Yardımınıza o kadar ihtiyacım var ki...Esirgemeyin lütfen:(

Konusu 'Diyet Yöntemleri ve Deneyimlerimiz' forumundadır ve Sorcha tarafından 17 Mart 2010 başlatılmıştır.

17 Mart 2010
    Konu Sahibi : Sorcha
  1. Sorcha

Sorcha Kesin İzmirli ;) Pro Üye

Beğenildi:
    893
    Ödül Puanları:
    238
    Arkadaşlar selam,

2 Şubatta diete başladım.Ve 101.2 kiloydum.Şuan 93.7 kiloyum.yani bugün 44.gün yani 7.5 kilo vermişim.Ama bu kilo bana çok az geliyor.Yani daha fazla vermeliymişim gibi. Şuanda 1-1.5 haftadır kilo vermem durdu.Ya da her gün tartıldığım için strese girdim.Hergün tartılmasam 2-3 günde bir mutlaka tartılıyorum. Kilo verme süreci ne zaman yavaşlar bilmiyorum ama o süreçteysem eğer erken yavaşlamadım mı sizce? Yani çok üzgünüm bu durumdan dolayı.Nasıl hızlanabilir kilo verme işim? Az yiyordum ztn daha da mı az yiyeceğim?

Sabahları bir activia yiyorum çilekli.
    Öğlenleri bir kase çorba.
    Akşamları da meyve.Bir-iki avuç leblebi birde.

Bazen akşamları sebze yemeği yiyorum.Mantar,bezelye filan.
    Bazı öğlenleri ızgara tavuk,yoğurt.

böyle oluyor genellikle.geçen pazar bir kase keşkül yedim. Ama, 44 günde ilk defa. Sıkılmaya başladım gibi.Karar veremiyorum.Bir kase çorbayla doyuyorum mesela,ekmeksiz.Ama 1-1,5 saat sonra acıkmış oluyorum.Spor yapıyormusun diye sorarsanız,hayır yapmıyorum üşeniyorum:/ akşamları egzersiz yaptım ilk 1-2 hafta o zmnlar hızlı gitti kilolar sanırım.Ama şimdi boşladım açıkçası.

Ne diyorsunuz arkadaşlar,sizce artık veremicek miyim yemesem bile?=(

2. 17 Mart 2010
  3. PRINCESS-in-LOVE

PRINCESS-in-LOVE 2. kez annelik heyecanı Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    108
    canım önceklikle 7,5 kilo vermissin buda hiç az değil bukadar kısa bir sürede
    yavaş ve kalıcı kilo verirsen senin için daha iyi olur
    bende yeni diyete başladım
    diyetisyene gidiyorum
    o yüzden senin bu yediklerini hayretle okudum
    bukadar az yersen tabiki kilo veremesin
    çünkü vücut alışmış az yemeye bundan sonra böyle sanıyor
    benim yediklerimi görsen şok geçirirsin bukadar yenirmi diyete dersin
    ama bukadar yememe ragmen ilk haftada 2kilo verdim (1,5ü yağ)
    pek hareket yapamiyorum malesef
    kızım var küçük havalar soğuk o yüzden çıkıp yürüeyiyorum bu sıralar
    eve koşu bantı almayı düşünüyorum ozaman eminim daha çok kilo veririm
    eğer imkanin varsa, bir diyetisyene git deirm
    hiç değilse 1-2 ay gitsen en azından beslenme alışganlığın değişir ona göre devam edersin

4. 17 Mart 2010
  5. author

author Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    tebrik ederim seni süper kilo vermişsin.ama lütfen yılma şöyle düşün ''ben bu kiloları 2-3 ayda almadığıma göre hemen vermem imkansız. üstelik vermek almaktan daha zor. bu yüzden benim diyetim 2-3 ay değil daha uzun sürecek. bu NORMAL'' evet böyle düşünürsen belki daha azimli olabilirsin, ben öyle yapıyorum. bir de kendinde spor yaparken daha rahat verdiğini söylemişsin, bence bir an önce spora tekrar başla..başarılar

ne güzel anlatmışsın... acaba rica etsem yeme düzenini yaptıklarını anlatır mısın? ben diyetisyene gitmiyorum ve merak ediyorum açıkçası..

