Yardımınıza, tecrübelerinize ve düşüncelerinize ihtiyacım var!

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve cherrygirl tarafından 13 Eylül 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    13 Eylül 2008
    Konu Sahibi : cherrygirl
  1. cherrygirl

cherrygirl Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Kızlar ben 24 yaşındayım. Her zaman ciddi (ciddi derken, gelir geçer diye sorumsuz davranmadığım) ve kısa olmayan ilişkiler yaşadım. Şu an benden 4 yaş büyük biriyle 5 aylık bi ilişkim var. O kadar seviyo o kadar seviyo ki, daha önce böylesine ne kendimde ne çevremde tanık olmadım. :sm_confused: Bütün gün elimi tutsun, yanımda otursun, üstüme düşsün ona yeter. Ama ben çok bunaldım artık. senağlama Lütfen bunu şımarıklık olarak görmeyin. Çünkü inanın alakası yok. Çok uğraştım alışmaya. :çok üzgünüm: Yalnız yaşıyo ve yanında ben olmayınca ne dışarı çıkıyo, ne arkadaşlarıyla görüşüyo. Ben çok sessiz sakin evde oturmaya alışkın biri olarak büyütülmedim ki. O böyle yaptığı için, üzülmesin diye ben de arkadaşlarımla görüşemez oldum. Arkadaşlarımla çıkacağım zaman, bunu öğrenir öğrenmez sesi, yüzü hemen düşüyo. Ailem onu çok seviyo, onunkiler de beni. Evlenme planları yapıyoruz gayet ciddi olarak.:1shok: Ama ben her gün her gün saatlerce dayanamıyorum artık bu dinginliğe anlıyomusunuz? Artık verilmicek şeylere tepki verir oldum. Çoğu şeye tahammülüm kalmadı. Kendimi tanıyosam eğer, gerçekten çok sıkıldım bu tekdüzelikten, monotonluktan. Huzursuzluk yaşamaya enerjim ve yüreğim artık dayanamadığı için ses çıkarmamaya çalıştım ama nereye kadar? Sürekli bi tartışma halindeyiz şimdi. Ayrılırsam biliyorum pişman olucam, çok üzülücem.senağlama Bunun başka bi çözümü olmalı. Dayanamıyorum lütfen bişiler söyleyin. :çok üzgünüm:

2. 13 Eylül 2008
  3. DUYGUCIKMAZI

DUYGUCIKMAZI maskeli balo ve shte yüzü Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    evlenme planları yapıyormuşunuz evlılıgın monotonluguna nasıl alışıcaksınız...
    ne guzel senı seven bırısı var..tamam sıkılmıs olabılırsın onunla konuşman gerekıyor
    hem ayrılırsan sebeb ne olucak cok sevmesımı
    onun senı sevdıgı gıbı sen sevmıyorsundamı sıkayet edıyorsun
    her dakka bır arada olmak sıkabılır haklı yanların var ama en guzelı bunu
    sevgılınle paylasman..galıba oda bıraz alıngan

4. 13 Eylül 2008
  5. sel

sel İkimiz ve oğlumuz Pro Üye

Beğenildi:
    99
    Ödül Puanları:
    153
    aynı benim nişanlım :)

o da böyle işte. hep onunla ilgileneyim, o da benimle ilgilensin. herşey benim için ve onun için olsun, başka kimse olmasın hayatımızda. bende ilk zamanlar zorluk çekmedim değil. ama bi yerden sonra alışıyo insan. yada bunun tadını çıkarmaya başlıyosun. ve artık öyle bişey ki bende onun gibiyim. ben de onsuz bişeyler yapmaz istemiyorum hep onunla yapalım bişeyleri...
    sende zevkini çıkarmaya bak bence. düzelmiyorlar çünkü

6. 13 Eylül 2008
  7. MonaPisa

MonaPisa Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    46
    Ödül Puanları:
    148
    Konuyla ilgili destaaaaan yazabilirim sana buradan.
    Sana tek bir tavsiyede bulunacağım sadece canım.

Ne yaparsan yap asla kendi hayatından, karakterinden, yaşam tarzından taviz verme.
    Hiçkimse için ve hayatının hiçbir döneminde.
    Seni sen olduğun için sevsin, istesin... olmanı istediği kişi için değil.

Ayrıca 5 ay çok kısa bir süre henüz. Hemen bu kadar karamsarlığa düşme.
    Sana alışmasına, seni tanımasına izin ver. Sen de onu tanı.
    İsteklerini açık ve net bir şekilde ve güzellikle dile getir.
    Her zaman açık ol, hiçbir zaman atma içine.
    Ama dediğim gibi, asla ve kati surette o üzülüyor diye kendinden taviz verme.
    Bırak alışsın. İkinizin ayrı iki insan, ayrı iki karakter olduğunu ve evlenmenin bunu değiştirmeyeceğini, evlenseniz bile ikinizin de ayrı ayrı bir özel hayatı olduğunu ve hatta olması gerektiğini anlamasına ve sindirmesine hem yardım et hem de izin ver.

Ayrıca bu kadar güzel bir sevginin lütfen ama lütfen tadını çıkar.
    Hayatta çoğu insanın yakalayamadığı bir şeyi yakalamışsın zira.
    Mutluluklar dilerim.

