Yardım edin erken doğum belirtisimi yaşıyorum

Konusu 'Premature Bebekler ve Paylaşımlarınız.' forumundadır ve zehra1715 tarafından 4 Kasım 2010 başlatılmıştır.

4 Kasım 2010
    Konu Sahibi : zehra1715
  1. zehra1715

zehra1715 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    mrb ben 25 haftalık hamileyim 1.5 aydır hissediyorum kzıımı tedaviyle hamile kaldım ben ve son bir haftadır hem idrarımı kaçırıyorum hem bebğim bazı bölgelrde top oluyo orası inanılmaz sert oluyo ve hareketimi kısıtlıyor tepiniyo ama genelde ordan oraya kayıyo biryerini sivreltip orda bekliyo sanki acaba bu yaşadığım erken doğum belirtisi olurmu birde idrar kaçırıyorum bu su olsa farkederdim herhalde demi 1 ay daha geçse şu 30 haftayı tamamlasak bi oh diycem hamileliğimin başından beri diken üstündeyim allahım bebğimi sağlıklı sıhhatli kucağıma almayı nasip etsin ne olur dua edin herkesede nasip etsin işallah

2. 4 Kasım 2010
  3. glnk

glnk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    Ben de 21.haftadayım hiç öyle şeyler hissetmedim şimdiye kadar.Tepiklerini hissediyorum sadece.Ben de bu erken doğum,sancı belirtilerini merak ediyorum.Tecrübeli anneler yazarsa çok iyi olur.Ama bence mutlaka doktoruna sor.Çünkü karnın belli bölgelerinde sertleşmenin kasılma olabileceğini okumuştum.

4. 4 Kasım 2010
  5. mavrulam

mavrulam Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    801
    Ödül Puanları:
    153
    Eczanelerde satılan bir kağıt var adı turnusol kağıdı herhalde onu gazlı beze sarıp koyun eğer rengi mor gibi olursa su geliyor demekmiş..
    Ama diğer yaşadıklarınız normal...İlerde daha da artıyor bunlar...
    En önemlisi bebeğin hareketleri hareketleri sık sık ise problem yoktur...

6. 4 Kasım 2010
  7. yasmin_84

yasmin_84 minik kuşum Üye

Beğenildi:
    45
    Ödül Puanları:
    148
    canım yaşadıkların gayet doğal şeyler.erken doğum yapmış bi anne olarak söylüyorum.erken doğumda kasıklarında mutlaka kasılma şeklinde sancılar olur.arada bi gelip biraz sıkıştırıyo.yada kanaman olur.

8. 4 Kasım 2010
  9. Aris

Aris Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    41
    Canım sakin ol
    Senin bahsetiklerin erken doğum belirtileri değildir. Bebek ağırlaşınca idrar torba üzerinde baskı yapar ve o nedenle idrarı kaçırıyorsun. Şimdi şöyle bir durum da var, idrara çıkma isteğin yoksa, idrar gibi suyu akarsa, ozaman hiç bekleme doktora git. Ama yok, idrar isteğin varsa ve kaçırma oluyorsa, ozaman normal bir durumdur. Bol bol su tüket.
    Bebeğin karnın içinde dolaşması ve arasıra bir yerde toplamasıda normaldir. Artık orası ona göre çok dardır. Doktor kontrölüne gidince plasenta suyun seviyesi ölçmesine talep et. Suyu azalıp azalmadığını söyleyecektir. Bence bulundun durumu çok normaldır.
    Herşeyini kafana takma, dinlen, müzik dinle, hamileliğin keyfini çıkar.
    Erken doğum, geç doğum bunlarını kafana takma, bebeğin duygusal değişimi farkeder ve bebek de senin kadar stres yapar. Gezebilirsen gez, güzel yerleri, hoşladın yerleri ziyaret et. Bebek için alişveriş yap ama yorulma. Daha iyi hissedeceksin.
    Şimdiden bebeğini güle güle büyüt canım. :nazar:

10. 4 Kasım 2010
  11. ucrubana

ucrubana Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ben 28 haftada doğurdum sancımda kanamamda olmadı birden suyum geldi ve doğum başaldı

bendeki belirti sonradan farkettim akıntımın artmasıydı dr normal olur dedi ama amniyon sıvısıymış bol bol dinlen,kuruntulu olma,stresten uzak dur inşallah vakitli doğurursun Allah bebrğini sana bağışlasın

12. 4 Kasım 2010
  13. el-muallim

el-muallim kırk yaşımın çiçekleri.. Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    196
    bence mutlaka dr a gıt canım kasılmaların oluyoo demek bu ..............mutlaka gıt magnezyum verecektır yasadım cunku.......bekleme gıt konus ıçınde rahat eder...ınş bıu ay daha dayan

14. 4 Kasım 2010
  15. deniz.

deniz. Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    bendede sendeki belirtiler vardı ve 26. haftada başka hiç bir belirti olmadan doğum yaptım....ne kanama ne sancı hiçbirşey olmadı...doktoruna danış bence....

16. 4 Kasım 2010
  17. gonul_77

gonul_77 İkiz Annesiyim Bennnnnn Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bence en kısa sürede dr nu ara ve bi kontrol ettir bende de aynı sorunlar oldu benimkiler ikizdi ve bende yer kalmadığı için böle yapıyor diyordum sol taraftaki bebek içinn kordon bağında kan akışı yavaşlamışş doopler bozukluğu teşhisi ile kocaeli üniv. yatış yaptımm bir gün dura bildi bebeklerim eğer hisseder hissetmez gelseydiniz serum tedavisi ilaç tedavisi ile durdurabilirdik demişti. moralini bozmak istemem ama bence bi dr görüşş. muayene oll..

18. 5 Kasım 2010
  19. zehra1715

zehra1715 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    hepinizze tşk edrim buğün gittim dr evet bunlar kasılma belirtisi dedi magnezyum verdi progestana devam dedi eşi aşagıda dedi eger sık olursa sorun yaratır dedi benim kşamları oluyor sadece şimdilik normal görünüyor dedi 25+3 günlük 872 gr olmuş 33cm kuzum allahım onu kucağıma almayı nasip etsin işaalllah 1 ay daha geçsem rahatlıycam henüz çok küçük birde ben çok kilo almışım dr diyet dedi aslında zayıftım ama birden aldım şu aylar geçsede kucagıma bir alsaydım hepinize çok tşk edreim çok