Yardım edinn, Erken mi başladım acaba,

Konusu 'Tuvalet Alışkanlığı ve Eğitimi' forumundadır ve AYN tarafından 4 Kasım 2009 başlatılmıştır.

4 Kasım 2009
    Konu Sahibi : AYN
  1. AYN

AYN SİDİKLİ Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Selam kızlar,
    Nisan 2008 doğumlu bir oğlum var,
    ağustos ta tuvalete tutmaya başladım kuzuyu, 3. 5. tutuştan sonra varsa yapmaya başladı o zaman 16 aylıktı,
    artık çişin varmı deyince varsa var yoksa yok diyor
    varsa koşuyoruz tuvalete ve yapıyor hem büyüğünü hem küçüğünü,
    sadece sabahları anne çiş veya kaka deyip tuvalete koşuyor çok da nadir diğer zamanlarda söylüyor
    onun dışında kendisi söylemiyor,
    bu öğrenemicek bırakim dediğim anlarda oluyor ama sorunca da söylediği için acaba devam mı etsem diye tereddütte kalıyorum,
    napim ben şimdii
    bu sıpa ne zaman anne çiş dicek sürekli olarak
    bu arada gündüz bez bağlamıyoruz gece bağlıyoruz
    kazalarımızda oluyo tabi :KK43:
    parkeye, kiloduna bulduğu yere yaptığı da oluyo :))

2. 4 Kasım 2009
  3. xxyxixldxixzxx

xxyxixldxixzxx Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    Aslında erken ama sen artık yavaştan yavaştan başlamışsın.Benim bildiğim 2-2,5 yaş yazın öğretilmeli diye biliyorum.
    Biraz azim ve sabırla (bu acayip bi sabır olmalı) öğrenir gibime geliyor. Tabi sen sıyırmazsan..:bbo:
    Şu naylonlu kilotlar varmış bir yerde okudum yine kk da onlardan kullansan nasıl olur ki acaba?

4. 4 Kasım 2009
  5. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    Oha Ayn ya, ohaaa.:mymeka:

Daha minnacık bebeyi çişemi alıştırıcan. ne acelen var. 2 yaşından sonra alıştırsan nolur.

Küççücük bebe, hemencik sürekli anneee çiş demesini bekleme. Madem devam etme kararı aldın, sen sor sürekli yada bakıcısı. Küçük kazalar elbetteki olacaktır eminimki zaten sen onlara bişe demiyorsundur. Aslında bezi çıkardığınızda gecede gündüzde bağlamayın diyor bazı çok bilmiş uzmanlar ama bu sefer yıpranan sen olursun, sürekli çarşaf yıkarsın. Gecede şöyle yapabilrisin belli saatlerde en fazla 2 kere kalk çişe tut, gerçi uykudan uyanması zor olacaktır. gece uykusu çok önemli çünkü.

Offf zor bir süreç ama ben olsam 2 yaşından sonra başlardım, acelen ne anlamadımki, çocuğada sana da zor olur. Az daha bekle şekerim sen bence.

6. 4 Kasım 2009
  7. AYN

AYN SİDİKLİ Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    nasıı bişi bu naylon kilotlar
    bizim 2 tane alıştırma kilodumuz var

8. 4 Kasım 2009
  9. AYN

AYN SİDİKLİ Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kızım anamın gazına geldim
    sen 1 yaşında öğrendin çocuk konuşuyo öğrenir dedi
    zıpam al karşına konuş o kadar algılama süper
    sorunca da söölüyo
    bıraksam olmicak
    en iyisi sabırla devam
    bakıcı da daha iyi, kadın benden dirayetli çıktı ben üşeniyorum