8. 13 Eylül 2008
  9. EU2

EU2 Guest

Bi yandan evlilik planları içindesiniz ki ne mutlu size...Allah mutlu etsin inşallah..
    Öte yandan da kafanın içinde bazı sorunlar..
    Yıldız çakışması gibi olmuş sizin tartışmalarınız.Çünkü yıldızlarınız ters,uyuşmamış karakter olarak.O sessiz,sakin,evcimen.Ama siz,aktif,gezip tozmasına çok doğal olarak düşkün,girişken...
    Bu mesele bu şekilde hallolmaz ama..Oturup sakin sakin konuşmalısın.
    Söyle ben senden önce böyleydim,senden sonra da böyle olmak istiyorum.Bu seni rahatsız etmesin ben bu şekilde yaşamaya alışığım,yaşamadığım zaman tartışma çıkıyo içim daralıyo gibi konuşarak izah et durumunu.

Çünkü nereye kadar öyle ya...
    Sen alışık olmadığın bir yaşam şekline zorlanamassın ki.Tamam o da zorlamıyo ama psikolojik olarak baskı var...
    Tahammülsüzlük şimdiden baş göstermeye başlamış zaten tartışmalarınızdan kök göstererek.
    Konuşmasan zararını belki daha fazla incinerek hatta yıpranarak sen görürsün.
    İçine dert olmasındansa konuş ve durumu hallet...
    :eek:

10. 13 Eylül 2008
  11. ipeca

ipeca Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Benim de eşim ilk başlarda öyleydi,kız arkadaşlarımla geçirdiğim zamanı bile kıskanırdı.
    Ama bu gerçekten güzel bişey,seni ne kadar sevdiğini gösterir.
    Bence sevgisinden eminsen böyle şeyleri problem etme.Tabi sende onu seviyosan.
    Zamanla herşey yoluna giriyor.
    Şimdi hem eşimle hem de arkadaşlarımla istediğim kadar vakit geçirebiliyorum.
    Hayatımdaki herşey eşimle anlamlı,düşünüyorum da o olmazsa hiçbirşeyin anlamı yok.
    kaydirigubbakcemile

12. 13 Eylül 2008
  13. EU1

EU1 Guest

Seni sevenle beraber olmak bence en güzeli
    çocuğun kiymetini bil bu devirde böylesini bulamazsin
    benimkide ayni seninki gibi ilk zamamnlar bende senle
    ayni duygulari hissettim gizli gizli ağliodum ayrilmiodum üzülüodum
    bigün verdim yüzüüğü eline ben seni sevemiom falan dedim
    intaar etmeye kalkti
    neyse çok şükür ki allah bizi tekrar bir araya getirdi şimdi evlilik için hazirlik yapiyoruz allahin izniyle çok seviyorum onu

14. 13 Eylül 2008
  15. cherrygirl

cherrygirl Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Çok teşekkür ederim evet çok haklısınız. Bişeylerin değerini bilmek ve kaybetmemek lazım. Tabii değerini bilirken de kişilikten ödün vermemek. Konuşmak en güzel yol doğru. Fakat o kadar iyi düşünüp o kadar iyi seçmeliyim ki kelimeleri, her şeyi yanlış anlama ihtimali o kadar yüksek ki anlatamam size. Biraz hızlı dokunsan düşüp kırılıcak gibi. Sanırım içindeki o kocaman sevgi onu bu kadar duyarlı hale getirdi. Kendisi de böyle söylüyo zaten. İçindeki tutkunun, ağzımdan çıkan en ufak bi sözle bile kendisini üzer hale getirdiğinden bahsetti. Bazen bana, seni bu kadar çok sevmemden hep yanında olmayı istememden sıkılıyomusun diye sorar. Hayır derim, çocuklar gibi sevinir. Evet derim, sıkıııl napiyim vazgeçemiyorum ki der. İkisinde de sonuç aynı anlicanız. =))
    Ama ben en doğru en uygun kelimelerle bu konuyu halletmeye çalışıcam...

16. 13 Eylül 2008
  17. EU1

EU1 Guest

NE YANİ AYRILACAKAMISINyasakkelimeyasakkelime
    YAPMA SENİ SEVEN SENİ MUTLU EDER BAŞKA KİMLERDE ARIYOSUN Kİ MUTLULUĞU ŞU GÜNLERİN ZOR CANIM ÇOK İİ ANLIORUM SENİ
    AMA TECRÜBEM VAR BAK BENİ DİNLE YAPMA AYRILMA O ÇOCUK SENİ ÇOK MUTLU EDER İNANAIORUM BUNA ÇÜNKÜ AYNI BİZİM DURUMUMUZ BU VE BİZİM SONUCUMUZ MUTLULUIK OLDU ONU SEVMEYE ÇALIŞŞ LÜTFEN BENİ DİNLE BU DEVİRDE SENİ BÖLE SEVEN BULAMAZSIN:1no2::1no2:

18. 13 Eylül 2008
  19. cherrygirl

cherrygirl Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Hayırr ayrılmicam benim için önemli olan tecrübeleri duymaktı inanın. Belki bi süre ayrı kalmak iyi gelebilir diye düşünüp onu da sizere sorucaktım ama ben bile o "bi süre ayrı kalmak" mantığına inanan biri diilim. Ayrılmicam. karayağızım benim de en büyük korkum kendine bişey yapabilicek olması biliyomusun??!!! Neyse ki sizler varsınız da fikirlerinizle sarılıcam ben bu ilişkiye.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.