yardım edin lütfen çok kötüyüm

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve muray tarafından 21 Kasım 2008 başlatılmıştır.

21 Kasım 2008
    Konu Sahibi : muray
  1. muray

muray Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    17 kasımda zigot transferi yapıldı normal tüp bebekten biraz farklı toplanan yumurtalar aynı gün döllenip laparoskopi yöntemiyle rahme değil sol tüpüme transfer edildi tabi kısa bir ameliyat gibi olsada sonda felan takıldı transferden birgün sonra az pembemsi kan geldi sondadandır denildi ama bugünde öyle bir kan geldi bugün transferin 5. günü bilgisi olan varsa yardım etsin lütfen senağlama 29 kasımda test yaptıracam

2. 21 Kasım 2008
  3. elifimm83

elifimm83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    cnm normalden farklı bır ıslem gecırmıssın ama bence baska topıc dede soyledım yerlesme kanamasıdır ınsallah bebegın tutunmustur
    tek zıgot mu koydular ılk kez duyuyorum bu yontemı bıraz bahsedermısın nerde yapıldı falan neden yapıldı

4. 21 Kasım 2008
  5. muray

muray Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım aslında bu en eski tüp bebek yöntemiymiş ama dışarda büyüyen embriyo yerine anne karnında tüplerde büyüyen embriyo daha iyi denildi bu yöntemin adı zift yumurta toplanıyo hemen micro yapılıp zigot lar laporoskopi yöntemiyle tüplere veriliyor genel anestezi altında yapılıyor bu işlem ama inan gittiğim merkezdeki doktorun ilgiside hstanenin ilgiside bambaşkaydı çok memnun kaldım bu benim 2. tüp bebek denememdi daha önce 5 aşılama ve 20 kez spontan deneme yapıldı sonuç alamadık ama bu tedavi bambaşkaydı tedavi için ıspartaya gittim doktorum hakan kaya özel ısparta hastanesi nde görev yapıyor ayrıca muayeneleri hastaneye yakın olan muayehansesinde yapıyor

6. 21 Kasım 2008
  7. xoxzlem77

xoxzlem77 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    çok ilginç bir yöntem, bende ilk defa duyorum. Kanama ile ilgili kafanı bence hiç yorma ve olumlu düşün. Benimde oldu kanamam transferden 10 gün sonra ve 4 gün sürdü. Meğerse yerleşme kanamasıymış. Ama senin işlemin bizimkilerden çok farklı. Laporoskopi yöntemiyele diyorusun yani operatif bişeyler yapılmış, belki o esnada kanalında ufak ve zararsız bir hasar meydana gelmiştir ve onun kanamasıdır. Moralini yüksek tut.

8. 21 Kasım 2008
  9. elifimm83

elifimm83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    cnm aslında yenı yontemler gelısmısken neden eskı yonteme devam edılıyor tam anlayamadım
    embrıyoyu bırkac gun dısarda bırakmalarının nedenı gelısımını ızlemek ıyı gelısmeyenlerı elemek cunku onlar ya tutunamayacak veya tutunsada saglıklı gebelıkle devam etmeyecek
    bunu gozlemek ıcın bıze yapılan yontem gelıstırıldı
    tabıkı ıyı bır klınıkte yapılmalı cunku embrıyo her bakılmak ıcın dısarı cıkartıldıgında kalınlasabılıyormus
    ama ıyı embryologlar ve ıyı bır klınıkte buda en aza ınıyor
    eskı yontem veya degıl ınsallah basarılı olur hayırlı haberlerını alırız

10. 21 Kasım 2008
  11. ay.met

ay.met Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım sakın üzülme moralini yüksek tut böle kanaması olup ta hamile kalan arkadaşlar var .yerleşme kanaması olabilir:1hug:

12. 21 Kasım 2008
  13. muray

muray Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    saolun arkadaşlar içimi rahatlattınız