Yardım edin lütfeen :(

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve HcRt_ tarafından 26 Ocak 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    26 Ocak 2009
    Konu Sahibi : HcRt_
  1. HcRt_

HcRt_ ♥uNutuLmu$muyduM ? Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    mrb ben hicret.16 yaşında liseye giden bir genç kızım..benim sorunum ailemle ilgili
    ailem çok dindar ve bu konuda baskıcı..liseye başladğımdan beri eşarp takıyorum fakat
    eşarp takmayı hiç istemiyorum...herkes bana böylede çok güzelsin diyor ama ben takmak istemiyorum ailem de baskı yapıyor lütfen ne yapabilirim yardım edin ben böyle çok mutsuzumm senağlama:çok üzgünüm:

Son düzenleyen: Moderatör: 14 Nisan 2009
  2. 26 Ocak 2009
  3. essmeralda

essmeralda pamuklara sarsam seni... Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    başınızı kapatmak aile baskısıyla değil, kendi inancınızla olacak birşeydir.
    baskıyla kapatmanın kimseye bir faydası yoktur sonuçta, kendi içinizden gelmeli.
    güzellik için takmıyor sonuçta kimse.

sizin konuşmanız faydalı olmayabilir ama bir aile büyüğü konuşsa annenizle.
    sizin bu şekilde çok mutsuz olduğunuzu falan anlatsa işe yaramaz mı

4. 26 Ocak 2009
  5. HcRt_

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    bana kalırsa da insanın inançlarını kendi içinde yaşaması gerekir.ben de liseye başlayana kadar öyle yapıyordum fakat 2 yıl önce başlayan bu baskı hayatımı kabusa çevirdi...gerçekten buna hiç alışamadım
    ve herşeyden soğudum..ailem de durumun farkında ama onlar için bu önemli değil..ailemiz genel olark böyle ve çok ktü birşey bence baskıyla olması çok yanlş bu konuda aileme tahmin edemeyeceğinz kadar kızgınım...

6. 26 Ocak 2009
  7. EU1

EU1 Guest

Canim kötü bir durum, zorla olmaz ki bu isler...
    Nezamandir kapatiyosun basini, basdan istiyormuydun, sonradanmi istemiyorsun...
    Canim basdan hic kapatmicaktin, direticektin, simdi böyle aileni kabullendirmek zor olacak... Ne olursa olsun sizin isteginizle kapanmam diyecektin, kararli olacaktin...
    Canim ailenle konus basörtüsü zorla takilinca bir anlami yok, dinimizde zorlama yoktur...
    Cocuklarini böyle seylere zorlayan aileleride hic anlamam, bugün basörtüsünü zorla takdiran, yarin onlarin sectigi kisiyle evlenmenide zorlar, sakin taviz verme:1hug:

8. 26 Ocak 2009
  9. HcRt_

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    ben lise 2'ye gidiyorum lise 1'e basladıgım ilk günden beri takıyorum...bu konudaki tepkim hic degismedi
    ilk gün de onlara takmak istemedigimi buunun bana uygun bisey olmadıgını o okula gitmek istemediğimi anlatmaya calıstım fakat hic dinlemediler..her yolu denedim kuzenlerimi araya soktum fakat kafalarına koymuslardı bir kere..iste 2 senedir ailemle aram da dogru düzgün degil bu yüzden yani her yönden mutsuzumm..

10. 26 Ocak 2009
  11. EvCadisi

EvCadisi Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    106
    Bu aslında çok büyük bi sorun...kıyamam ben sana hiç ya....üzme kendini...ama sanıyorum senn konuşman çözüm olmayacak...çnkü zaten onlar senn mutlu olmanla isteyip istememenle pek ilgili değiller....Yok mu böyle sözü gececek bi insan annene babana ...o konuşssun...

12. 26 Ocak 2009
  13. Slogan

Slogan dolaşayım damarlarında... Üye

Beğenildi:
    522
    Ödül Puanları:
    188
    bir imamla konuşsan bu durumu
    o ailene böyle birşeyin yanlış olduğunu uygun bir dille anlatır
    normal bir insandan ziyade bir imamın konuşması ailen üzerinde daha etkili olur bence

14. 26 Ocak 2009
  15. rock4ever

rock4ever ölümün dokunuşları... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Evet bnde Görkem e katılıorum.Ailenin, sözünü dinleyeceği türden birsinin onlarla konusması daha etkili olur gibime geliyor.
    Zorlada olmazki yani,insanı dinden bile sogutur bu tür baskılar..........

16. 26 Ocak 2009
  17. HcRt_

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    hepinize tşk. ederim...çok ilgilisiniz gerçekten sağolun hepinizin önerilerini denicem...umarım olumlu bi sonuc alırım...

18. 26 Ocak 2009
  19. burbuk

burbuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.682
    Ödül Puanları:
    163
    Gerçekten durumunuz zor gibi gözüküyor. Arkadaşlara katılıyorum, ailenizin sözünü dinleyeceği bir büyüğünüzü araya sokabilirsiniz.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.