yardımınıza ihtiyacım var

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve gulcan_mirac tarafından 10 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

10 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : gulcan_mirac
  1. gulcan_mirac

gulcan_mirac Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    iyi günler arkadaşlar benim oğlum 5. ayına girdi biraz ayına göre zayıf ve ek gıdalara başlıcam
    ne vermem gerekiyor vee tarif konusunda da yardım ederseniz çok memnun olurum birde yakınlarım bana esema mama yedir diyorr sizce nasıl olur dr tafsiyesi olmadan yedirsem sıkıntı olurmuu şimdiden çokkkk tşk ederim:kedi:

2. 10 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : gulcan_mirac
  3. nicole78

nicole78 pamuk şekerlerim.... Üye

Beğenildi:
    57
    Ödül Puanları:
    153
    emziriyorsan sakın mama verme derim...ama emzirmiyosan günde 500-750 cc mama yemesi gerekli...ek gıdalara gelince...önce meyve ve yoğurtla başla...elmyı cam rendeden geçir..önce 1 çay kaşığı..hergün 1 çay kaşığı arttırarak 1 çay bardağı yiyecek duruma gelince ara öğün olarak yedirmeye başla...yoğurtta aynı şekilde..kendin günlük sütten mayala..taze olarak yedir bebeğine...bunlara alışıncada sebze çorbalarına başlayabilirsin...önce patates havuç pirinç haşlayıp püre yap..içine 1 çay kaşığı zeytinyağı...yine 1 çay kaşığı ile başlayıp arttır...2-3 gün buna alışsın sonra tek tek mevsim sebzelerinden ekle içine...afiyet olsun kuzucuğuna...