yardım istyiorum..gebe kalıpta korkanlar..

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve yova tarafından 23 Ocak 2010 başlatılmıştır.

23 Ocak 2010
    Konu Sahibi : yova
  1. yova

yova Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba..ben 29 yaşındayım..3 yıllıkta evliyim..bebek sahibi olmayı istiyordum ama dün gece test yapıp silik çizgiyi görünce sabah kaltığımda kendimi garip hissettim..neden bu bendeki aşırı gebelik ve çocuk sahibi olma korkusu acaba? çocukları severim normalde..ama normal insanlara göre olan bu korku nedendir,sizdede oldumu,nasıl yendiniz,ne yapmam gerekli..lütfen yardımcı olurmusunuz...mafoldumben

2. 23 Ocak 2010
  3. Moonlight

Moonlight Huzur'da.. Üye

Beğenildi:
    50
    Ödül Puanları:
    153
    ben gebe kalmadım daha ama çok istiyorum bebek sahibi olmayı.
    Ama korkuyorumda.O canlının benim bedenimde büyüyecek olması ürkütüyor beni.
    Dehşete düşüyorum.Haralde Allah bunun kolayınıda verir.
    Bize yardımcı olacak gebeler var mı?
    En iyi cevabı onlar verebilir.

4. 23 Ocak 2010
  5. yova

yova Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    aynen canım,bedenimde bişeyin büyümesi offff...bilmiyorum neden bu kadar tuhaf düşünüyorum,neden normal insanlar gibi değilim benmafoldumben

6. 2 Şubat 2010
  7. Glorya

Glorya SıkıLdımmı ne? Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    yovacım bu çok normal.çok istiyebilirsin ama her n kdr etrafından görsende bu senin yaşamadığın,tecrübe etmediğin bi durum,o yüzden korkularının olması normal.ama geçecektir inan..

8. 3 Şubat 2010
  9. melek1701

melek1701 Melis'in annesi :) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    Birinin karnı burnunda halini görünce bile diyorum içimden bu çocuk burdan nasıl çıkacak dehşet verici geliyor banada. Çok endişe ediyorum bende arkadaşlar diyorum aynı bende ben neden normal insanlar gibi değilim. herkes bi şekilde doğuyor. benimde başıma gelince bende doğrucam ama işte kahretsinki korkuyorum. nasıl yenicez bunu bilemiyorum :KK43:

10. 3 Şubat 2010
  11. CLeOpaTRa

CLeOpaTRa Mina ile Yasir'in Annesi Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    qebeliği hastalık olarak qörmenizden
    veyada sorumluluk alma korkusundan kaynaklanıyor olabilir..

qebelik mükemmel bişey her kadının yaşaması qereken bişey..
    sevdiğin insanla kendi parçanın içerde birleşimi
    düşüncesi bile çok qüzel yaa..
    Allah herkese yaşatsınn

12. 3 Şubat 2010
  13. lovelif76

lovelif76 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bence her kadın esas gelişimini anne olunca tamamlıyor, cok cok uzun ve mutlulukla sürmesi temenni edilen bir süreç... Korkman , endişelenmen, hatta ardı arkası kesilmeyen panikler yaşamamız cok normal. Bence anneliğe evet demek, dünyanın geri kalan tüm sıfatlarını ardında bırakmak demek. Bence hepimize olan bir durum bu...

Beni ilk olarak bu süreç korkutuyor, nasıl bir anne olurum? Yetebilirmiyim evladıma? Her koşulda onun yanında olabilir onu destekleyebilirmiyim? Yanlış tercihlerde yada hatalarına annemin bana olduğu kadar destekleyici olabilirmiyim? Karnımda nasıl taşırım? Cevabını bilmediğim, hic tecrube etmedigim binlerce soru var kafamda, Ornegin fena halde bir sigara aşığıyım ama bu süreçde ve devamından bundan nasıl vazgeçerim inanın bilmiyorum..., her hastalandığımda ilacı daha kotu konuma gelmeden alıyorum, onümde uzun bir surec var ve dusunuyorum agrımda, sızımda ilac almamayı ve dayanmayı nasıl başarabilceğim? gibi...Yada sadece hamilelik sürecinde ne yersek yiyelim yada ne yaparsak yapalım, bir annenin bebeğinin oluşabilecek riskli durumlaradan alıkoyma sanşı yok... korkutucu geliyor kulağa...
    kontrol edebileceğimiz, yada yönlendirebileceğimiz bir sey değil bu malesef...

Yinede annelik herseye deger bir sey, hani anne olunca derler ya büyüklerimiz, ben olmadan önce anladım sanırım bunu, 10 yıl önce bir normal doguma şahit olmustum, gözlerime oturan kan ve ayaklarımın uyusması günlerce geçmemişti, ama o günden sonra kendi annemle hic tartışmadım, hic bağrımadım. Coktan hak etmiş olduğu davranışı artık layıkıyla görüyor benim dünya güzelim...

Allah hepimize hayırlı annelikler ve sağlıklı bebekler nasip etsin...

14. 3 Şubat 2010
  15. hpt_honey

hpt_honey bebişim gıvış gıvış maşlh Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    canım bence sen hazır deilsin hazır olsaydın böle düşünmez bünyen ve tüm duyguların bebek özlemiyle yanardı bende 3 .5 sene evvel istemiyordum ağlıyordum sürekli ama şimdi içimdeki bebek özlemini tarif edemem ama yok belkide olmadığı için çok arzuluyorum çokkkkkkkk

16. 3 Şubat 2010
  17. nurfeza

nurfeza Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    al benden de okadar valla 3.5 sene olucak evleneli beni korkutan karnım büyücek hasta olucam ölücem tansiyonum çıkıcak bebeğe bişi olucak bir sürü şey bir ara denedim yendim o sıralar gebe kalmayı çok istiyordum ve kaldımda ama sonra düşük oldu ve şimdi korkularım 2 kat fazla

18. 3 Şubat 2010
  19. NAZ__24

NAZ__24 Semih ve Duru*nun annesi Pro Üye

Beğenildi:
    5.017
    Ödül Puanları:
    188
    yavo canım sana verilen bu nimetin tadını çıkarmaya çalış
    ama yok olmuyor diyorsan lütfen yıllardır bebek sahibi olmak isteyen arkadaşlarımızın
    topiklerini oku ve kendine gel şükret 20 sene bir bebeği olsun diye bekleyenler var
    zaten çok duygu yüklüyüm şuan bi topikden geliyorum silkeleyin kendinizi