yardım edin

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve dilekcay tarafından 28 Şubat 2010 başlatılmıştır.

28 Şubat 2010
    Konu Sahibi : dilekcay
  1. dilekcay

dilekcay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    herkese merhaba. bana lütfen aynı şeyi yaşayan arkadaşlar yardım etsin.
    5+3 günlükken doktor kalp atışı için çağırdı.gittik vajinal ultrasonla baktı kesem 22 mm fakat bebeği göremedi.daha sonra ufak bir parça gördü ve bebek olduğunu söyledi.ama kalp atışlarını duyamıyorum haftaya gel eger duyamazsak kürtaj yapıcam dedi.o an dünyam başıma yıkıldı.yani 6 haftada muhakkak kalbi duyması mı gerekir.belki küçüktür daha tek umudum bu düşünce bana yardımcı olun.

2. 28 Şubat 2010
  3. canan0131

canan0131 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    telaş yapma canım benim bebğim 6 haftalıkken görüldü kalp atıslarınıda 7 8 haftalıkken duyduk doktorunun hemen kürtajdan bahsetmesi çok tuhaf korkma allahın izniyle duyucaksın bebişinin kalp seslerini

4. 28 Şubat 2010
  5. sofika

sofika Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    54
    Ödül Puanları:
    108
    bende cok sasiriyorum doktorlarin bu tavrina,haftaya gel kalp atisi duymazsak kurtaj,bu annenin psikolojisini nasil etkiliyor haberleri yok mu bunlarin.Benim de 5 haftalikken sadece kese gorundu,bebegi goruyomusunuz diye doktora sordugumda onu da gorucez telas etme dedi.10 gun kadar sonra da kalp atisini duyduk.Gec yumurtlama gec dollenme olmush olabilir,icini ferah tut,guzel haberleri de bizimle paylasmayi ihmal etme.

6. 28 Şubat 2010
  7. duyguby

duyguby Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bu nasıl bir doktor yorumudur yaa.5+3 te kalp atışımı görmeyi umuyormuş.Ben 6.haftanın sonunda bırakın kalp atışını keseyi bile zor gördum.kalp atışını 8.haftada falan duyduk.Canım sakın moralini bozma.Şu an zaten herseyin normal.sakın doktor lafıyla kurtaja falan girme.Geç döllenme sebebiyle geç görunen o kadar cokki.Kaldıki senin için daha erken.

8. 1 Mart 2010
  9. elektraya

elektraya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    108
    canım moralini bozma aynısı benim başıma da geldi 6 haftalıkken kese vardı ama bebek görünmedi.doktor da bana "boş gebelik olabilir,şiddetli bir şekilde düşük yaparsın ya da kürtaj olursun"dedi sağolsun.(bana da vajinadan bakılmıştı)ben mahvolmuş bir şekilde çıktım hastaneden.ağladım da ağladım.doktor 1 hafta sonra gel demişti ama ben 2 hafta sonra gitmeye karar verdim.çünkü bebeğin biraz daha büyümesini istedim yine yok deyip,kürtaj önermelerine tahammül edemezdim.
    o iki hafta çok zor geçti özellikle de ilk haftası habire ağladım.sonra bir ferahlık çöktü bana neyse.o doktor da uğursuz diye başka doktora gittim.tabi büyük bir stres altında.doktora böyle böyle diye anlatmaya başlamışken doktor "sakin ol kızım hele bir bakalım ters bir durum varsa anlatırsın mazini" dedi.neyse ultrasonu aldı baktı ve "işte burdaya fındığın" dedi.delikafaduldeno an dünyalar benim oldu eşim ağlamay başldı ultrason resmini defalarca öptükaydirigubbakcemile3
    canım hiç merak etme sen de aynısını yaşayacaksın.daha çok yeni hamilesin.hemen gitme 2 hafta sabret 9 haftada bebeği görünenler bile var.tek doktora bağımlı kalma ve inanıpta hemen kürtaj olma.boş gebelik öyle çok sık olan bir durum değil içini ferah tut tatlım.kaydirigubbakcemile5

10. 1 Mart 2010
  11. Zynpmrt

Zynpmrt Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaşım bence o doktora birdaha gitme. Nasıl sinir oldum sabah sabah ya tamam doktorlarım uyarması şart ama haftaya gel olmazsa kürtaj nedemek yaa. Hengi doktora gittin çok merak ettim ismini verirsen sevinirim. Öncelikle 7 haftada kalp atışları duyulur ama daha geç yada erken duyanlarda var . Sen içini ferah tut ve bence başka bir doktora git. Doktorların normalde ilk muaynede anneye bebeğin daha çok küçük olduğunu 12 haftaya kadar herkesin risk taşıdığını ve ilk 9 hafta bu riskin daha büyük olduğunu anlatması gerekiyor ama pat diye kürtaj demeside o doktorun nekadar ruhsuz birisi olduğunu gösterir gıcık şey.

12. 1 Mart 2010
  13. asiyan_1010

asiyan_1010 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    cok garip yani.biz keseyi 6.haftada görmüştük.7+6 günlükken bebeği gördük ve kalp atışını duyduk.ki zaten ben doktor kontrolü altında hastanede yatıyordum ozamanlar kanamam var diye.her sabah ultrasona giriyordum.doktorum bana hiçbir zaman kürtajdan bahsetmedi.:umursamaz: