yardımınıza ihtiyacım var:(

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve tugbanu tarafından 24 Eylül 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    24 Eylül 2008
    Konu Sahibi : tugbanu
  1. tugbanu

tugbanu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ÖNCELİKLE HEPİNİZE MERHABA..
    BENNİM SORUNUM BANA GÖRE COK AŞILMAZ VE İŞİN İÇİNDEN CIKAMIYORUM.BEN MÜSLÜMAN BİR AİLEDENİM VE KENDİ ANNE BABAM OLMASA BİLE DİĞER AİLEMDEKİLER DİNİNE BAYA DÜŞKÜN YASİYOLAR YANI DAHA TUTUCULAR VE BENİM ERKEK ARKADASİM HRİSTİYAN:KK43:BİZİM KENDİ ARAMİZDA Bİ SORUNUMUZ YOK İKİMİZDE BİRBİRİMİZİN DİNİ İNANCLARINA KARISMIYORUZ FAKAT NE YAPACAGIMI BILMIYORUM.CUNKU SİZCE NE YAPMALIYIM .AYRILMAYI DÜŞÜNMÜYORUM ASLINDA AMA ZAMANLA İNSAN BİRBİRİNE DAHA DA ALISIYO SİZ OLSAYDINIZ NE YAPARDINIZ?:teselli:

2. 24 Eylül 2008
  3. melekberke

melekberke Serseri aşığım..... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Valla canım çok zor hakikaten. Kendi aileni ikna edebilirsen belki biraz şansın var. Ama çok şeylerle mücadele etmek zorunda kalabilirsin

4. 24 Eylül 2008
  5. EU1

EU1 Guest

Bence aileler de anlaşmadan evlilik pek pembe rüyalardaki gibi gitmiyor...
    Işin çok zor olucak bence, allah yardimcin olsun....

6. 24 Eylül 2008
  7. maytap80

maytap80 varmı aşktan öte? Pro Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    148
    valla zor bi durum.ailene açtınmı peki bu durumu. onlar ne düşünüyor tepkimi verdiler.

8. 24 Eylül 2008
  9. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    mesajlarınızda lütfen büyük harf kullanmayınız....

öncelikle ailenizin fikrini almak zorundasınız....
    sevgiler...

10. 24 Eylül 2008
  11. gurbaa prenses

gurbaa prenses KK'nın Haylaz Kızı Pro Üye

Beğenildi:
    190
    Ödül Puanları:
    213
    büyük konuşmayayım ama aynı dine mensup olmadıgım biri ile evlilik düşünmezdim :1closedeyes:
    bugun bi problem yok gibi gorunebilir ama evlendikten sonra farklılıklar ayyuka çıkınca pişmanlık baş gösterir
    şahsi fikrim bu :nazar:

12. 24 Eylül 2008
  13. temmuziki

temmuziki Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    153
    çok zor bi durumm aile bilmiyosa öğrenince karşı çıkacagı kesin

14. 24 Eylül 2008
  15. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Ben almanyada yasiyorum canim, burda bu tür beraberliklere cok rastladim!!!:kahve:

Lakin malesef cogu zaman sonu olmayan beraberlikler oldu!!!benneyaptımki

Benim kuzenimde bir almanla evli, adam onun icin müslüman oldu (sünnet bile oldu) fakat herne olursa olsun bence benim fikrim lüften yanlis anlasilmasin davul dengi dengine!!!

Teyzem baslarda cok karsi cikti ki o senin ailen kadar din konusunda tutucu bir insan degil ama yinede pek hosnut olmadi damadinin bir alman ve hristyan olmasina!!

Birde simdi daha birbirnizin dini inanclarina anlayis gösterseniz bile ilerde evlendikten sonra helede cocuk olduktan sonra cok problemler yasarsiniz büyük ihtimalle, sen cocuklarinin müslüman olmasini o belki hristyan olarak büyümelerini isteyecek...

Cok zor bir durum canim allah yardimcin olsun.

16. 24 Eylül 2008
  17. MeLoDi

MeLoDi LeYLaELaGöZLüBiRÇöLaHuSu! Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    196
    aynen katılıyorum sana. birlikte olmak yani çıkmak farklı aynı evin içinde bir yaşamı paylaşmak çok farklı. düşünün ki aynı dine mensup biriyle eviliyiz. yani aynı kurallara uyup aynı şeylerde düşüncelerimiz ortak. ama bazen bile bu konuda çatışabiliyoruz. bir de farklı dinleri düşünün evlenince bu daha zor olmaz mı? hadi bunu da aştınız peki çocuğunuz olunca ne olacak hangi dine göre yetişecek? bu çok zor olur bence.

18. 24 Eylül 2008
  19. yercekimlikaranfil

yercekimlikaranfil Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    108
    Ne desek boş. Biz istediğimiz kadar hoşgörüden, ayrımcılık yapmamaktan bahsedelim. İki insan değerleriyle, alışkanlıklarıyla, eğitimiyle, duygusal özellikleriyle birbirine uygunsa din aslında problem olmuyor. (abi mütedeyyin bir insansanız, sizin yaşantınızda din olgusu daha çok yer kaplıyorsa bu önemli olur. E çocuk yetiştireceksiniz mesela... Kendi inancınızı kenara koyamayacağınıza göre. Ama çok dindar değilseniz çok sorun olmuyor. Yaşadığım birkaç örneği aktarayım:
    Benim üç tanıdığım var. Biri Hristiyan bir İngilizle; biri Yahudi kökenli bir İngilizle; biri Amerikalı biriyle evlendi. İçlerinden evliliği kötü giden sadece Amerikalı ile evlenen oldu. Onun da nedeni dinle ilgili değildi. Aldatma yüzünden ayrıldılar. Diğer ikisi çok mutlu, biri Türkiye'de yaşıyor biri İngiltere'de.
    Sizin erkek arkadaşınız yabancı mı yoksa, Türk vatandaşı mı? Eğer Türk vatandaşı ise daha kolay işiniz. Sonuçta Hristiyan da olsa buranın kültürü ile büyüyorlar. Bir başka tanıdığım var Antakya Hristiyanları'ndan söylemese anlaman imkansız mesela. Yani aslında bu çok önemli olmayabiliyor.
    Ama maalesef toplumun geneli için bunlar sorun tabi. Eğer aileniz tepki gösterirse ya mücadele edeceksiniz ya pes edeceksiniz. Ama öncelikle ailenizin tepkisini ölçmeye çalışın ki karar verirken sizin elinizde bir veri olsun. Belki de aileniz hiç etrafa kulak asmayacaklar, bu duruma büyük bir tepki vermeyecekler... Belli olmaz.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.