teşekkürler şimdiden ve tabiki başarılar...:lepi:

6. 17 Mart 2010
  7. PRINCESS-in-LOVE

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    108
    tabiki yazarım canım fakat şunuda belirteyim diyet listeleri hep birbirine benzemesine rağmen yinede çoğu zaman kişiye özeldir çünkü diyetisyene başlamadan önce kan veriyrosun ve kan değerlerine göre diyet listesi şekileniyor, ve diyet listesi duruma göre 1-2 haftada bir değişiyor.

Örnek liste:

9.00 kahvaltı: 5 zeytin, 2 dilim yarım yağlı peynir, haftada 3 kere 1dilim peynir 1 haşlanmış yumurta, sınırsız yeşilik, 2 ince dilim ekmek

11.30 kuşluk:1 kuru incir, 2 ceviz içi

14.00 öğlen yemeği: 1 kase çorba, 1 kase yoğurt, 1 dilim ekmek, 6 yemek kaşığı sebze yemeği

16.30 ikindi: 1 meyve, 1 bardak süt

19.00 akşam yemeği :KK43:4-5 seçenecek var) mesela 3 köfte, bol salata, 2 dilim ekmek

21.30 gece: 1 meyve, 1 bardak tarçınlı süt veya yoğurt

bunun yanı sıra günlük en az 2 en fazla 5 fincan yeşil çay, en azından 2,5 lt su

veee tabiii beslnemk kadar önemli olan spor daha doğrusu yürüyüş yavaş ama uzuuun yürüşler
    ama malesef yürüş onunda biraz yetersiz kaldım ilk haftada anca 2 kere yürüdüm
    ama koşu bantı alayım, havalrda ısınsın ozmana telafi edecem kızımın uyku saatlerinde yürücem bol bol

8. 17 Mart 2010
  9. Verite

Verite Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    148
    ayda 1 kere mutlaka tıka basa doyur kendini, diyet yapma. o zaman metabolizmanı şaşırtır ve kilo vermeye devam edersin, duraklama olmaz. az yersen de kilo veremezsin ayrıca.

10. 17 Mart 2010
  11. Sorcha

Beğenildi:
    893
    Ödül Puanları:
    238

Haklısın canım ama bir dilim ekmek yesem bile atıyorum,vicdan azabı çekiyorum:S Kahvaltı dışında ekmek yiyemiyorum.
    Şey dediler yemeğini kıstığın için miğden "oha noluyor ya ben bari yediklerini yavaş yakayım baksana bu az yiyor aç kalıııcaaaz" diyormuş.:))) Şuan durması normal diyorlar ama tekrar vermeye başlarsın yılmazsan diyorlar emin olamadım.Bakma aslında bu listeye eklememişim ben.Bazen 6 da okuldan gelince, 6-7 tane zeytin bi dilim peynir 3 küçük peksimet filan yiyorum.Sadece 3 sabah,vaktim olmadığı için activia yı yiyip çıkıyorum.20 yaşındayım.Yaşımıda belirteyim.ilk zamanlar ayıptır söylemesi kabızlık çektim 4 gün filan wc ye çıkamıyordum 4 gün sonunda çıkıyordum sonra bir 4 gün daha tık yok filan.Ama şu sıra iyiyim.Ha yine hergün çıkıyor muyum?hayır.2 günde bir.Onun dışında bende 2 fincan yasemin-yeşilcay karışımını içiyorum limonla.Aktardan alıyorum bu arada.Su içemiyorum:/ günde 1 pet şişe su zor içiyorum:/ biliyorum çok kötü ama içemiyorum ki... susamıyorum pek çünkü.Sen kaç kilosun bu arada? Diyetisyenlere gitmek istemiyorum çünkü bir arkadaşım 6 aylık diyetisyen ücretinin 1milyar olduğunu söyledi ve oraya para vermek istemiyorum dolayısıyla.Fakat diyetisyen sadece kan örneği mi istiyor? Yani ultrasonla bakmıyor mu?Böbreklerin nasıl çalıştığını filan nasıl anlıyor? Pek bilmiyorumda kusura bakma:/ yürüyüş bandı eve alabiliyorsan al bencede. Belki biz de alırız=)

