yardıma ihtiyacım var.... =(

Konusu 'Üniversite' forumundadır ve pembeprenses35 tarafından 9 Nisan 2010 başlatılmıştır.

9 Nisan 2010
    Konu Sahibi : pembeprenses35
  1. pembeprenses35

pembeprenses35 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaslar ben 19 yasındayım ve iktisat öğrencisyim. önümüzdeki yıl tekrar sınava girip tıp okumak istiyorum ama basabilir miyim hiçbir fikrim yok yaparsın dedikleri zaman cok mutlu oluyorum hemen derse baslamak istiyorum ama korkularım var basamazsam cok üzülürüm önerilerinizi bekliyorum..

2. 9 Nisan 2010
  3. ayse_87

ayse_87 Bir ben miyim perişan??? Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canım iktisata gittiğine göre yüksek bi puan alabilmişsin çok çalışırsan niye olmasın ama okulunu bırakma ikisini yürütebilirmisin bilmiyorum ama eğer olmazsa iki kayıp birden yaşamayasın değil mi?

4. 9 Nisan 2010
  5. pembeprenses35

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bırakmayı düsünmüyorum zaten 2.öğretim olduğum için gündüzleri dershane aksamları kendi okuluma dewam edicem.tabi ağırlığı dershaneye wericem eğer tıp olursa öyle bırakıcam iktisatı.hayal kırıklığına uğramaktan korkuyorum kimöya fizik biyoloji hiç görmediğm dersler =(

6. 9 Nisan 2010
  7. yercekimlikaranfil

yercekimlikaranfil Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    108
    ıstersen tabi ki yaparsın. Fen bilimlerini hiç görmediysen belki zorlanırsın. Ama en kötü ihtimal ilk yıl altyapı eksiğini tamamlayıp ikinci yıl sınava yönelik çalılırsın. Hiçbir şey için geç değildir, hele hele okumak için. Doktorken daha mutlu olacaksan bunun için çalış. Hem okulu bırakmadan dershaneye de gidebilcekmişsin. Yani büyük bir kaybın da olmaz eğer bir ihtimal olmazsa.
    Başarılar şimdiden.

8. 9 Nisan 2010
  9. pembeprenses35

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    cok saol cnm

10. 10 Nisan 2010
  11. HuzunApla

HuzunApla Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    biz eski sistem kaldık şimdi durum nedir puan konusunda bilemem ama bir eşit ağırlıkçının sayısal alana yönelmesi zaten çok emek isteyen bir iş. hele de tıp gibi deli puanlı bir bölüm istiyorsan neredeyse imkansız. ama bi özel üniversitede tıp açıldı onun puanlarına bir bak o olabilir. ben hevesini kırmak istemem ama tıptansa kendi alanında daha iyi bir bölüm niye düşünmüyorsun? kaydını dondurarak ya da dediğin gibi bir yandan okuluna devam ederek tekrar gir sınava ve kendi alanında daha iyi bir bölüme/üniversiteye gitmeye çalış. ya da çalışırım ederim diye bu kadar hevesliysen niye üniversite içinde başka bölüme geçmeyi düşünmüyorsun?

12. 10 Nisan 2010
  13. pembeprenses35

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bilmiyorum tıp istiyorum sadece =( bı yıldan 1.bölüme calıssam yazın da kimyayı biyolojiyi halletsem fiziği dershanede öğrensem nasıl belki böyle calısırsam eksiğim kalmaz diye düsünüyorum

14. 11 Nisan 2010
  15. celudar

celudar Ve İnsan Aldandı... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    eğer gercekten ıstıyorsan yaparsın..

bende uni okurken tekrar sınava gırdım ılkınden cok daha ıyıdı sıralamam kı dersaneye de gıtmemıstım sadece hırs yapmıstım hem okulu hem öss yi hallettim 1884. oldum cok sukur Rabbıme :)
    bence olmıycak dıye bırsey yok. kı zaten unutma deıl bılgılerın yerlesmesı oluyor bı kac yılın ustunden gecmesı.helede uni dekı sınavlardan sonra öss ye calısmak hem rahat oluyor hemde eglencelı :)

basarılar dılıyorum.. inşallah kazanırsın tıpı :KK66:

bu okulum bıtsın tekrar gırcem :p hukuk ıstıyorum ınsallaaaah Rabbım onuda nasıb eder :)

16. 11 Nisan 2010
  17. pembeprenses35

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    amiiinn cnm inşallahhh cok sewindim senin adına tebrik ediyorum =) tesekkür ederim bana da büyük moral werdin cok korkuyordum biraz olsun rahatladım

18. 12 Nisan 2010
  19. loading

loading Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ea ydın sanırım lisede eadan mezun olup tıpa girilebiliyor mu bilmiyorum ama girilebiliyorsa inş. girersina.s.
    ben de geçen yıl girdim bölümüm biyoloji hazırlıktayım ve tekrardan sınava girmeye karar verdim.(bölümüme de devam edicem senin gibi) hatta çalışmaya başladım:eek:
    önümüzde koca 1 yıl var inş. başarır istediğimiz bölümlere yerleşirizkaydirigubbakcemile5