Yardim kizim biberonu almiyo

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve mehtapbaygus tarafından 9 Ekim 2008 başlatılmıştır.

9 Ekim 2008
    Konu Sahibi : mehtapbaygus
  1. mehtapbaygus

mehtapbaygus Guest

kızlar yakında çalışmaya başlıcam sütümü sağıp biberonla vermeyi düşünüyodum ama kızım biberonu almıyo 2 gündür deniyorum bugün daha çok sinirlendi ağladı memeyi almadı bi kaç saat çok huysuzlandı nasıl alıştırıcam biberona anlamadım

2. 9 Ekim 2008
  3. reyhan1302

reyhan1302 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım nasıl biberon kullanıyorsun.benım kızımda almıyo.bugun eczaneden bıberon baslıgı aldım(0-6 ay damaklı)bu aksam bıraz zorlandıktan sonra ıctı bı dene ıstersen

4. 9 Ekim 2008
  5. kleo

kleo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım kızın kaç aylık?

6. 9 Ekim 2008
  7. mehtapbaygus

mehtapbaygus Guest

damaklılar nasıl oluyo bilmiyorum ama silikon başlıklı iki tane var (ikiside 0+)bende ikisinide denedim almıyo biri ince chikonun biberonu biride aventin içindeki biberon birazdaha kalın ötekine göre,birde kauçuk başlıkmı alsam diyodum bende.
    seninkide çok ağlıyomu biberonu emmek istemeyince.inşallah alır :KK43:çok üzülüyorum hem onun ağlamasına dayanamıyorum hemen memeyi çıkarıp veriyorum ama bugün çok kızdı sanırım,memeyi bile almadı.
    kaç gündür deniyodun sen

8. 9 Ekim 2008
  9. mehtapbaygus

mehtapbaygus Guest

2 ay 10 günlük oldu 3. ayda çalışmaya başlıcam o güne kadar alışsa keşke

10. 9 Ekim 2008
  11. kleo

kleo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım bende aventin biberonları kullanıyorum,geniş ağzlı olanları kullanıyorum,
    rahatlıkla alıyor.Genelde genişleri tavsiye ediyorlar,daha çok memeye benziyor diye.Normalde emzik kullanıyormusun?onu alıyorsa biberonu da alması lazım.
    memeyi vermeden acıkınca sadece biberonu ver,meme den sonra almaz...bir iki damla damlat ağzına,ağlasın azcık,birşey olmaz,acıkınca mecbur alcak,azcık zorlanacaksın,keşke daha erken başlasaydın,ben 3 haftalıkken başladım,ikinci defada aldı biberonu.
    İnşallah alır sende rahatlarsın

12. 10 Ekim 2008
  13. kubosss

kubosss Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    canım ogluma bıberonu kabullendırmek ıcın cok ugrastım her markayı aldım ama kabul etmedı takı bı bıberon markasını kesfedene kadar dr browns patentlı bı urun annne memesıyle bırebır harıka gazıdahı engellyor tavsıye ederım super bısey emınım sorununu cozecektır fıyatı dıgerlerınle hemen hemen aynı 25 ytl ınsallah ısıne yararr

14. 10 Ekim 2008
  15. kleo

kleo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ben bunu unutmuştum :),evet harika bir biberon!!!
    yalnız birşey soracağım - geniş emzikten dar emziğe geçişi kolay olur mu acaba?

16. 10 Ekim 2008
  17. lilithu

lilithu küçük Prensim benim Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    ben de ara ara gece veya dışarı çıktığımızda sütümü sağıp biberonla veriyorum, çünkü çalışmaya başlayınca mecbur gündüzleri biberon kullanacak. hiç zorlanmıor, memeyi de alıyor biberonu da. Biz de dr. Browns kullanıyoruz, geniş olanını değil ama dar ağızlıyı. mükemmel bir biberon, ne gaz oluyor ne bişi...kesinlikle herkese tavsiye ediyorum.

18. 10 Ekim 2008
  19. mehtapbaygus

mehtapbaygus Guest

hepinize çok teşekkürler dr browns u denicem.inşellah ii sonuç alırım.
    emzik kullanmadım hiç doktorum kullanma deyince bende kullanmadım.ilk aylarda bir kaç kere biberonu tutacakmı diye biberon verdiğimde tutmuştu.sanırım unuttu daha bir ay geçmesine rağmen .inşallah alışır yoksa işe gidemicem gözüm arkada kalsın istemiyorum