yardıma ihtiyacım var..(süt azlığı ve süt pompası)

Konusu 'Temmuz Anneleri' forumundadır ve rosebud35 tarafından 22 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

22 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : rosebud35
  1. rosebud35

rosebud35 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    1.5 aylık bir kızım var. daha 10 günlükken mama takviyesine başladık. Sütümü 3-4 saatte bir sağıyorum ve hep 30cc kadar çıkıyor. kızım göğüs uçlarım içe dönük olduğu için ememedi. bende sürekli sağıyorum. Sütüm hiç artmadığı gb azalmayada başladı artık. medela lactina diye bir pompa kiraladık ayrıca medela mini elektriklide var. Ama ne fayda sütüm hiç artmıyor. bitki çayları, still tea bu sitede ne önerildiyse denedim. benim gibi sürekli sütünü sağıp, sütü bol olan ve artan var mı? Hangi marka pompa kullanıyorsunuz? gerekirse pompayı değiştiricem. bebek emince kahverengi kısmınıda ağzına aldığı için süt artıyormuş diye duymuştum. pompa sadece ucunu uyarıyor tabi.. ondan olduğunu düşünmeye başladım..

2. 22 Ağustos 2010
  3. krikitos

krikitos 02.07.10 arda'm yanımda Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    öncelikle bebeğini allah bağışlasın benimde 50 günlük bir oğlum var medela swing kullanıyorum masaj yapma özelliğinle memeyi uyarıp sütü artırıyormuş gerçekten ölede oldu 3 gün 1 damla gelmişti şimdi 120 cc falan geliyor ama ben günde 1 defa sağıyorum diğer zamnlarda devamlı memeden veriyorum benimde göğüs ucum hiç yok devamlı yara oluyor yaralar için mustella göğüs ucu kremi ardo göğüs ucu kremi (lansinoh kremin yeni versiyonu) birde bepanten kullnıyorum eğer bunları kullanırsan yara olması azalıcaktır hem emerek göğüs ucun çıkar hemde bebeğin göğüs ucunu uyarıcağı için sütünün artığını sende farkediceksin bir memeni emdirirken diğer göğsünün dolmaya maşladığının damarlarının acıdığını anlıycaksın en güzeli bebeğin memeden emmesi çünkü allah vergisi

inşallah öle olur allah bebeğine sağlık versin sanada bol bol süt birde içibiliyorsan boza ve malt içeceği iç tatlım çok işe yarıyor

Son düzenleme: 22 Ağustos 2010
  4. 22 Ağustos 2010
  5. durugulus

durugulus KOREL im hoşgeldin... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım bi arkadaşım çalıştığı için medelanın mini elektiriklisiyle sağıyormuş,çok arttırdığını söyledi bende aldım şimdi pazartesi elime geçicek,çalışmama rağmen artsın diye bende sağıcam..hemde parça parça emiyor hiç düzenimiz yok belki o işede yarar bakalım..

6. 22 Ağustos 2010
  7. rosebud35

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    çok denedim ama emmiyor. Halen daha hergün deniyorum ama ememiyor. Hastanede hemşireler göğüs ucu ile emdirdiler bende bir süre o şekilde emdirmeye çalıştım. Öyle olunca zaten içe dönük olduğu için alıştı silikon uçlara hiç tutamadı birdaha. swing modelini bi inceleyim faydası olur mu bilmiyorum..

8. 22 Ağustos 2010
  9. deren

deren Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    walla ben sutun yapıdan kaynaklandıgına kesınlıkle ınanıyorum ne yersen ye olmadımı olmuyooooo

10. 22 Ağustos 2010
  11. Starimu

Starimu Tosbaam abi oluyor :) Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    Allah bağışlasın , uzun ömürlü olsun meleğiniz ..
    ben avent isiis IQ elektrikli -manuel - şarjlı olanından aldım . masaj özelliği sayesinde sütüm artmış olabilir , olabilir diyorum çünkü aynı zamanda full time emziriyordum , o yüzden sütün artmasının sebebinin makine mi yoksa emzirmekten mi bilmiyorum . göğüs ucu çıkarıcı kullanın , avent marka olsun ama . günde ara ara 2-3 saat takılı duracak şekilde kullanırsanız çıkacaktır ( ben o kadar sabırlı olamadım malesef , yani kullanamadım ) . ben ilk 2 ay göğüs ucu ile emzirdim , belki onun da etkisi olmuştur , çıktı göğüs uçları :)

12. 23 Ağustos 2010
  13. asiyan_1010

asiyan_1010 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    ben sütümü hiç sağmadım.günlük kaç cc olduğunu bile bilmiyorum.başlarda o emmek istedikçe emzirdim.göğüs ucum hiç yoktu.açıdan ölecek gibiydim emzirirken.fakat daha sonraları 2-2.5 saatte bir emzirmeye başladım.oda alıştı. emzirirken sütüm hemen boşalıyor.hiç zorlanmıyorum.bebeğim doyduğunda memeyi kendi bırakıyor.ve su son 2 haftadır doyduğunda memeyi bırakıp bana gülümsüyor.en büyük mutluluk bu olsa gerek.sizi tavsiyem sütü arttırmak için göğüsleriinize sıcak havlu koyun.ılık suyla bol bol duş alın.duştan yarım saat sonra emzirdiğinizde farkı görüceksiniz..ben sütün artması için emzirmekten yanayım.hem kolay hemde uğraştırmıyor.göğüs ucum yok diyorsun fakat emzirdikçe göğüs ucun çıkacak.bende öyle oldu.emzirmeden göğüs ucunun cıkmasını bekleyemezsin.kendiliğinden çıkmaz.ben çok uğraştım.göğüs uclarım benimde yoktu.hep yara oldu başlarda.ben emzirmeden önce meme uclarımı ıslatıp çekiyordum elimle.çocuk memeyi kavrasın diye.memeyi kavradıktan sonra emdikçe göğüs ucum meydana çıkıyordu.bu zamanla oldu.birden göğüs ucum çıkmadı yani.

14. 27 Ağustos 2010
  15. burcusener

burcusener Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba. ben 2009 temmuz annelerindenim. arkadaşlar sütünüz olmuyorsa istediğiniz kadar uğraşın arttıramıyorsunuz. benim oğlum da 3 ay ama mama takviyesi ile emdi. daha doğrusu çoğu zaman mama yedi. sonra da sütüm tamamen bitti. çok uğraştım. kendimi de çok kötü hissettim sütüm olmadığı için. ama ne yaptıysam olmadı. bebeğim şimdi çok sağlıklı. ama emzirememiş olmak içimi hala sızlatıyor. sanırım hiç bir zaman da geçmeyecek. ama size tavsiyem sütünüz olmuyorsa benim gibi takıntı haline getirmeyin. ve onlara mama verin. benim oğlum 20 gün boyunca aç kalmış ve biz ancak anlayabildik. şüpelendiğiniz an hemen doktora baş vurun. sonra vicdan azabı duyuyor insan çocuğunu aç bıraktığı için. onun kaderi de buymuş ne yapalım.

16. 13 Eylül 2010
  17. rosebud35

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ameda lactaline pompa almıştım bu mesajlardan sonra, 20 gün önce. Ve 3 saatte bir düzenli çift göğüs sağdım. Sütüm baya baya arttı. Kızım artık çok az mama takviyesi alıyor. gögüs uçlarımda daha büyüdü ve kızım birkaç gündür bir kaç dakikada olsa emiyor. Bana fikir veren herkese çok teşekkür ediyorum. Benim gibi srun yaşayanlara yardımcı olur ümidi ile paylaşmak istedim..