12. 17 Mart 2010
  13. Sorcha

Beğenildi:
    893
    Ödül Puanları:
    238

Mesela yarın,burger king yesem?=)) özledim de=)) haha. Az yersem neden kilo veremiyorum hiç anlamıyorum:/

14. 17 Mart 2010
  15. Sorcha

Beğenildi:
    893
    Ödül Puanları:
    238
    Canım teşekkür ederim cevap için=) Ve motiven için... Evet spora tekrar başlamam lazım.Havalar ısınsın spor salonuna yazılayım diye düşündüm.Ama eve yürüyüş bandı mı alsak diye düşünüyorum.Babamı kandırsam mı acaba=)

16. 17 Mart 2010
  17. PRINCESS-in-LOVE

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    108

ah canım benim
    ben şuan tam 83 kiloyum (2 kilo verdim işte 85 le başladım diyetisyene geçen hafta)
    bekarken 38 bedendim ozamanlarda işte 3 alıp 5 veriyordum devamlı spor salonuna gidiyordum ama hiç 65 den fazla göstermezdi tartı
    evlendim doğum kontrol hapını başlayınca kilo alma serüvenim başladı
    sonra hamilelikti, doğumdu, emzirme süresiydi işte bu kilolara ulaştım ama çok çok çok mutsuzum çünkü hiç alışık değilim
    artık kendimi rahat hissetmiyorum 44 beden bile bazen dar oluyor :gitme:
    ah ah kafamı dağlara taşlara vurmak istiyorum nasıl bukadar kilo aldım diye, nasıl oldu da bukadar kilo alabildim niye bukadar saldım diye
    gerçi eşimlen birlikte spor salonuna gidiyorduk yürüş yapiyorduk felan ozamanda kilo veriyordum mesela yaza doğru; yaza formda oluyordum kışın yine alıyordum :a015:
    ama hatamı biliyorum her seferinde hızlı kilo veriyordum çok kısa süre içinde mesela 10 kilo verebiliyordum ama sonra 10 yerine 15 alıyordum felan bilmiyorumkismile
    neyse uzun oldu kusura bakmayın
    şuan hedefim diyetisyen kontorlünde 25 kilo (23 kaldı kaydirigubbakcemile2) vermek
    ama bunu öyle 1-2 ay içinde değil bu sefer kendime 7 ay gerekirsede daha uzun zaman verdim
    yavaş yavaş ama kalıcı vermek isityorum eski formuma kavuşmak istiyorum
    mağzalara girip bunun xl varmı demek istemiyorum eskisi gibi mediumu denemeden almak istiyorum
    vee en önemlisi bu kiloları asla birdaha almak istemiyorum o yüzden uzun sürersede sürsün razıyım, zaten halen emziriyorum istesemde daha fazla kısamam.

Diyetisyen ücretleride senin yazdığın kadar yüksek değil burda 100 tl veriyorum aylık. Kan aldı birtek öyle ultrason felan bakmadı.

Son düzenleme: 17 Mart 2010
  18. 17 Mart 2010
  19. tebessum77

tebessum77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    vucut kıtlığa girdik tüm fonksiyonları yavaşlatmam lazım diyor. aç kalınca ve kilo verilmiyor az ve sık yemen lazım