yardımınıza ihtiyacım var

Konusu 'Saç Rengi ve Saç Boyama' forumundadır ve cheerfuldirge tarafından 23 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

23 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : cheerfuldirge
  1. cheerfuldirge

cheerfuldirge Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar dün kahverengi tonlarındaki saçlarımı bakır kızıl tarzında bir renk yapmak için açtırdım boyandıktan sonra ise saç bakır kızıl yerine bildiğiniz kızıl hatta yer yer kırmızımsı bir renk oldu.kaşlarımda siyah olduğu için yıldız tilbe jr oldum mafoldumben kuafördeyken fena durmuyordu sanki fakat eve geldim ve evdekiler için epey bir espri malzemesi verdim.saçım açma işlemine tabi tutuldu ve boyandı dolayısı ile yıpranmıştır diye tahmin ediyorum ama bu saçlarla gezmem imkansız ve renk değişimi için bekleyecek vaktim yok o nedenle bir an önce boyamalıyım.hangi renge boyasam bu renk kapanır,koyu kahve yapsam mesela kapanır mı? ya da siyaha mı boyasam? tekrar kuaföre gitmek için de vaktim yok evde boyamayı düşünüyorum.lütfen bir akıl verin,çok zor durumdayım:1no2:

2. 23 Mayıs 2010
  3. nessca

nessca Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    saçların açık bir kızılsa küllü kumralla boyaman yeterli olur.koyu bi renk olmuşsa eğer açık kahve 5.0 ile küllü kumral 7.1 i karıştırıp boyarsan kapanır kızıllıklar.

[​IMG] [​IMG]

Son düzenleme: 23 Mayıs 2010
  4. 23 Mayıs 2010
  5. cheerfuldirge

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    çok teşekkür ederim,şimdi ben bunlarla boyayınca saçım tam olarak ne renk olur? bir de direkt olarak koyu kahve ile boyasam nasıl bir renk olur?

6. 23 Mayıs 2010
  7. nessca

nessca Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    açık kahve gibi bir renk olur muhtemelen.belki tamamen kapanmayabilir kızıllıklar güneşe çıkınca belli olur azıcık ama şimdilik idare eder ikinci boyamaya kadar.direkt koyu kahveye boyarsan kızıllık kapanmayabilir.küllü bi renk kullanmalısın kızıllıktan kurtulmak için.koyu kahve + küllü kumral veya kahve + küllü kumral veya açık kahve + küllü kumral olmalı.saçını göremiyorum o yüzden koyuluğu hakkında en iyi kararı sen verirsin.mutlaka kullandığın boyalardan biri küllü bir renk olsun ama.boyadıktan sonra durumuna bakarsın tekrar boyamana gerek var mı yok mu diye.eğer tamamen gitmemişse kızıllar bi ay sonra tekrar aynı boyalarla karıştırıp boyarsın.

8. 23 Mayıs 2010
  9. nessca

nessca Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kolestonun renkleri kutuda göründüğünden en az bir ton koyu oluyor diye açık kahve ve küllü kumral olur diye düşündüm.başka bir markadan (palette,loreal,garnier) alıcaksan boyalarını 4.0 kahve ve 7.1 küllü kumral kullanmanı tavsiye ederim.

10. 23 Mayıs 2010
  11. cheerfuldirge

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    saçımın yanıp yanmayacağı hakkında bir fikriniz var mı peki,daha dün açıldı saçım ve onun üstüne kızıl yapıldı.çok korkuyorum ya ama bu halde de gezemem :/ bu arada çok sağolun yardımınız için.

12. 23 Mayıs 2010
  13. nessca

nessca Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    rica ederim.yanmaz sanıyorum ama yıpranır elbette.boyaların içinden bakım kremleri çıkıyor zaten onu uygularsınız boyadıktan sonra.ekstra bakım yapmak isterseniz ben gliss in saç bakım maskesini kullanıyorum her yıkamadan sonra.kırmızı bir kavanozda böyle boyalı saçlar için olanı.dilerseniz bunu kullanırsınız.yapıcak başka bişey yok kızıldan kurtulmak istiyorsunuz.

14. 23 Mayıs 2010
  15. nessca

nessca Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    boyadıktan sonra burda bilgi verirseniz sevinirim.

16. 23 Mayıs 2010
  17. cheerfuldirge

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bu renkten kurtulunca hemen yazacağım,tekrar teşekkürler :)

18. 23 Mayıs 2010
  19. aysecolluoglu

aysecolluoglu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    bencede kullu renklerle boyamalısın ılk boyamada kapanmaz ama ıkıncı ya daucuncude kapanır,su kuaforler neden boyle yapıyor anlamıyorum kafalarına gore boyuyorlar