10. 4 Kasım 2009
  11. Krdi

Krdi Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    Valla aynur bravo. Sorunca söyleyen çocuk yolun yarısını kat etmiş çocuktur. Benim oğlum 4 yaşına geldi hala zaman zaman üşeniyor ve ben soruyorum. Bi bakıyorum odada deli danalar gibi koşturuyor 'Oğlum çişin mi var koş tuvalete' demeden harekete geçmiyor. Bazen de oturup dakikalarca çiş yapıyorken kafasını kaldırıp bana 'Hayır anne çişim yok olsa söylerim' diyor. Ben de genelde 'Sence yok ama bak pipin öyle söylemiyor. Bi de ona soralım' diyorum.
    Öyle iki günde hallolacak bişi midir bu mevzu ki kafana takıyorsun kızım. Üşütecek de kazanız olacak, oyuna dalacak sen hatırlatmasan kazanız olacak hohooo görmemişin oğlu olmuş akademik eğitim vermeye başlamış:nazar:

12. 4 Kasım 2009
  13. AYN

AYN SİDİKLİ Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kızım ahada şuraya yazıyorumm
    peşimizde koşacan al şu kızımı die,
    yani o gaddarr akıllı bi zıpam var ki şaşarsın
    minicik şey konuşuyor ve bizi şaşırtıyor
    ama yok bırakmicam öğrendi öğrenecek
    yola devamm

14. 4 Kasım 2009
  15. kakule

kakule Guru Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    306
    ayn ım çocuğundan çocuğuna değişiyo mesela benim büyük kız 8 yaşına girdi hala altına işiyo hemide gündüzleri:)) onunki biraz psikolojik kıskançlık ta var tabi de..benimkiler ikiside tam 3 yaşında söylediler ama ben 1,5 yaşımda söylemişim. sen genede büyüklerin dediğine kulak ver haklı çıktıkları konular oluyo arada..çişini söylemesi çocuğun aklıyla alakalı değil kaslarını kontrol edebilmesiyle alakalı canım...sen sorduğunda mutlaka çişi vardır.. o çişini söylediği an bilki iş tamamdır kaslar kontrol altına girmiştir... benim esra da zehir gibi akıllı ama üç yaşına üç gün kala çişini söyledi hemde ablası alıştırdı onu..
    bu arada krdi pipiyle iletişime geçmiş sende ilerde dene:))) annelik insana neler yaptırıyor yaaa işe gitsin evladım ne uğraştırıyon:)))

16. 4 Kasım 2009
  17. zubeyda

zubeyda ANNEM IŞIĞIN SÖNMESİN.... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bencede arkadaşım bırakma devam derim ben sen sorunca gidiyorsa tuvalete daha ne ben büyük oğlana 2 yaşını doldurdu alıştırmaya başladım çişini kolay öğrendi de kakasına çok zorlandık ş
    imdi 3.5 yaşında ama hala kaçırdığı oluyor oyuna dalıyor ben hatırlatıyorum bazen
    küçük te 2 yaşını doldurdu da bir ay oldu ama tuvalete gidiyoz yapmıyor bitti diyor kalkıyor alıştırma zamanı geldi ama bunda zorlanacağım gibi seninkine maşallah diyim süper yani erken ama tuvalete gidip çişini yapıyorsa kakasınıda yapıyormuş başka öğretecek bişey kalmamış sende sık sık hatırlat darısı bzimkine bu çişe alıştırması çok zor ve çok sabır istiyor hayatım

18. 4 Kasım 2009
  19. Lillyum

Lillyum çok bilmiş Pro Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    küçük gibi görünen özünde büyük bir sorun :eek:lmaz:
    öncelikle ayn çok acele davranmışsınn olmamışş :umursamaz:

ayn cımm
    bebekler için sandığımız kadar kolay değildir tuvalet eğitimi
    onlar zannederki içlerinden çıkan çiş kaka onların bir parçası organı içi dışı a.s
    oyüzden çok kıymetlidir gözlerinde
    aşırı panik yaparlar ayrılmak istemezler
    ne zamanki onun dışkı olduğunu kabul eder ler
    o zaman ayrılırlar vucutlarından çıkan bu parçadan
    bebeğin ruhsal gelişimi için çok büyük bir ayrıntıdır bu a.s
    ikibuçuk hatta üç yaşa kadar çocuğuna göre değişir bu süre asla zorlanmamalı
    bebeğin zihinsel gelişimi beklenmelidi,r :1no2:

Son düzenleme: 4 Kasım 2009