgilenmek...tabi uykusuz geceleri ve vıyaklamaları saymazsak maddi olarakda biraz zorlayabilirler ama bence dünyanın en güzeli şeyi...bebişlerin için öyle keşke bir tane yada hiç olmasalardı die düşünme sakın Allah ın gücüne gider alıverir elinden sakın getirme aklına öle şeyleri onların büyüdüklerini düşün o kadar güzel oluyolarki

8. 14 Ocak 2010
  9. defne/oxgxuz

defne/oxgxuz sana emanetiz Allah'ım Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    86
    canım zaten doğum sonrası depresyonda bunlar he düşünülüyor, tek çocuk olsa da düşünürdün merak etme. bu bi süreç yavaş yavaş geçecek. ben de depresyondaydım yeni yeni kurtuluyorum. işin farklı tarafı hiç depresyonda ollduğumu kabul etmiyordum, çünkü hep mantıklı va makul fikirliydim. ama şu an kendime bakıyorum da çooook farklı. ben tedavi görmek zorunda kaldım, biraz zorladılar. eğer zamanınher şekilde geçeceğini kabul edersen sorun olmaz ama bil ki bunlar normal düşünceler değil,sanırım depresyon. düşün ben balkona çıkamıyordum ya düşrsem diye. çok mantıklı gibi düşebilirim ama neden düşeyim ki parmaklıklar var ve sarkmadığım sürece sorun yok. klorak kullanamadım mesela bi süre çocuğuma dokunur biberonuna falan bulaşır diye bak bu da mantıklı ama nden bulaşsın ki sonuçta duruluyoruz be biberonu onunla yıkamıyoruz vsss.... tek yapman gereken sakin olup beklemek ve bi gün gerçekten böylesinin de zevkli olduğunu farkedeceksin. biz meslekleri aynı olan kişileriz. en zor olanları şu anda bak atlatıyoruz evlenmek, çocuk doğurup bakmak büyütmek. ve bundan sona yavaş yavaş tüm bunları erkenden cebimize koyup hayata tam gaz devam diyeceğiz. belki kariyer yaparız serbestçe.... belli olmaz. hadi ama :) bak çok tatlı bebekler. benimki uyuyo kuzum. seninkiler de senin kuzun ve sana çok ihtiyaçları var muhtaçlar. düşün sen doyurmazsan nasıl kalkıp karnını doyuracaklar. of bunu düşününce çoook duygulanıyorum

10. 14 Ocak 2010
  11. Liza.

Liza. love Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canım ne güzel işte ikisini birden çıkarıcaksın. biraz dayan ilk üç yılı atlat çok rahatlarsın. başkada yapmazsın.
    valla esasında süper bir durum yıllar sonra sende anlıyacaksın.
    millet bir tane büyütüyor sonra kardeş olması lazım diye baştan alıyor tekrar hamilelik doğum bebek gazı falan daha zor daha beter inan bana.

12. 14 Ocak 2010
  13. Nursati

Nursati 12 yıl bekledim seni Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Sanırım doğum sonrası geçiş dönemindesiniz. ıki tane bebek olduğu için kendinize zaman ayıramadığınızdan sürekli kendinizi sorguluyorsunuz. Büyümeye başladıklarında bunları hatırlamayacaksınız bile.

Bir anne değilim ama. 10 yıldır savaş veriyorum. 4 bebek kaybettim. Mücadeleye devam ediyorum.
    Bebeklerinizi sevdiğinizden eminim ama kalbinizi sonsuz açın onlara. Yeryüzünde size ait olan tek şeyler... Uyku ve diğer ihtiyaçlarınız için yakınlarınızdan yardım isteyin.

14. 14 Ocak 2010
  15. huuulya

huuulya küçücüğüm herşeyim... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ben hep ikiz çocuğum olsun istemiştim, şimdi hamileyim ama tekiz yavrucum :) :KK46:
    bence ilk çocukta ikiz olması çok güzel, tamam ilk başlarda zorlukları olur illaki ama biraz geçsin çok rahat edersiniz, ikisi birden büyür, çocuğa arkadaş aramak zorunda kalmazsınız, birbirlerine yeterler
    hem bi düşünün, şu an size geriyo dönüp, hiç olmama şansı verilse, vazgeçebilir misiniz onlardan, tek olacak olsa hangisini seçerdiniz seçebilir miydiniz birini olmasın diye?
    çok şanslısınız, şükredin, böyle düşünüpte bu güzel günlerinizin keyfini kaçırmayın, geçen zaman geri gelmiyor biliyorsunuz............

16. 14 Ocak 2010
  17. deniz.

deniz. Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    evet haklısınız arkadaşlar...çok saolun ama benim bu duygularımın bir sebebide bebeklerimin 26 haftalık olarak prematüre doğması....maddi olarak senelerce borç ödiycez 2 ay hastanede kaldılar ve sigorta anlaşması olmayan özel bir hastanede..ve bir sürü sağlık soruınu...allaha şükür şimdi sağlıklılar....ama bunlar beni çok yıprattı...yoksa tabiki harika bişey iki erkek evlat...inşallah herşey güzel olur....

18. 14 Ocak 2010
  19. masumum

masumum Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    8 yaşında ikizlerim var canım ben ikiz olacağını öğrenince ağlamıştım, ama şaşkınlık ve mutluluktan olsa gerekti o gözyaşlarım üstelik sorunlu bir evliliğim vardı, eşim işsizdi ama bir kez bile keşke tek olsalardı demedim, bugüne kadar yaşadığım zorluklara hep onların sayesinde katlandım, yeni doğum yaptığımda dr.um bana hafifi bir depresyon ilacı vermişti, bir uzmandan yardım al istersen bu günleri daha kolay atlatırsın emin ol.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.