yardımcı olun lütfennnnn:(

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve henry tarafından 10 Ocak 2010 başlatılmıştır.

10 Ocak 2010
    Konu Sahibi : henry
  1. henry

henry Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar 3 aylık oğlum var beni 1 ay kadar emdi o günden bugüne kadar aptamil veriyorum ama artık mamayı zorla veriyorum almıyor yada ağzıyla geri itiyor.hero bayb denedim ondada oyun oynar gibi aldı.Annemlerde arı maması allaım deiler o da 4 aydan itibarenmiş pirinç unu almışlar denedik gayet güzel aldı ama korkuyorum zaraı olurmu acaba?Ayrıca sütüne de su karıştırıp yaptık.....

2. 11 Ocak 2010
  3. zeyon

zeyon Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    108
    canım benim oğlumda biberonu 4 aya kadar zar zor vedim bibeonu bıraktı çocuk resmen.. biz 4. ayda ek gıdaya geçtik doktor önerisiyle.. ben kaşıkla veriyordum mamanın kıvamını arttırmak içinde 4.aydan itibaren kullanılan kaşık mamalarıyla karıştırp veiyodum.. senin bebeğinde biberon sorunu yoksa milumil1 denemeni tavsiye ederim önce tadı diğer mamalara göre daha lezzetli..
    pirinç ununu hangi sütle yaptın? devam sütü mü?

4. 11 Ocak 2010
  5. henry

henry Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    yarım yağlı inek sütünü sulandırarak kullanıyorum 1çay bardağı süte 1su bardağı su karıştırıyorum ayrıca bizim doktorumuz kesinlikle 6 ay olana kadar kaşık kullanma yoksa doyuramazsın dedi:KK43:((

6. 11 Ocak 2010
  7. tria

tria mucize meleklerim Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    kaşık maması kullandırmayan doktor süte nasıl izin verdiki arkadaşım sulandırsan bile bebek bagırsaklarında sorun yaratabiliyor süt . emin olarak kullan genede

8. 11 Ocak 2010
  9. zeyon

zeyon Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    108
    bencede yani.. süt 1 yaşına kadar yasak bebeklerde bence sen milumil 1 i bir dene mutlaka, kaşıkla doymaması ne alakaymış gayet de güzel doyuyor..

10. 14 Ocak 2010
  11. zwiebel

zwiebel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba,
    bencede arkadaşların da söylediği gibi Milupa kukkan çünkü Milupa besin değerleri en ii olan devem maması.Ben sulandırıp Biberonla kullanıyorum mama sen istersen biraz daha koyu yap kıvamını mama gibi yer belki.
    Ama biberonla içmesi daha kolay tabi.
    Allah kolaylık versin inşallah bebeğinin iştahı düzelir

12. 14 Ocak 2010
  13. zwiebel

zwiebel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Bu arada ben Sibel kendimi tanıtayım daha eski üyelerdenim.
    Doğum yaptım oğlum 1 yaşına giriyor bu ay adı Egemen Çağan Ersin.
    Allah hepimizin çocuklarına sağlık sıhhat versin iiki oğlum doğmuş onu çooooooook seviyorum.

14. 14 Ocak 2010
  15. Dr.JldBycn

Dr.JldBycn Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    1 yaşa kadar inek sütünü önermiyorlar, Bence de vermeyin, ciddi bağırsak allerjilerine sebep olabilir, ayrıca kabızlık yapabilir. Ben de milumil konusuna katılıyorum, ya da milupanın conformil (tadı bize göre acaip ama her ne hikmetse bebekler çok seviyor) deneyebilirsiniz. Bebeklerde bu aylarda yutma refleksi tam gelişmediği için mutlaka biberonla sulu bir şekilde verin. Katı için çok erken.cokacimcoook

16. 16 Ocak 2010
  17. henry

henry Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar çok teşekkür ederim yorumlarınız için valla 1 haftadır veriyorum pirinç unu hiç bi sorunu yok kabız felan olmadı çok şükür geceleride aptamil veriyorum zar zor ama benimkinin derdini analdık sanırım diş çıkarıck çünkü biberonu damaklarına sıkıştırıyor birde çok şellek akıtıor yarın damaklık alıcam bakalım onuda sıkıştırcakmı damaklarına :)))