Yardım edin ne yapmalıyım

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve ece1984 tarafından 26 Nisan 2010 başlatılmıştır.

26 Nisan 2010
    Konu Sahibi : ece1984
  1. ece1984

ece1984 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    herkese merhaba. o kadar büyük bir çıkmazdayım ki sizlerden yardım istiyorum. artık düşünmekten beynim iflas etti. hiçbir şey düşünemez oldum. baştan anlatmak istiyorum. eşimle 4,5 yıldır evliyiz toplamda 8 yıldır birlikteyiz. ben master mezunuyum eşim ise lise 2 terk. ben 26 eşim 33 yaşında. aslında eşimle çok severek evlendik ama benim yaşım oldukça küçüktü tanıştığımızda ve ben üniversite 3. sınıftayken evlendik. eşim benim için o kadar çok şey yaptı ki benim bu güne gelmemi sağlayan insan eşimdir. okumamda hep destekçim olmuştur her istediğimi yerine getirmiştir.ama son 1 yıldır eşim çalışmıyor ben çalışıp evin geçimini sağlıyorum ve bundan çok sıkıldım sosyal hayatımız para nedeniyle hiç kalmadı sürekli ev iş arasında gidip gelmekten bıktım bunu söylediğimde ise çok sinirli yanıt veriyor iş olmadığını bulamadığını söylüyor. son 1 aydır ondan oldukça soğuduğumu hissediyorum. sanki arkadaşım gibi oldu ve son 1 haftadır bu durum oldukça arttı artık sesini bile duymak istemiyorum var yok fark etmiyor artık. boşanmayı düşünmeye başladım ama sanki ona haksızlık yapıyormuşum gibi hissediyorum. çalışırken iyiydi şimdimi böyle oldu diyorum. ama kültür farkı da artmaya başladı. boşanmak belirsizlik bir yandan da korkutuyor beni. sanki beni onun kadar sevenini bulamayacakmışım gibi geliyor. pişman olacağımı hissediyorum. napıcam ben ?????

2. 26 Nisan 2010
  3. Tiryandafila

Tiryandafila Çok ŞÜKÜR. Pro Üye

Beğenildi:
    581
    Ödül Puanları:
    188
    1 yıldır gerçekten çabalayıp iş bulamıyor mu, yoksa çabalamıyor mu? Bence burda önemli olan niyet. Niyeti nasıl olsa evi geçindiriyor, yan gel yat mı, yoksa gerçekten kendine sıkıntı yapıp, çaba harcıyor mu iş aramak için.

Eğer çabalıyorsa, kötü günde de yanında olmak lazım tabi.

Eğer çabalamıyorsa, o zaman tabi ki erkekte sorumluluklarını bilmeli, erkek evdeyken kadının eve bakması gerçekten zordur, karar size kalmış.

4. 26 Nisan 2010
  5. NAZ20

NAZ20 AŞK BİZE ÇOK YAKIŞTI Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Bence biraz daha enine boyuna düşüneceksin..
    kac senelik eşin bunu hakediyordur heralde..
    Ben bu duygularının da geçici oldugunu düşünüyorum..
    tamam farzetki bosandın eşinden mutlu olacagını hissedecek misin cevap evet ise bosan düşünme ama şüpelerin varsa zamana bırak ve bu konu üzerinde durma maddi sıkılntılar insana herseye itebiliyor..
    bence işin aslı para ve rahat varken yuvaya sahip cıkmak değil böyle zor zamanlarda kendini gösterip destekci olmaktır..
    Eşinde gercekten calısmayı istiyorsa eğer sen herkesten iyi tanırsın onu..
    hakkında hayırlısı olsun..

6. 26 Nisan 2010
  7. ece1984

ece1984 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    çabalıyor gibi görünüyor ama artık ona bile güvenim kalmadı bazen alışmış gibi geliyor bazense uğraşıyor gibi emin değilim. ona sorarsam çabaladığını söylüyor ama bunca insan evine bakıyor neden sen bakamıyorsun dediğimde cvp yok.

8. 26 Nisan 2010
  9. Mihriban

Mihriban Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    196
    eğer eşin gerçekten iş bulamıyorsa haksızlık yapma ona ama evin geçiminde sana güvenip yan gelip yatıyorsa bence boşanmakdan ziyade bir gözdağı verinaklinialirimsmilebu şekilde devam ederse seni kaybedebileceğini hissettir ona

10. 26 Nisan 2010
  11. you_know

you_know Ne bu neşe ? Pro Üye

Beğenildi:
    89
    Ödül Puanları:
    203
    ah bu iş konusu :umursamaz:
    canım eğer eşin 1 senedir oturuyorsa iş ayağına gelsin diye bekliosa haklısın
    ama eğer çabalıyorda bişiler yolunda gitmiyorsa biraz ılımlı olmakta fayda var

12. 26 Nisan 2010
  13. mawro

mawro biraz ayrılık biraz hüzün Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    mesleği ne..
    iş bulmayacağı bir meslek değilse astronot kozmonot gibi ...işsiz kalmsı tuhaf tabi iişin iç yüzünü bilemediğim için tam yorum yapamıyorum

14. 26 Nisan 2010
  15. Mihriban

Mihriban Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    196
    canım malum ekonomik kriz nedeniyle çok kişi işinden oldu şu ortamda iş bulmak gerçekten zor
    üstelik eşinin eğitimide düşük iş bulma şansı daha da az maalesef
    bence hemen istemiyor çabalamıyor diye düşünme başkalarıyla kıyaslama.
    benim bir yakınımda 7 yıllık evli olmasına rağmen düzgün bir işe giremedi.onun da diploması yok.iş bulması zor oluyor haliyle
    eşim bana okumamda çok destek oldu demişsin keşke sende onu okuması için en azından diplomasını alması için teşvik etseydina.s

16. 26 Nisan 2010
  17. ece1984

ece1984 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    insanın sonunu görememesi belirsizlik içinde yaşaması çok zor. bu yüzden eşimden de duygusal anlamda soğudum. sanki bu günlerin sonu gelmeyecekmiş gibi hissediyorum.

18. 26 Nisan 2010
  19. ece1984

ece1984 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    onu okuması için çok teşvik ettim ama okumak istemiyor kendi işyeri vardı kapatmak zorunda kaldı şimdi de başkasının yanında çalışmak ağır geliyor diyo