Yardim edin :(

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve Irem87 tarafından 28 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

28 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : Irem87
  1. Irem87

Irem87 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba arkadaslar,

ben 22 yasinda bir genc kizim.

16 yasindayken biriyle tanistim. Birbirimize deliler gibi asiktik. 20 yasindayken evlilik kararini aldik, ama bu karari aldiktan bir kac ay sonra ayrildik, benim ailem onu istemiyordu, onunda cevresi de beni.

3 sene oluyor, ve bu zaman icersinde tanistigim kimseye asik olamadim. Icimde tam gögüsümün orta yerinde öyle bir agri, yanma hissediyorumki anlatilmasi cok zor. Icim resmen hergün parcalaniyor.
    O suan nisanli ve bir kac ay sonra dügünü olucak.
    Nisanlandigini duydugumda icim rahatlamisti haydi dedim kendime, sende asik olabilirsin ama sanki kendimi kandiriyormusum gibi geliyor. Ne yapsam ne etsem olmuyor.
    Yine biriyle tanistim, ayni memleketteniz. Cocuk karakter olarak cok iyi ama iste sorun bende, ona yaklasamiyorum.
    Hep aklimda eski sevgilim, ne yapsam ne etsem silemiyorum onu. Kendimi zorluyorum, elimden gelen herseyi deniyorum ama bir türlü hep icimde.

Sizce ne yapmaliyim?
    Bir kez daha asik olabilirmiyim?

2. 28 Ağustos 2009
  3. minelne

minelne afffettt Allahımm Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    üzüldüm canım,aileler neden istemediki?unutursunda 1az zaman lazım aklına getirmemeye çalış

4. 28 Ağustos 2009
  5. Esra

Esra Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4.039
    Ödül Puanları:
    238
    ah canım benim....söyleyecek bişey bulamadım,çocuk evleniyormuş sonuçta,onunla ilgili bişey yapman ahlaki olmaz ama kendi ruhunda değişiklik yapman lazım.tabi ne,onu bilemiyorum,sabırlı olmaya çalış...

6. 28 Ağustos 2009
  7. serin7979

serin7979 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    tabiki tekrar asık olabilirsin bak o asık olmus evleniyor ama sende artık onu düşünmeyi bırak illaki bu karsına cıkan olmak zorunda değil ama acele etmene gerek yok ama artık gecmişi unut

8. 28 Ağustos 2009
  9. BinbirRenk

BinbirRenk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    306
    Ödül Puanları:
    153
    Unutmaktan başka çaren yok canım.:1no2:
    Senin de karşına sevebileceğin insan çıkacaktır mutlaka.

10. 28 Ağustos 2009
  11. gulkurusuu

gulkurusuu güzel günler, bizi bekler Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    tekrar aşık olabılırsın ama zamana ihtiyacın var. kendıne eziyet etme, şuan birine değil, kalbini boş bırakmaya ihtiyacın var bence. kalbin doluyken üzerine birini daha koyamazsın. önce kalbının yükünü hafiflet canım. bu acıyla yüzleş ve kurtul. o gitti, bitti. ve yeni biri asla o olmyacak belkı daha iyisi olacak, belkı sen görmuyordun eskı sevgılın bu kadar değeri haketmıyordu, yasak oldugu için aşık olmuştun...bunlarla yuzleş. bak nasıl rahatlayacaksın.

12. 28 Ağustos 2009
  13. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    tabi ki tekrar aşık olasbilirsin.. ama kafanda kendini eski sevgiline şartlandırmassan... eğer sürekli onu düşünürsen kendini engelleyemeyecek derin düşüncelere dalarsın yine sen üzülürsün...
    o birini bulmuş sevmiş aşık olmuş evleniyor sıra sende.. sende aşık olacaksın ve evleniceksin...

14. 28 Ağustos 2009
  15. PastelBoya

PastelBoya Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Ailelerin istememesi gerçekten çok üzücü bir durum
    Ama artık çok fazla üzülmemeye çalış baksana o hayatını biriyle birleştircek
    O yaptıysa sende yaparsın,Tabiki başkasın aşık olabilirsin ama ha dediğinde olmazki

Her ilişkine de bu şekilde düşünerek başlamamalısın zaman ver kendine
    Akışına bırak herşeyi bence..

Son düzenleme: 31 Ağustos 2009
  16. 28 Ağustos 2009
  17. Irem87

Irem87 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76

Bürsürü dedikodu cikti, cevremde arkadas, dost dedigim kisiler annemi kiskirtip üstüme saldilar, ondan ayrilayim diye. aslinda sacmasapan seyler, benim ailem gurur yapip vermek istemediler. Sonuc: Iki genc birbirini sevdigi halde ayrilmak zorunda kaldilar. Ve suan ailemi kiskirtan kizlar, kendileri evlenme asamasinda, ve ben icimdeki aciyla baka kaliyorum. Sayet zamani bana geri verseler, alir ben kiz halimle sevdigimin elinden tutup giderim. Belki sevdigimin dedigi gibi marsa kacamayiz ama, kendimize dair mutlu bir hayatimiz olurdu bari.

Ayrica, sevdigim kisi görücü usülü evleniyor, oda cevresindeki baskilardan dolayi evlenmek zorunda. Kendisi bir hoca yani imam, ve nurculardan onlar. ( yani bu da bir sebebdi, onun cevresi de bu yüzden beni istemiyordu. Benim basimin acik oldugu icin)

Hepinizin cevabi icin tsk ederim, insallah bir cikis yolu bulurum.
    Zaman diyorum zaman ilac olmuyor
    Sarki dinliyorum, sarkilarda artik eslik etmiyor
    siir yazayim diyorum oda olmuyor, kalemim tükenmis
    Bir roman okuyayim diyorum, ondada her actigim sayfa, gecmisim...

18. 28 Ağustos 2009
  19. yokyokokk

yokyokokk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    nelerden vazgecmiyoruz ne acılar dinmiyor ki hayatta
    önce sakin kalmayı deneyin, elbette üzüleceksiniz, sonra sabredecek, olmadıysa olmamıstır diyecek, kabul edeceksiniz. bu sürede yeni bir insanla ilişki kurmanız elbette zordur, imkansız değilse de bence bir süre kendinizi dinleyin. beklentilerinizi, hayallerinizi oluşturun.
    zaman geçtikçe bunları hiç yaşamamış gibi olmayacaksınız elbette, ama sizin böyle bir şey yaşamanız gerekiyormuş, demek bunu öğrenmeniz gerekiyormuş, şuan hissettikleriniz sizin mizacınızı şekillendirecek. zaman ancak size sizi öğretecek, ve eskisi gibi acımayacak, çünkü siz eskisi gibi biri olmayacaksınız. bu kötü değil:)