yardım...

Konusu 'Ekonomi-Finans-Borsa' forumundadır ve zukseddin tarafından 30 Ocak 2010 başlatılmıştır.

30 Ocak 2010
    Konu Sahibi : zukseddin
  1. zukseddin

zukseddin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar bişi sormak istiorum yaklaşık 5 aydır kendim ufakta olsa altın alıp kenara koymaktayım ama bu süre zarfında görüorum ki zarar etmişim,para biriktirmenin en koly yolunun altın olduğunu düşünüodum oysaki ama kar edemiorum,altın düşüp duruo sürekli ne yapmam gerek sabredip altın almaya devam edeim mi altın çıkar mı?yoksa bu düşüş sürer gider mi?altın biriktirmeye yeni başladığım için bi fikrim yok,uzun süredir altın alıp kenara koyanların yorumlarını bekliorum

2. 30 Ocak 2010
  3. pamugum

pamugum Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım eger uzun vade de dokunmıycaksan altın al ama yakın zamanda bozdurabilirim diyosan altın alma ben gecen yıl atalira almıstım 240 dan suan 300 küsürlerde olması lazım yani her halukarda kar edersin ama uzun vade için konusyorum bikac kişiylede konustum altın sonbahar gibi yükseliyor kıs sonuna dogru düsüse geciyor deniyr bende öyle düsüyorum
    baskasının aklına uydum döviz aldım bi dönem resmen elimde patladı aldıgımdan cok daha düsük suan o yüzden dokunmam diyosan altın en iyisi bence yada bankalarda altın hesabı var yada vadeli hesaplar falan..

4. 30 Ocak 2010
  5. zukseddin

zukseddin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    1buçuk sene altın alıp kenara koymak için ideal bi süre mi,1buçuk sene bozdurayım diorum ama bu süre sonunda elimde patlar mı die korkmuştum
    saol cevabın için

6. 17 Mart 2010
  7. lilie

lilie Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım sana altın alma bunu al yada altına devam diyemem,demem çünkü bu senin yatırım tercihin.ama nasıl hareket etmen gerektiğini söyleyebilirim.farzet ki esnafsın bakkalın var bisküi satıyorsun.nasıl para kazanırsın? bisküvi fiyatı düştüğünde alır stok yapar fiyatı yükseldiğinde satarak yüksek para kazanırsın.yani diyelim ki sen bisküviyi 10 liradan alıyordun fiyatı düştü 8 lira oldu.sen daha fazla alır kıyıya atarsın fiyatı misal 15 liraya çıkınca satarsın.iyi bir yatırım yapmak istiyorsan diyelimki dolar almaya karar verdin ,dolar düştüğünde alır fırladığında satar o gün neyin fiyatı düşükse onu alırsın,böyle böyle devam edersin.bu arada bir not canım;halkımız öyle düşünmese de altın en riskli yatırımdır eğer kuyumcu değilsen tabi.11 yıllık ekonomistim hiç almadım-bizim sektörde alanı da görmedim-sorun olursa cevaplarım tatlım.