Yardımcı olur musunuz?(korunma)

Konusu 'Aile Planlaması' forumundadır ve pureness tarafından 8 Ekim 2010 başlatılmıştır.

8 Ekim 2010
    Konu Sahibi : pureness
  1. pureness

pureness Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Arkadaşlar merhaba,
    Ben 22 yaşıındayım. 1 senedir düzenli bir birlikteliğim var. 4 ay önce, yumurtalıklarımdaki kist sebebiyle iki kutu doğum kontrol hapı kullandım. Dolayısıyla da korunmam için fazladan bişey yapmama gerek kalmadı. Erkek arkadaşım buna rağmen prezervatif kullanımında ısrar ediyor, maalesef ki doğum kontrol hapının adı üzerinde 'kontrol'.. bize yeterli olacağına ikna edemiyorum. Çok fazla panik yapıyor. Sizce nasıl ikna etmeliyim?

2. 8 Ekim 2010
  3. GezegeNKralicesi

GezegeNKralicesi Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    2.595
    Ödül Puanları:
    238
    İnternette dogum kontrol haplarıyla ilgili yazıları okutabilirsin. Uygun kullanıldıgında %99 a kadar korur. Prezervatifin yırtılma veya cıkma ihtimali vardır hapın koruma oranı daha yüksektir.

4. 8 Ekim 2010
  5. pnrd

pnrd Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    ilacı kullandın bitti mi,hala kullanıyor musun?yazdığına göre böyle anlaşılıyor,4 ay önce kullandığın ilaç şimdi etki etmez tabi..hapı günlük ve aksatmadan kullandığın sürece tam koruma sağlar..

6. 8 Ekim 2010
  7. yssknk

yssknk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    61
    aynen arkadsın dediği gibi..hapı kullanmayı aksattığın yada bıraktığın anda hamile kalırsın canım..cok dikkat etmen gerekiyor yoksa daha zor durumlarla karsılasabilirsin..

8. 8 Ekim 2010
  9. sinerJim

sinerJim Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hic kullanma daha iyi :S nuvaring !!!!!

10. 9 Ekim 2010
  11. pureness

pureness Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Şu anda kullanmasan da olur dedi doktorum. Kistler gecmiş çünkü ama eğer korunmak istiyorsan adetinin ilk günü başla dedi şu an için zaten tek korunma yöntemi prezervatif..mecbur internetten birkaç birşey okutucam yoksa dediğiniz gibi diğerinin de kesinliği yok. cok sağolun kızlar :KK66:

12. 9 Ekim 2010
  13. YAMAN

YAMAN * ben bir anneyim * Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşım güldürdün beni
    doktor kistin geçmiş kullanma demiş ama ilişkiye girdiğini nerden bilsin adam. Hapı hergün kullanırsan korur yoksa sonuç gebeliktir :KK1: Istersen iyi düşün bunu erkek arkadaşın haklı prezervatif kullanın eğer bebek istemiyorsanız :KK1:

14. 9 Ekim 2010
  15. Katze

Katze Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    393
    Ödül Puanları:
    163
    Hap kullandığımızda vücut kendini hamile sanıp spermlere karşı kendini kapatır. O ay içerisinde hapın bitirileceği var sayılırsa kullanıldığı günden itibaren koruyulucuk etkisini gösterir. %97 oranında koruyuculuğu vardır. Gün içinde kullanmayı unuttuğunuzda bu yüzde düşer.

16. 9 Ekim 2010
  17. pureness

pureness Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Evet de sonucta kist haricinde hapların esasında koruyucu özelliği var değil mi, ben bu konuda erkek arkadaşımı ikna edemiyorum. hap kullansam da prezervatif kullanmaya devam ediyor ben de buna gerek duymuyorum ancak o ikna olmuyor. tek sorun bu yani