yardım edin kızlar bebeğim mama yemiyor...

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve month tarafından 28 Eylül 2010 başlatılmıştır.

28 Eylül 2010
    Konu Sahibi : month
  1. month

month Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    52
    Ödül Puanları:
    148
    kızlar yaaa kafayı yiycem bebeğim mama yemiyo 2 buçuk aylıkken mama vermeye basladım aptamille basladım ama onu yemedi yutmuyo çıkarıyo daha sonra hero baby verdim onuda yemedi şimdide bebelac aldım onu veriyorum onuda yemiyo hep çıkarıyo bende zorla veriyorum yinede arı mamamı versem ne yapıcam kızlar yaa yardımcı olun lütfen :Saruboceq:

2. 28 Eylül 2010
  3. kayaninannesi

kayaninannesi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    yemeyen bebek cok zor.allah kolaylik versin.mecbur zorlamaya devam edicen caresi yok.uykusunda vermeyi dene belki alir.bide mamayi degistir.hipp tavsiye ederim mesela.yada aptamil milumil yada aptamil AR. Bebekler bu mamalari seviyor.

4. 28 Eylül 2010
  5. specialx

specialx Hayat seninle güzel Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    evet iştahsız bebekler için aptamilin milumil'i var tadı gayet güzelmiş onu deneyebilirsin.eczanelerde satılıyor.

6. 28 Eylül 2010
  7. month

month Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    52
    Ödül Puanları:
    148
    ay kızlar çok sağolun ya hemen alıp deniycem aptamil milumil i bilmiyodum ben milupa aptamil vermiştim onu yemedi bir debubu deneyim bakalım inşallah bu mamayı sever

8. 29 Eylül 2010
  9. serimel

serimel Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    benim bebeğimde seninki gibi bazen zorla veriyorum yemekten iyice tiksinecek diye korkuyorum istediği zaman vermeye çalışıyorum artık ağlamaktan helak oldum ama yapacak bişey yok malesef.benimki hep biraz anne sütü daha fazla mama ile beslendi ilk iki ay çok iyi yerken şimdi az yiyor. nedeni yok.ne yapacağımı şaşırdım artık.üzülmemeye çalışıyorum.allah hepimize kolaylık versin ben milumilide denedim pek değişiklik olmadı inşallah seninki sever

10. 29 Eylül 2010
  11. erertu

erertu kocacım,oğluşum,ben :) Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    88
    canım benim bebeğime da mama takviyesi başladık..b
    aşlarda milupa vermeye calışıyordum bi türlü içmiyordu..sevmediğini düşünmüştüm..sonra bebelac aldım , onu da zorla verdim ama sonra anladım ki bebeğim biberondan içmeyi bilmiyor , mamayı sevmediğinden değil...
    biberonu ağzına soktuğum zaman geri itiyor , ağzına akan mayayı da çıkarıyordu baya uğraştıktan sonra idrak ediyordu onun mama olduğunu ve öyle bir emiyordu ki biberonu...

sonra bi gün farkettim ki oğlum milupayı da seve seve içiyor aslında ama dediğim gibi biberondan içemiyormuş , şimdi alıştı artık biberona ben bebelac kullanıyorum..

seninki biberonu alıp emebiliyor mu?

12. 29 Eylül 2010
  13. maviruya

maviruya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    97
    Ödül Puanları:
    113
    kızlar bende dertliyim..bebek 6 aylık..sütüm nerdeyse bitti..aptamil 2 aldık..ama 60 lık mamayı bile işkenceyle yediriyorum..ağlaya ağlaya mahvoluyor..yedirmesem aç..ek gıdaları yiyor..çorba yoğurt muhallebi falan..ama mamayı asla yemiyor..birde biberon emmeyi bilmiyor..ağzına sıkıyorum biberonu,öyle yediriyoruz..ama yine de istemiyor..bu mamaların tadları farklı mı..başka bir mama alsam sevebilşr mi acaba..mamaya alışması lazım..tüm gün ek gıda veremeyiz ya..kusması falan yok..milumil mi deneyeyim sizce..

14. 29 Eylül 2010
  15. specialx

specialx Hayat seninle güzel Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım bir kaç çeşit farklı mama deneyebilirsin belki birini sever.ama ilk önce milumili al onun tadı güzelmiş zaten iştahsız bebekler içinmiş o.ben denemedim ama deneyenler öyle diyor.eğer sütün yoksa veya azsa mutlaka süt içmesi lazım o yüzden devam mamasına alışır umarım.

16. 29 Eylül 2010
  17. sofika

sofika Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    54
    Ödül Puanları:
    108
    bir hafta oncesine kadar benim bebegim de mama(yari yariya sagilmis anne sutu) miktarini yariya indirmisti,cok sik acikiyor feryat figan agliyor ama yemege gelince de 20-30 cc icip birakiyodu,ne kadar ugrassam da gerisini almiyodu.Sorun ne mamada ne de biberonda,cunku bebegim dogdugu gunden beri biberona alisik,mamasini da sadece hastaneden gelince degistirdik(doktorumuz mama degistirme konusunda cok hassas,ciddi bir sebep olmadikca asla degistirmemiza izin vermiyor,bebegin bunyesi anca alisiyor cunku belli bir mamaya).Bir gun butun gun agayinca ve ne ya;ptiysam care olmayinca,yememesi de beni iyice telaslandirinca acile goturdum,iyi bir doktor nobetteydi.Bebegin hic bir sorunu yok,sadece bu kadar sik yemek yedirmeyeceksin,saatiyle vereceksin dedi.Gunde en iyisi 6 ogun dedi.Miktarini arttiracak,arayi uzatacksin ki midesi dinlensin aciksin ve yesin dedi.Bende icimden bu kadin bilmiyor mu soz konusu bebek diye kizdim,nasil vermem kizim acikinca,nasil saatini beklesin 3 aylik yavru.Bir kac gun zorlandik,olmadi,sinirlerim bozuldu.Esim bebek bakimi konusunda cok titiz,istikrarli davran devam et diye israr edince,yemek saati gelene kadar aglasa da oyaladim,hoplattik ziplattik vermedik hemen.Oyle oyle yaparak yemek arasini 3.5 saate cikardik(geceleri 4-5 saat yemeden uyuyor :nazar: ) haliyle miktari da kendi arttirdi.Simdi genellikle her ogun 80 cc anne sutu 30 cc de Aptamil 1 veriyoruz :nazar: .Ha bir de cok buyuk etkisi oldugundan eminim,annem geldi yardimimiza ve ben cok daha huzurlu ve stressizim,bebegim benim gerginligimi de hissediyor olabilir.Diyecegim o ki,sik sik vermeyin mamayi,arayi uzatin ve sakin olmaya calisin.Ben her yemek saatinde bir siseye bakar bir bebegime,simdi bunu hayatta yemez,gene 30 yer gene 40 yer diye diye basliyodum,icten ice hep stres yapiyodum.Zor oldugunu biliyorum ama sukunetle ve sabirla bu meselenin ustune varin,insallah bebislerimiz hep duzgun beslenir ve saglikla buyurler.

askiminaskiyim ve ranapinar bunu beğendi.
  18. 29 Eylül 2010
  19. oslm82

oslm82 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    sendemi sağıp veriyorsun arkadasım