yardım lütfen

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve rodal tarafından 6 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

6 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : rodal
  1. rodal

rodal Guest

arkadaşlar bugün adetimin 6. günü ama sancım var.iki aydır adet sonrası sancı çekiyorum.adetlerim düzenli ve 4 -5 gün sürüyor.benim gibi olan var mı aranızda.neden olabilir.yardım edin lütfen:uhm:

2. 6 Temmuz 2008
  3. rodal

rodal Guest

bu konuda yardımcı olabilecek kimse yok mu.bir de sancı ile beraber kahverengi lekelenmem ver.sancı kasıklarımda

4. 6 Temmuz 2008
  5. rodal

rodal Guest

kimse yok muuuuuuuuuuuuuuuuuu

6. 6 Temmuz 2008
  7. EU1

EU1 Guest

canım öncelikle geçmiş olsun bu tür şikayetler genellikle kist veya miyom da görülebiliyor bence doktora görün derim

8. 6 Temmuz 2008
  9. simal24-izmir

simal24-izmir Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ağrını geçirmek istersen ağrı kesiciyi nescafe ile iç...çok iyi geliyo benimde adet günlerim çok sancılı geçiyo..banada doktorum sölemişti...ve adetin başlamadan bir iki gün önce ve adetin bitiminde ilşkide bulunma..mikrop kapar ve üşütebilirsin...yani ben böle duydum..yinede bi doktora görünsen iyi olur

10. 7 Temmuz 2008
  11. dtk85

dtk85 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    canım adet sancın için 1 su bardağı sıcak suya 6-7 tan kesme şeker at ve sıcak sıcak iç.

eğer ki yeni başlayan adet sancın varsa bu durum ay_ser'in dediği gibi kistten kaynaklanıyor olabilir.

foliküler ya da corpu luteum kisti olabilir.benimde aynı şekilde bir sorunum vardı.nisan ayında 1 hafta kadar adetim gecikti ve çok sancılı oldu.farklı birşey için doktora gittiğimde ultrason kontorlünde kist olduğunu farketti.2 aylık bir kist dedi.bir takım testler yaptı.folikül kisti olduğunu söyledi,her kadının hayatında karşılaştığı bir durum ama farkedilemiyor. geçen ay kontrole gittim 2 cm lik kist 1 cm ye düşmüş ve ilaç bile kullanmadım.
    bu adet döneminde de devam ederse muhakkak doktora başvur... aman ihmal etme ...

12. 7 Temmuz 2008
  13. rodal

rodal Guest

ben tedavi oluyorum çocuk için zaten.ama bu ay ara verdi dr um kistim yok.femara kullanıyorum. o mu böyle yaptı bilmiyorum.hepinize tşk.akşam tekrar gireceğim.sağolun arkadaşlar .iyiki de varsınız.

14. 7 Temmuz 2008
  15. rodal

rodal Guest

bu ilacı kullanıp da adet sonrası sancı çeken var mı

16. 7 Temmuz 2008
  17. rodal

rodal Guest

sancım artarak devam ediyor.çarşamba günü dr a gidecem.bana dua edin kızlar altında kötü bir şey çıkmasın.ovülasyon desem 7.gün erken değil mi sizce de.biraz da akıntım var beyaz sümüksü.akıntıyı az önce iş dönüşü farkedebildim üzerimi çıkarırken.ne bu aca

18. 7 Temmuz 2008
  19. rodal

rodal Guest

belim de ağrıyor biraz.