Yardım edin..

Konusu 'Aşk Hikayelerimiz/Dertlerimiz' forumundadır ve furbybng tarafından 9 Mart 2009 başlatılmıştır.

9 Mart 2009
    Konu Sahibi : furbybng
  1. furbybng

furbybng Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    öncelikle herkese merhaba aylardır siteyi paylaşımlarınızı hep okuyorum ama bugun kayıt oldum artık bende yazıp sizlerle tanışmak istiyorum:eek:ben özellikle son senelerde ailevi sıkıntılar yaşadım ve şuan ailem yok sayıyorum babam dahil bnm için sdc ablam ve annem var.hayatım boyunca hiç bi zaman çok geniş bi çevrem olmadı ama iyi arkadaşlıklarım oldu ama hepsinden kazık yedim.aslında bnm en önemli sorunum hiç arkadasım yok üniversitede okuyorum ve her Allahın günü okula sdc gidip geliyorum ögle yemeklerimi bile tek başıma yiyorum.sanki herkes bnmle alay ediyormuş gibi geliyor bazen..ve erkek arkadasımm..yakında 1 sene olacak ama ilişkimde anlayamadıgım bi eksiklikl var.ikimizde ankarada yaşıyoruz ama sadece haftasonları görüşüyoruz ve yaptıgımız şeyler hep aynı ya sinema yada bi cafeye gidip oturmak gibi.aşamadıgımız bazı şeyler var ne oldugunu bilmiyorum..her hafta pür dikkat hazırlanıyorum güzelleşip yanına gidiyorum ve bikaç saat sonra eve dönüyorum..onu çok seviyorum o da seviyo biliyorum.onun birçok arkadası var çocukluk arkadasları hergün görüşüyo ve ben giderek bunalımlara sürükleniyorum..çünkü kafasında zaten ailesi sorunlu arkadasıda yok sorunlu bi kız imajı uyandırıyorum gibi geliyor..ben onu kaybetmek istemiyorumm..ben arkadaslarım olsun sosyalleşeyim istiyorum..belki böylece bu bunalımlardan kurtulup erkek arkadasımlada daha ii bi ilişki yaşayabilirimm.ağırbaşlıyım hanfendi oldugumu söylerler ama arkadas olmak için yetersiz demekki..yada bende bi eksiklik var ki hep kazık yedim..sizce arkadas edinmek için ne yapmalıyım bu birincisi.ikincisi ise monotonlaşan bi ilişki nasıl düzelebilir??

2. 9 Mart 2009
  3. BuzlarUlkesi

BuzlarUlkesi aşkım oğlum ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    345
    Ödül Puanları:
    188
    bence siz kendinizi hayattan soyutlamisiniz belkide yasadiginiz seylerin etkisi varidr..arkadaslarindan hep kazik yedigini yazmissin bence arkadasinim diyen herkese kendini cok acma illaki varidr iyi insanlar gercekten dost olacak kisiler..
    sevgilinle sadece hafta sonlari görüsmen ilginc geldi tabiki birbirnizi sIk bogaz etmemelisiniz her dakika olmak zorunda degilsiniz ama yinede ayni sehirde sadece haftasonu birlikte olmak tuhaf geldi..
    bence ondan teklif beklemeden hafta ici bir zamanda arayip bugün sunu yapalim gezelim suraya gidelim yada birlikte olalim diyebilirsin...belki onun arkadas cevresinde bulunabilirsin yeni arkadasliklar edinirsin onunla daha cok zaman gecirip nelerden hoslandigini daha iyi anlayabilirsin...
    arkadas edinmek icinde bilmiyorm her ortamda arkadsim olmustur ama kendiliginden olusan arkadasliklar bence insalara bir sans vermelisin...illaki bir kisi vardir sana uygun onuna iletisime gecmelisin ama nasil olur bilemiyorum benim arkadasliklarim kendiglinden olustugu icin

4. 9 Mart 2009
  5. lightlife

lightlife eylülde geeeeellll :) Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    148
    Canımcım;
    Üniversitede kız arkadaşlarından çok erkek arkadaşıyla tüm vaktini harcayan kendini erkek arkadaşına adayan sadece hayatta tek dostu arkadaşı oymuş gibi davranan bayanlar gün gelir yalnız kalır ve sonra "neden?" derler.Sende zamanında böyle yapmış olabilirsin?
    Hep söylerim sen sen ol asla bi erkek için arkadaşından geçme.ınsan orta yolu bulabilmeli.

