yardım!

Konusu 'Hukuk Köşesi' forumundadır ve umutluperi tarafından 6 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

  6 Mayıs 2010
  Konu Sahibi : umutluperi
 1. umutluperi

  umutluperi Popüler Üye Üye

  Katılım:
  11 Mart 2010
  Mesajlar:
  344
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  106
  merhaba,
  eşimle boşanmak üzereyim ama benim kafam çok karışık. ilk etapta boşanmak için hiç bir talebim olmamasına rağmen şu anda bu kararımdan vazgeçtim. bunda hem eşimin ve ailesinin tutumu hemde boşanan insanların konuşmaları etkili oldu. benim sorunum şu barodan avukat talebinde bulundum ve talebim kabul edildi. bugünde avukatımla beraber ilk duruşmaya girdik. yalnız karşı tarafın avukatı x adliyesinde daha fazla davaya girmiş olmanın verdiği rahatlıktan mı bilmiyorum hakimle daha bir haşır neşir. benim avukatım ise daha pasif duruyor. süreçin uzayacağı ve benim yıpranmam gibi sebepleri gösetererek tazminattan vazgeçmem konusunda konuşmada yaptı. hani direkt demedi ama geçmişi bırakıp geleceğe bakmak gerekir. sen onları cezalandırayım derken aslında kendini de yıpratıyorsun filan. nazikçe vazgeçe getirdi sözü anlayacağınız. bu yüzden bir kaç şey öğrenmek istiyorum. acaba normalde bir boşanma davası avukatını ücreti ne kadardır? baronun bana verdiği avukata itirazım hakkım var mı?
   
 2. 7 Mayıs 2010
  Konu Sahibi : umutluperi
 3. de facto

  de facto Aktif Üye Üye

  Katılım:
  2 Eylül 2006
  Mesajlar:
  19
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  Baronun size atadığı avukat itiraz edemezsiniz. Eğer ağır kusuru varsa bunu bildirebilrisiniz.
  Duruşmalardakı çok konusan avukat iyi avukat demek değildir ve sanılanın aksine hakimlerin üzerinde cok konusan avukatların olumsuz imajı vardır.
  Bizim hukuk sistemizde yargılama sözlü değil yazılı yargılama usulü uygulanır. O nedenle boş konuşan avukat değil dolu yazan bir avukat şanstır.

  Vekalet ücretleri için ise şehirden şehire ve her avukatın çalışma prensiplerine göre değişmektedir Siz bana gelseydiniz bu dava için 5.000 Tl artı masraf ve alınacak tazmınatın %15-20si üzerinden anlaşma yapardım.

  Baroların atadığı avukatlara güveninizi asla yok etmeyin. Gönüllü olarak çalışan meslektaşlarımızdır. Yani siz diyorsunuz ki benım param yok bana avukat atayın. Bir avukatta mali gücü olmayan sizin durumunuzdakiler yardımcı oluyor.
  Kendinden gönüllü olan bir avukatın işi savsaklaması düşünülemez.
  Kaldı ki sizin davanız anlattığınız kadarı ile basit davadır. ıçiniz rahat olsun.
   
 4. 7 Mayıs 2010
  Konu Sahibi : umutluperi
 5. umutluperi

  umutluperi Popüler Üye Üye

  Katılım:
  11 Mart 2010
  Mesajlar:
  344
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  106
  cevabınız için teşekkür ederim. benim tereddüte düşmemin nedeni avukatımın baştan dilekçeyi yazarken tazminat istemim olmadığını bunun olumsuz bir etki yaratacağını söylemesi. ve tazminat isteme geçmişi arkanda bırak gibi söylemleri. karşı taraf tazminatı vermek istemiyor. ve benim dilekçede istememiş olmamı kullanıyor. bu yüzden tereddüte düştüm. cevabınız için tekrar teşekkür ederim.