yardımcı olusanız sevinirim arkadaşlar

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve longing_82 tarafından 25 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

25 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : longing_82
  1. longing_82

longing_82 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba arkadaşlar ben 7 haftalık hamileyim fakat doğum kontrol hapını kullanırken hamile kaldım son adet tarihim 5 temmuz ben o ay hapı yanlış kullandım temmuzun 13 den 30 kadar doğum kontrol hapı kullandım sonra bişiler hisetim ve bıraktım yani yaklaşık 3 hafta kullandım bebeğime bir zararı olurmu varmı doğum kontrol hapı kullanarak hamile kalan doktorlar etkilemiş olabilirde olmayabilirde diyor

2. 25 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : longing_82
  3. Sui

Sui Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    86
    Hamileliğinizin ilk 4 haftası içindeki ilaç kullanımlarında ya hep ya hiç kuralı söz konusudur, yani bebek etkilenmişse gebeliğin "kendiliğinden" devam etmeyeceği, gebelik devam ediyorsa da etkilenme olmadığı var sayılır. Gebelik haftanız, son adet tarihinizin ilk gününden başlayacak şekilde hesaplanır, yani adet gördüğünüz süre de gebelik haftanıza dahildir. İlk 4 hafta olarak verilmesinin nedeni, bu dönemde organ oluşumu olmaması, bebeğin sadece hücreler yığını olarak var olması nedeniyledir. Yine de detaylı bir değerlendirme için bir çok devlet hastanesinde görev yapan farmakoloji uzmanlarına başvurarak teratojenite (gebelikte ilaç kullanımına bağlı riskler) raporu isteyebilirsiniz.

Son düzenleme: 25 Ağustos 2010