6. 9 Mart 2009
  7. mlk2004

mlk2004 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Cnm Öncelıkle benden sogur sorunlu kız lafına kızdım cunku bak ne guzel unıv okuyorsun ıllakı okulda senın de arkadasların olabılır. Kazık yememek ıcın onlardan uzak durmak yerıne gorus gez cevre edın ama kazık kısmındada temkınlı ol herseyını anlatma maddı acıdan kendını kullandırma vs onu anlarsın zaten cocuk degılsın hem acı bır tecrubende olmus baktın o kısı cıkarcı kullanmaya calısan bırı dıger arkadaslarınla takılırsın sende kendını tamamen soyutlaman dogru degıl olmadı bı destek al gecıs surelerınde butur seyler oluyor onlar benı kazıklıcak darbe yıcem dıye ınsanlardan uzak durman dogru degıl cevre edın ama sınırlarınıda koy sana bır hıkaye anlatmak ıstıyorum kırpıler kısın cok ÜŞÜrlermıs bırbırlerıne yakınlasarak ısınmak ıstemısler ama sabaha herkes kanayarak kalkmıs cunku dıkenlerı hep bırbırıne batmıs uzak durmuslar cok usumusler bır kacı olmus yakın olmuslar hep dıkenlerı batmıs kanamıslar derken oyle bır sınırda durmayı basarmıslarkı hem kanatmayacak kadar yakın hem usumeyecek kadar uzak

8. 9 Mart 2009
  9. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    kazık yeme korkun seni yalnızlığa asosyalliğe itmiş..
    biraz sosyal etkinliklere katılarak güncel yaşama odaklanıp daha renkli cıvıl cıvıl bir kişiliğe bürünerek bu durumu yavaşça geride bırakabilirsin.
    sevgilinle ilk çıktığınız zamanki güzel anılardan bahsederek ilişkinize yeni boyut kazandırmaya çalış.
    ödev sorma bahanesiyle yaklaş arkadaslarına eğlenceli aktif bir kişilik sergilersen mutlaka seninle daha çok görüşmek isteyeceklerdir.

ailem yok sayıyorum demişsin.. babam dahil demişsin.. sonrada annem ablam hariç demişsin.. ablan ve annen senin zaten ailen... babanla varsa diğer kardeşilerinle problemin olabilir. ama bu ailenin yok olduğunu göstermez.
    herşeye pozitif bakarak hobi edinerek daha mutlu sosyal bir insan olabilirsin.

10. 9 Mart 2009
  11. tulayo

tulayo EĞLENCEYE KATIL:)) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    en başta erkek arkadaşınızı düşünmemenizi öneririm.önce kendine güvenini sağlayın.evet hanımefendi bir kişiliğe sahip olmak çok önemli bu konuda kutlarım sizi ama herzamanda ağırbaşlı olmak sizinde yaşadığınız gibi monotonluğa iter insanı.ilk başta eğlenmeyi öğrenin.eğlenmekten kastım uç şeyleri yaşamak değil tabiki.karakterinizi değiştirmek anlamında değişiklikler yapmak zorunda değilsiniz.sadece pozitif yaşayıp ve bu enerjiyi etrafınıza göstermek yeterlidir bence.en başta selam verip güler yüzlü olmak çok önemli karşıdaki selamı alır almaz yada gülümser gülümsemez hiç önemli değil bence.siz yapın bakın nekadar hoşuna gidecek. ben yolda giderken yolu süpüren belediye çalışanlarını görünce bile kolay gelsin amca diyorum.yok eğer siz ben zaten güler yüzlü birsiyim herkese selam veririm diyorsanız etrafınızdaki insanlarda bir sorun var demektir.ve zaten o insanlarlada zaman geçirmek çokta önemli değil . hep kazık yedim demişsiniz onlar dost değilmiş zaten çokta önemsemeyin bence.devir öyle değiştiki dilerim sizi anlayan karekteriniz yakın iyi bir dost bulursunuz .bulamazsanızda üzülmeyin zaten bu zamanda dost olacak insan sayısı çok az.bir çoğu menfaat peşinde.dost bulamazsanız bile bir çok arkadaş edinmeniz dileğiylee...

