Yardım edin, kaynanama gitmek istemiyorum :(

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve Chitlenbik tarafından 28 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

28 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : Chitlenbik
  1. Chitlenbik

Chitlenbik Aktif Üye Pro Üye

Beğenildi:
    41
    Ödül Puanları:
    88
    Eşimin bundan önceki işyerinden 35 gün izin hakkı var. Onu kullanacağını söylüyor. Eğer izine çıkarsa da 250 lira kesinti olacak. O da bodrum da arkadaşının yanında çalışacakmış. Dün kapıya poşetin içinde İzin belgesini koymuş işe giderken unutmamak için. Dedim planın ne? Ne yapmayı düşünüyosun?? İşyerinde konuştuğunu izini alacağını söyledi. Eğer sormasam onu da sölemicek! Neyse. İyi dedim bende. Sonra diyoki sizi de 1 haftalığına köye yollarım. Kaynanamın yanına yollıcakmış. Ya ben kocamla 2 gün dayanamıyorum orda. Şimdi kalkmış bana 1 hafta yanlız kalacaksın diyo. EEE sonra dedim?? 1 hafta sonra bizi alacakmış geçerken yeğenlerini de alacakmış. Neymiş ben evde tek başıma kalamazmışım yeğenleri bana yoldaş olacakmış. Biri 10 biri 12 yaşında 2 erkek çocuktan bana nasıl yoldaş olur? Ben yemek yaparken Efline bakacaklarmış. Hem adım gibi eminim. 1 hafta dedi ya kesin 1 haftayı geçecek. Eşimi çok iyi tanıyorum...
    Bende dün kızdım. Bunların hepsini daha yeni mi söylüyosun diye! Neymiş iş yerinde aklına gelmiş. Allam yaaaa...
    Kafayı yicem. Ne yapim sizce? Ailem Almanyada. Aynı apartmanda arkadaşımız var. Hem zaten korkmamda yanlız kalmaktan.
    Sanırım kocamda güven sorunu var. Çok kıskanıyo. Köyde annesinin evde de yeğenlerinin gözü üzerimde olacak ya....

2. 28 Mayıs 2010
  3. HuzunApla

HuzunApla Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    gitmek istemiyorsan gitme. kayınvaliden gelsin sende kalsın. hiç olmazsa kendi evinde olursun arkadaşın komşun gelir.
    ayrıca aranızı bozmak istemem ama güvenmiyor ne demek yaa güvenmiyorsa evlenmeseydi. böyle şeyler söyletmeyin kocanıza.

4. 28 Mayıs 2010
  5. byn21

byn21 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    seni çok iyi anlıyorum aynı şey benim başıma sıksık geliyor.yapacak tek şey ewde kalmak için onu ikna etmendir bence :KK70: öyle yada böyle

6. 28 Mayıs 2010
  7. Chitlenbik

Chitlenbik Aktif Üye Pro Üye

Beğenildi:
    41
    Ödül Puanları:
    88
    bende diyorum güvenmiyosan evlenmeseydin diye. Bana güveni sonsuz muş. Etrafa güvenmiyomuş... Kaynanam gelmez. Tütün dikiyolar :KK43:

8. 28 Mayıs 2010
  9. HuzunApla

HuzunApla Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    o zaman seni de tütüne yardıma gönderecek. madem onlar tarlada sen de evde onlara yemek yaparsın evi derler toplarsın. arada onlara çay yemek falan götürürsün. böylece sürekli onlarla beraber olmazsın. bu da ''hayırlı gelin'' olma yöntemi. karar senin tabi.

10. 28 Mayıs 2010
  11. jade

jade Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    Bodrumda arkadaşının yanında ne iş yapacak.Bu kadar gitmek istemiyorsan kayınvalidenlere neden ısrar ediyor...
    O zaman sizide götürsün Bodrum a madem aklı kalacak.
    Hem birlikte olursunuz hem senin ve çocuğun için Bodruma gitmek daha keyifli olur.Değişiklik olur.
    Hem iş hem tatil gibi...

12. 28 Mayıs 2010
  13. Tiryandafila

Tiryandafila Çok ŞÜKÜR. Pro Üye

Beğenildi:
    581
    Ödül Puanları:
    188
    10 yaşında ki çocukların korumak anlamında size ne faydası olacakmış. Zaten kimseye de ihtiyacınız yok, insan kendi kendine bakar.
    Sormasanız sizi de haberdar edecek değilmiş hani ya, iyi ki sormuşsunuz.
    Kayınvalidenize gitmek istemiyorsanız, bence de ya sizi de götürsün o zaman, ya da evde bıraksın.

14. 28 Mayıs 2010
  15. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    annesinin yanında durmak istemediğini ona söyleseniz olmaz mı:sm_confused:

16. 28 Mayıs 2010
  17. xxDerinxx

xxDerinxx ♥♥ Aşkım ♥♥ Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    Gitmek istemiyorum diye resti çek, zorla götüremezya...

18. 28 Mayıs 2010
  19. BenmasMavi

BenmasMavi Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Gitmek istemiyorsanız gitmeyeceksiniz o zaman.

Kolunuzdan tutup sürükleye sürükleye götürecek hali yok ya eşinizin.Az da olsa sizin kararlarınıza saygı duyuyorsa daha fazla ısrar etmez hem.

Ayrıca yumurtayı kapıya dayandırmayı çok seviyor olmalı eşiniz,yada emri vaki yapmaktan hazalıyor.

Sizin ne düşündüğünüz pek bir önemi olmamalı onun için ki yeni söylüyor böyle planlar yaptığını,onu da siz sorduğunuz için söylüyor yoksa onu da söylemeyecek demek ki :nazar:

Madem öyle işte böyle diyin ve gitmeyin siz de.Diğer çocuklara gelince onları da istemediğinizi,korkmadığınızı kendi kendinize yeteceğinizi söyleyin.