Yardım Edin Kızlar Yaa :(

Konusu 'Kasım Anneleri' forumundadır ve yagmurrrr tarafından 22 Aralık 2008 başlatılmıştır.

22 Aralık 2008
    Konu Sahibi : yagmurrrr
  1. yagmurrrr

yagmurrrr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Selam canlarım walla kafam o kadar karısıkki ne yapacagımı bilmiyorum ?
    Burda anlattım bi defa sıkıntımı bilenler bilir doğduğundan beri kızımın emmesiyle ilgili
    problem yasıorum tam anlamıyla emzirmem gün boyu oldugu hic olmuyo sagıyorum doymadıgını düsünerek ?
    Ya ilklerden 20 dk 30 dk emen cocuk 1 ay sonra 10 dk emmeye basladı sonra 5 dk ya düstü ama 5 dk sonra aglamaya baslıodu istemiodu memeyi dilinde pamukçuk oldugunu düsünerek ondan emmeyebilir düsüncesiyle ilac aldım biraz daha ii oldu sanki 10 dk kadar emio ama icim rahat etmio kızlar bazen doymadı die 1 saat gecince sagıyorum iciriorum ya acaba doyuyomudur 10 dk da icim hic rahat etmio sizin bebişler kac dk emio yani 1 aylıktan fazla bebekler ? Üzülüorum açta bırakmak istemiorum sağıp verdiğimde doyduguna da emin oluorum off yardım edin :KK43: Gündüzleri bazen deniorum sırf emio uykusu gelince uyuyo ama açmı uyuyo ?Açken uyurmuki kafamçokkarıştı Sütümde war bu arada kızlar ..

2. 22 Aralık 2008
  3. jelibonbon

jelibonbon kötüyüm ben kötüyümm:( Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    10 dakika emse iyi benimki 2 dak.emiyo bırakıyo,sonra ağlıyo yine iki çekip bırakıyo.hiç bilemiyorum ne kadar emdiğini.ama doymasalar uyumazlar .bide kilo alımı iyiyse sorun yoktur heralde.

4. 22 Aralık 2008
  5. siarfim

siarfim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Canım kilo alımı iyiyse yeterli emiyo demektir. Bizimki devamlı emmek istiyo, buna rağmen doktor kilosuna bakarak değerlendiriyo iyi beslenip beslenmediğini. Kilo iyiyse hiç sıkma canını..

6. 22 Aralık 2008
  7. Swetter

Swetter Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Bana hastanedeki hemsire seni emdikten sonra uyuyosa doymustur dıyordu yoksa uyumazmıs o yuzden ıcını rahat tut bence.

8. 22 Aralık 2008
  9. seha

seha Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bazen yarım saat emiyo,bazen 5 dakika emiyor.benim yediklerimle dolayısıyla sütün doyurucuyla alakalı diye düşünüyorum.kilo alması normalse hiç endişe etme.bazen de kızım açlıktan ağlıyor ama gazı çoksa emmek istemiyor.bebekleri anlamak zor.doktorun ne diyor??

10. 22 Aralık 2008
  11. yagmur77

yagmur77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    dr kontrolunde kilo alimi normalse sorun yoktur cnm,ayni sorun bizde de var cunku.geceleri neredeyse hic emmiyo gibi 4-5 saate yayiyoruz.ne yaparsam yapim uyandiramiyorum oglumu.ilk gunler geceleri 1 kez mama veriyodum.dr um kesmemi istedi.bakalim ocagin 2 sinde kontrolumuz var kilo alimi normalse boyle devam edecez.zaten eskiler ne demis aglamayan cocuga meme verilmezmis.sen her agladiginda ver memeni.ben cunku her mizirdandiginda 2 kez de cekse veriyorum memeyi.gogus uclarimin yarasi iyilesmedi bile ama bebegimin beslenmesi icin boyle olmasi gerektiginii dusunuyorum.

12. 22 Aralık 2008
  13. LAVXIXNYA4134

LAVXIXNYA4134 mutluluk=kızım ve kocişim Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canım kızların da dediği gibi doymazsa uyumaz zaten benim kızımda bazen 5 dk emiyor bazen 10 dk ama kızımın sağı solu pek belli olmuyo bazen ara ara emmek istiyor ama dediğim gibi eğer uyuyorsa sorun etme bence...

14. 22 Aralık 2008
  15. yagmurrrr

yagmurrrr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Kızlar hepinize tesekkürler içimi rahatlattınız ...Bende sabahtan beri sağıp vermedim bugün hiç..
    Şu an uyuyo 3 saatte bazen 2 saatte uyanıo emmek icin sanırım doyuyo yalnız kilo alımı çok güzel dedi doktorumuz ama ben sagıpta veriodum o ara sagdıgımdan da kilo alımı güzel olabilir hic sadece emzirmeyle günümüz gecmedi henüz ama bu sabahtan beri hic sagmadım gecede sagmıcam bakalım nolucak hepinize tekrar cok tesekkürler ...Ve sunu farkettim emdikce sürekli süresinide uzattı Allah a sükür biraz icim rahat edio ..

16. 23 Aralık 2008
  17. AnlamadanDinlemeden

AnlamadanDinlemeden HayaT BeNimLe GüSeL :)) Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    196
    Süreye takılma bence ağlamıyorsa doyuyordur.Zaten gititkçe emme süreside kısalıyor.
    Öğün araları da biraz daha uzuyor.

18. 23 Aralık 2008
  19. ecemim2001

ecemim2001 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım artık büyüyorlar bebişlerimiz ilk zamanlar daha çabuk yoruluyor ve az çekiyorlardı şimdi ise daha kuvvetli çekiyorlar o yüzdende emme süresi kısaldı bunu sorun yapma
    bebeğin kilo alımı normalse doyuyordur sizi anlıyorum ne kadar emdiğini bilmediğimiz için içimiz rahat etmiyor ama doymasa sürekli ağlar (Tabi gazı yoksa)

bu arada sağma yerine bol bol emzirin emzirdikçe sütünüz artacaktır birde sağdığınız sütü biberonla veriyorsanız memeyi almamak için bir sebep daha eğer mama veriyorsanız mutlaka kaşıkla verin