Yardım lütfen....

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve sevdayildizi tarafından 19 Aralık 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    19 Aralık 2008
    Konu Sahibi : sevdayildizi
  1. sevdayildizi

sevdayildizi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaslar ben ailmein yanida hicbir si gormedim hep mutvaga girdigimde cik ben yaprim su bu diyerek beni kovdu ev islerine dahil bazende ben girmedim allah var isten geliyordum bide okuldan yemek hersey hazir oluyordu abzen yorgun oluyordum ve ben bu aliskanligimi bazen evdede yansitiyorum esim anlayisla karsiliyor evlenmeden once ailem dediki yemek yapmasini pek bilmez su bu vs ama evimi temizliyorum yapiyorum ama demekki cok eksikligim var hep esim hatirlatiyor ama hem o zorlaniyor hem ben duymaktan yaoluyorum bazen diyrumki bana ilgi ver su vs bana diyrki sen evinle ilgilen sunu yap bunu yap diyor hep ben hatirlatiyorum diyor ne yapmam lazim lutfen yardimci olun ben evimle herseyimle ilgilenmek istiyorum bu seyimden kurtulmak istiyorum ayridmic olursaniz sveinirim

2. 19 Aralık 2008
  3. samyeli34

samyeli34 Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    68
    Ödül Puanları:
    153
    ne gıbı ışler ev ışlerını yapıyorsan hatırlatacagı bır yemek kalıyor sanırım...
    o da cok kolay hıc uzulme gır kk ya ogren puf noktalarını..
    ayrıca bır suru sıte var yemekle ılgılı ıstersen ozelıne yazarız sıte adreslerını:)

4. 19 Aralık 2008
  5. kazulet

kazulet L'Etre et le Néant Üye

Beğenildi:
    207
    Ödül Puanları:
    153
    sanıyorum senin sorunun kurmuş olduğun aile yapısı içinde söz sahibi olmak..
    yani hayatını oluşturan tercihleri artık hazır değil kendin yaratarak ortaya getirmek istiyorsun.
    bir kadının gücü evindeki hakimiyeti ile belli olur derler
    bencede çok önemli mevzular bunlar
    umarım başarabilirsin

6. 19 Aralık 2008
  7. aysun444

aysun444 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    Sizde çalışıyorsunuz sanırım. Bu durumda herşeyi siz yapmak zorundaymış gibi hissetmeyin bence, eşinizinde böyle düşünmesine izin vermeyin.. Sonuçt sizde çalışıyorsunuz, kadınların çoğu hem çalışıp hemde evdeki işlerini eksiksiz yapıyor diye doğru olan bu anlamında düşünmeyin.

8. 19 Aralık 2008
  9. schnitCELL

schnitCELL £PİRELİ PİRELLİ GÜZELİ£ Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Eşine bana ilgi ver dediğinde
    sen evinle ilgilen şunu bunu yap kısmını anlayamadım ben yaaa......:uhm::1shok::1no2:

10. 19 Aralık 2008
  11. duyguuu

duyguuu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım hiç takılma bende oyle yemek yapmayı bılmezdım daha sonraları kıtaplardan annemın tarıflerınden ve sımdıde ınternetten super tarıfler buluyorum denıyorum ve gercektende guzel oluyor inan bazen bazı konularda cok eksıklıgımın oldugunu goruyorum ama yavas yavas eksıklıklerımı azaltıyorum

Son düzenleme: 19 Aralık 2008
  12. 19 Aralık 2008
  13. arzuco

arzuco Biri Beni Durdursun Canım Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    canım demek istediğin evde hangi işi yapacağın aklına gelmiyor eşin mi hatırlatıyor örn buzdolabını temizle camları sil v.s. ilk başlarda ben öyleydim. bekarken annnem sağolsun kıyamaz iş yaptırmazdı bana evlendikten sonra bocalamıştım işleri düzene oturtana kadar.. düşün bulaşığı yıkamak aklıma gelmezdi. gülmeyin ama ben ilk zamanlarda liste yapmıştım günlük haftalık aylık yapılacak işler diye buzdolabına astım alışkanlık edinene kadar ordan takip ettim.

14. 19 Aralık 2008
  15. yercekimlikaranfil

yercekimlikaranfil Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    108
    Noktalama işareti kullansaydınız daha iyi anlayabilirdim; eşinizin size neyi hatırlattığını, sizin ona ne yanıt verdiğinizi ve sizin aslında tam olarak hangi konuda yardım istediğinizi. "Türkçe" bu kadar değersiz bir dil mi ki biz ona bu kadar hoyrat davranıyoruz?
    Ama anladığım kadarıyla yanıt vereyim. Eşinzle bu konuyu konuşun, bir iş bölümü yapmaya çalışın. Siz de çalışıyorsanız evde de paylaşım gerekiyor. Bir de evde yapılması gerekn işleri liste yapar, gününüzü de yazılı olarak planlarsanız hem günlük hayatınız düzene girer, hem de arada unutttuğunuz birşeyler kalmaz.

16. 19 Aralık 2008
  17. BEBS

BEBS Guest

cnm ev işleriyle dört dörtlük ilgilenmek tecrübeli bir ev hanımına bile zaman zaman ağır gelebilir.yeterki senin içinde bunları öğrenip zevkle pratiğe geçirme isteği olsun.birkaç seneye sen bile şaşar kalırsın kendindeki gelişmelere.ama dediğim gibi zor gelmeyecek ve öğrenmek için çabalayacaksın.bazı erkekler rahattır bu konularda.evin dağınığını tozunu pek görmezler.ama bazılarıda tam tersi çok titiz dir.eşin sanırım ikinci gruba dahil.çok hoş olmuyordur eminim bu konuda sürekli birşeyler duymak.anlayışlı birinede benziyor.o yüzden biraz gayret göster.sonuçta gözde çok büyütelecek şeylerde değil.

18. 19 Aralık 2008
  19. AskKirintisi

AskKirintisi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    Eşin çok titiz biri herhalde. Ben 1 yıl cam silmeyeyeim eşim bu camlar niye pis demez, silmeye kalksam boşver der. Ama nihayetindede aslan yattığı yerden belli olur, hiç bir erkek, dağınık bir evde yaşamak istemez, özellikle tezgahın üzerinde bulaşık yığını görmekten nefret ediyorlar, günlük rutin işler bellidir zaten, ortalığı toparlamak, banyoyu lavaboyu ciflemek, yemek bulaşık tamamdır, bunlar tamamsa vitrindeki tozu hatırlatacak değil herhalde.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.