yardım:saç diplerim yara oldu!

Konusu 'Saç Rengi ve Saç Boyama' forumundadır ve cottonheart tarafından 31 Aralık 2009 başlatılmıştır.

31 Aralık 2009
    Konu Sahibi : cottonheart
  1. cottonheart

cottonheart Zeynebin annesi Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    108
    ben 2 aydır paletteyle boyuyorum ama bana boya yarmıyor sanırım saç diplerimde aşırı kaşıntı ve yer yer pul pul dökülme var bazı yerlerde kanıyor acaba boya bana alarjimi yaptı yoksa diplerimi tahrişmi etti ben yıllardır röfle kullanıyordum 2 aydır kendim evde boyuyorum ama bundan bir 8 yıl öncede kolestonla boyuyordum ozamanda bir ara böyle yara olmuştu dr.a gitmiştim şimdi yıllar sonra yine aynı sorun oldu acaba amonyaksız boya alsam böyle sorun olurmu aranızda böyle olan varmı arkadaşlar

2. 31 Aralık 2009
  3. pipirikli

pipirikli Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    ayyyy sakınn bence bu boyama işinden vazgeçin yada iyice görünün bir uzmana eğer sorun boyadaysa boyamayın, öyle bir haber vardı saç boyası yüzünden bir kızcağızın yüzü gözü şişmiş saçları dökülmüştü ,Allah korusun ,müdahale etmeyin yeni bir boya ile

4. 31 Aralık 2009
  5. cottonheart

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    108
    ya canım daha öncede olduğunda doktor bir müddet boyama ama bu ilacıda kullan demişti yine yenilerse bu önemli bir sorun ihmal etme demişti ozmanlar vıcık vıcık yara olmuştu resmen 8 yıldırda hiç olmadı herhalde boyadan oluyor çünki röfle yaparken böyle sorun olmadı acaba amonyaksız alsam böyle sorun olurmu eşim boyamamı istemiyor zaten korkudan boyadanda oldu diyemiyorum sen bilirsin canım lorealın amonyaksız serisinde sarı varmı ben bu ara sarıya taktım başıma bir iş gelicek ama dur bakalım

6. 31 Aralık 2009
  7. pipirikli

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    serisini bilsem bile amonyak mı zarar veriyor saç diplerine biliyormusun ya değilse ,risk alma bence boşver hem zaten uzun zamandır röfle kullanıyormuşsun demekki yakışıyor devam et bence [ hem laf aramızda erkeklerde bayılıyor o saça] yada [ belki yaptırmışsındır ama] alerji testi yaptırarak boyanın hangi maddesinin sana zarar verdiğini tespit etsen daha emin adımlar atardın

8. 31 Aralık 2009
  9. Kelimeler Yetse

Kelimeler Yetse Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bende en son bi kutu vitalle paletteyi karıştırıp boyamıştım..normalde palette bende kaşıntı.alerji fln hiç yapmaz ama o vital mahvetti beni ya veya ikisi etkileşim göstermiş de olabilir...saç diplerim nasıl kaşındı dedim heralde diplerim yancak..allahtan öyle bişey olmadı bi daha da vital kullanmam!size de palette aynı etkiyi gösterdiyse kullanmamanızı şiddetle tavsiye ederimkaydirigubbakcemile5

10. 31 Aralık 2009
  11. cottonheart

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    108
    ya amonyaksız boyalardada olurmu acaba sende başka boya kullanınca yine aynı sorun oldumu benim acaba boyadanmı oluyor yoksa palettemi alerji yaptı anlamadım lorealdede sarı yok amonyaksız seride ne yapıcam bilmiyorum

12. 31 Aralık 2009
  13. cottonheart

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    108
    canım dedimya ben yıllarca röfle yaptırdım ama herkes benim saçlarımı konuşuyordu birde sık sık attırıyordum sapsarı saçlarım vardı evlenince hiç istermi eşler böyle dikkat çeken saç bende ne yapayım bari yavaş yavaş açarım kızmaz dedim zaten hamileliktede boyamamıştım uçlarda röfleler vardı bende üzerine kumral boyadım geçen ayda bir ton daha açılsın diye açık kumral boyadım ama bana yetmedi tabi:) şimdide sarı istiyorum

14. 31 Aralık 2009
  15. cottonheart

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    108
    birde bu alarji testini nasıl yapıyorlar kan alıpmı peki çıkıyormı boyadanmı değilmi diye

16. 31 Aralık 2009
  17. pipirikli

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    inan pek emin olmamakla beraber örneğin bir kişinin birşeye alerjisi var ama tam neye belli değil ne olduğunu bulmak için ,şüphelenilen madde vucuda veriliyor ve takip ediliyor ,öyle öyle bulunuyor diye biliyorum [ ama besin maddelerine karşın alerjilerde duydum bunu ,kimyasallarda ,cildin alerjisini nasıl tespit ederler inan bilemeyeceğim)

18. 4 Ocak 2010
  19. ultrike

ultrike Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    evet ya bende okadar saç boyadım.ilk kez paletle boyadığımda saç derim yandı kabuk kabuk yara oldu.kuaför saç diblerinmi kaşınıyor dedi hayır boyadan dedim.temiz saça uygulamıştım ondanmış.yani saç temizken boyanmayacakmış.