Yardım.. Üçlü Testte Nöral Tüp Defekti Riski çıkan varmı?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve il_nar tarafından 29 Nisan 2009 başlatılmıştır.

29 Nisan 2009
    Konu Sahibi : il_nar
  1. il_nar

il_nar Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    108
    Bugün üçlü testin sonucunu aldım, ne yazıkki Nöral tüp defekti riski çıktı. Yani bebeğin omurgasındaki kemiklerde açıklık olabilirmiş. Ultrasonda Omurgada sorun görmediğini fakat başka bir gözün görmesinde fayda olabileceğini söyledi. NTD ile karşılaşan varmı? Çok endişeliyim,. Bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Şayet NTD ultrasonda tespit edilirse ne olacak diye sorduğumda, hamileliği solandırmaktan başka tedavisinin olmadığını söyledi. Canım kızım, 17. haftaya girdik, Allahım ne olur sağlıkla bize bağışla bebişimizi..

2. 30 Nisan 2009
  3. il_nar

il_nar Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    108
    :KK43: bu konuyla hiç karsılasan yada bilgisi olan yokmu?

4. 30 Nisan 2009
  5. Borzo

Borzo Mucizemmm Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Folik Asit kullandınmı sen canım? Hamileliğinden en az 3 ay öncesi Başladınmı kullanmaya?
    Şeker hastalığın var ise
    Yada aşırı şişmanlık o zaman hamilelikte bebeklerinde nöral tüp defekti görülebiliyor.

6. 30 Nisan 2009
  7. Sui

Sui Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    86
    Ultrasonda görülmüyorsa çok düşük bir ihtimal,içini ferah tut. Benim doktorum ultrasonda gayet net görünen bir şey demişti. ıstersen bir başka doktora daha git, o da baksın ultrasonda.

8. 30 Nisan 2009
  9. il_nar

il_nar Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    108
    Planlı bir hamilelik olmadığı için geblik öncesi folik asit kullanmadım, hamileliği ögrendiğim 5. haftadan itibaren kullanmıstım Foklik asidi. Şeker hastalığım da yok. Hemmoglabin testlerimde tüm değerle normal göründü. çlü testte niral tüp defekti riski yüksek cıktı. Trisonomi 21 ve 18 görülme olasılığı cıkmadı. ıkili testte trisonomi 21 riski cıkmıs ve doktor amniyosentez önermişti. Ama bu defa ne 18 nede 21 riski cıkmadı.

doktorum ultrasonda göremediğini söyledi. Fakat br doktora daha görünün istertseniz diye de ekledi.

Korkuyorum acıkcası. Moralim bozuk biraz, iyi düşünmeye calısıyorum ama, elimde değil işte..

10. 1 Mayıs 2009
  11. Borzo

Borzo Mucizemmm Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Anladım..Folik Asit çok önmemli gebelik düşünülmeye başlandığında 3 ay öncesinde kullanmak gerek.
    4Lü yü dene derim cnm..Amiyonteste yaptırabilirsin.Kafan daha rahat olur.
    Herşeyde bir hayır vart unutma..olacaksa olur...Olmuyacaksada zaten bir kusur vardır.
    ıyi ol moralini yüksek tut

12. 16 Mayıs 2012
  13. bade42

bade42 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    31
    arkadaşım bende aynı durumdayım şu an bebişin çoktan doğmuştur lütfenn bana yardım ettt....

14. 16 Mayıs 2012
  15. Nimrel

Nimrel Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    108
    bade benimde aynı sorunum oldu canım açık nöral tüp defekti riski çıktı canım yüreğini ferah tut .. Benimde doktorum aynısını söyledi evet bizde bakıyoruz ama bu işin uzmanın bakmasını istiyoruz demişlerdi. Ki o doktora gitmeden kendi doktorlarım kontrol etti ve herhangi bir sorun görmedi ..Neyse doktora gittik detaylı dopler ultrasonda bakıldı ve tüm uzuvlarını inceledik çok şükür herhangi bir sıkıntı çıkmadı ama çok üzüldüm açık açık diyim o sonuçları alanaa kadar kendime gelemedim.. Canım yüreğini ferah tut bol bol dua et herşey Allahtann..

16. 16 Mayıs 2012
  17. bade42

bade42 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    31
    amin canım sıkıntımı paylaştığın için teşekkür ederim rabbim yardımcımız olsun inşallah hayırlısıyla ultrasyon sonucumuzu alırım canımmm

18. 17 Mayıs 2012
  19. Nimrel

Nimrel Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    108
    Tabi alacaksın .. Üzülme diyemem ben tam yeni seneye girerken almıştım üçlü test sonucumu düşünün ki durumumu .. Kendine sıkıntı etme 20 . haftadan itibaren sonuçların netleşir canım..O arada azıcık dişimizi sıkacağız..Hangi doktora gideceksin.Ben perinital tıp merkezine gitmiştim cahit hocaya ... o gün çektiğim tüm ohları anlatmak imkansızdır herhalde..