12. 9 Mart 2009
  13. ınsanın illa cok arkadası olmak zorunda değil..hayatım boyunca hiç onlarca dostum arkadasım olmadı ama basım sıkısınca arayacagım2 veya 3dosta hep sahip oldum doğru insan sec yeterli olur bu sana..huyu suyu beklentileri senle olan arkadaslarınla yakınlık kur..
    sevgiline gelince canım neden sadece haftasonları buluşuyorsunuz ki sürprizler yap git yanına okuluna vb..akşamları yemege cıkın bikaç saatliğine..telefonda konuşuyor musunuz peki?merak ettim..

14. 9 Mart 2009
  15. sessizLik

sessizLik Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle aramiza hosgeldin :)
    ben sana nasil tavsiyede bulunayim bilmiyorum ama seninle düsüncelerimi paylasabilirim
    umarim yardimci olabiliriz sana bu konuda
    her seyden önce Allah büyüktür derdi veren dermanida verir
    bazen dermani cok uzaklarda ariyoruz
    halbu ki basimizin ucunda olabiliyor
    gözümüzün tam önünde olabiliyor ama biz göremiyoruz
    sonrasinda üniversiteye gidiyorum demissin
    arkadas edinebilecegin en kolay bir yer
    kendinde ki cesraeti biraz daha topla
    ve ögle yemegini yerken birinin yanina git
    selam ver yaninda ki yer bosmu diye sor ve yanina otur
    öylece sohbete baslayabilirsin
    Allah yardimcin olsun
    sana hayirli dostlar nasip eylesin insallah

16. 9 Mart 2009
  17. asibuz

asibuz Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene!!! Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ılk olarak benden sana tavsiye asla ve asla erkek arkadaşına aile sorunlarını anlatma bu hayatında sana dönecek en önemli hatalardan biri gözü ile görse bile bazı şeyleri aile içinde sorunsuz insan yok de.
    Bir çoğumuzun babası ile aynı problemleri oldu ve babalarımız sadece babalarımız işte babalık dersi olmalıymış okullarda.
    Erkek arkadaşına gelince farklı atraksiyonlar hazırla sende atıyorum arkadaşlarınızla görüşün alışveriş yapın sen öncü ol bazı erkekler ne yapacaklarını bilemezler yani sen nereye çekersen oraya giderler birazda böyle dene bakalım hayatta önemli olanın sen olduğunu anlamalısın yoksa asla mutlu olamazsın...

18. 9 Mart 2009
  19. BenUgurBocugu

BenUgurBocugu CEYİS BAKANI:) Pro Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    298
    erkek arkadasın deıl kocanda olsa aılenı kötuleyecek laflar etme o snın gızlı bı sırrın olsun yoksa ılerde sen kaybedersın
    ınsanlarla ıletısım hatan olabılır sakın sabırlı olmak zorundasın cok arkdasın olmak zorunda deıl ama senı cok ıyı anlayan bı kaç dosta cok ıhtıyacın olacak sankı bıraz sen uzaksın gıbı ınsanlara ne bılem unı.okuyan bırı yalnız basına yemek yer mı hıc görmedım bıraz daha sıcak kanlı olmalısın cnm guleryuz tatlı dıl herseyı halleder
    erkek arkadasınla farklılık yaşamak ıse senın elınde onun senı bı yere götrmesınden öte sen önerılerde bulun buraya gıdelım falan de