yardım lütfen!...

Konusu 'Hukuk Köşesi' forumundadır ve sevvi tarafından 15 Ocak 2010 başlatılmıştır.

15 Ocak 2010
    Konu Sahibi : sevvi
  1. sevvi

sevvi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    aile içi bir meseleden bahsedicem sizlere ve yardımcı olursanız sevinirim.biz 4 kardeşiz 1 erkek ve 3 kız.ailem varlıklı bir aile o yüzden ağabeyim evlenirken kız tarafının isteği üzerine evi olsun oğlunuzun talebi babam ağabeyimin üzerine bir ev geçirdi.bu işlemi yaparken biz çocuklarına rızasını almadan yaptı.(görücü usulü ile hatta kız tarafının gönderdiği oğlunuzu beğeniyoruz öyle damadımız olsun isteği üzerine gidilip bakılmış bir kız)kendi oturduğumuz evi ağabeyimin de isteği doğrultusunda üzerine geçirdi.ve ağabeyimede diyer evlerden birinde oturmasını istedi sebebide diyer evlerin bulunduğu katlar yüksek katlar kendi oturduğumuz ev ise 2. kattı o yüzden yaşlıda oldukları için ev değiştirmek istemediler.aradan bir kaç sene geçti ve yengemin ailemizin başını yere eğdirecek bir hareketinden dolayı ağabeyimle babam arasındaki ipler koptu.ağabeyim ( hala kızgınım ona midesiz) bir süre yengemden ayrı kaldı fkadını ailesinin araya girmesi ve ısraları üzerine ağabeyimle barıştılar.şehir değiştirdiler.ıçünkü bu şehirde artık kalamazlardı.babam gitme oğlum bu kadının peşinden desede gitti.kendi anne babasını en önemlisi gururu ve şerefini hiçe saydı ağabeyim. babam evi geçirdiğine pişman oldu tabi sonraları dava açtı geri alabilmek için ama belli bir süre içerisinde açılması gereken bir davaymış o yüzden hüsranla sonuçlandı.bu olaylar yaşanırken ben 12 yaşındaydım.şu an 28 yaşındayım ve geçen seneye kadar ağabeyimle bir telefonla dahi konuşmamıştım.ne bayramda nede önemli günlerde ailesini hatırlamadı annem hep ağlardı bayramlarda onun yüzünden. ağabeyim.geçen sene kız kardeşim evlenirken nikahına geldi.o süreden bu yana ara ara arıyor bizi.ama hala ağabeyimmiş gibi gelmiyor bana halen ailemi nasıl ezip geçti kabullenemiyorum.neyse bu babamın açtığı davadan sonra evi karısının üzerine yapmış.hani biz kardeşler olarak talepte bulunmayalım diye.aile ölünce biz kardeşler o evden hak talep edebilirmişiz eğer ağabeyim üzerinde olsaydı.birde üzerine eşinden boşanmış fakat aynı evde yaşıyorlar.bizim düğünde taktığımız takılarda ayrıca kızın ailesinde ağabeyime vermemişler takılara ne olduğu meçhul.babam eşinin üzerine evi geçirip birde boşandığnı öğrenince daha bi kötü oldu.biz halen ağabeyimin eşine geçirdiği o evde oturuyoruz.babamın gençliğinden bu yanan emek verip aldığı evde yani.adamcağız hem memurluk yapmış hem gece taksi şöförlüğü.böyle emeklerle almış evini ve şu an 70 yaşında halen çalışıyor babasından kalma tarlaları işletiyor bu yaşında bizlere bişeyler bırakabilmek için.emeğinide alıyor allaha şükür.4 tane ev yaptı adam alın teriyle.gel görki bu yenge demeğe dilim varmıyor bizden kira istiyor.ağabeyim susturmaya çalışıyor ama evde hep sorun çıkartıyormuş.ev vergisini babam ağabeyim gideliden bu yana yatırmadı sanıyorum.ev vergisini yatırsınlar kira ödesinler diye ağabeyimle kavga etmiş ama ne olursa olsun babamın emeğinin üzerine rahatça oturamıcak bu kadın annem babam ölene kadar bu evden çıkmıyacağım.ağabeyimde yatırmıcaklar demiş.ağabeyim o kavga gecesi babama telefon açıp ipler koptu artık yanınıza geliyorum dedi.babamda bizde sevinmiştik.gelsin oğlum demişti babam.evide ne yapalım bi kumar oynadım kaybettim derim dedi.ama ağabeyim yine dönmedi yine o kadının yanında yine onun ağız kokusunu çekiyor.hem üzülüyorum hemde hak ediyo itilip kalkılmayı diyorum.şimdi anlattıklarıma istinaden bizim kardeşler olarak o evde bir talep hakkımız varmı yokmu.ikincisi bu ev vergisi ödenmezse ne olur.şunu demek istiyorum ne bize ne ona yar olsun bu ev.devlet ev vergisinin uzun süreler ödenmediği taktirde evi elinden alma hakkı varmı.hukukçu arkadaşlardan bilgi istiyorum yardımcı olursanız sevinirim.yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme: 15 Ocak 2010