Yardımlarınız bekliyorumm.!!! :(((

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve xxTosPikkxx tarafından 4 Eylül 2010 başlatılmıştır.

4 Eylül 2010
    Konu Sahibi : xxTosPikkxx
  1. xxTosPikkxx

xxTosPikkxx Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Suan cok sinirli ve caresizim.Cocuklugumdan bu zamana kadar nerdeyse hic derli toplu düzenli bir evimiz olmadı..İlk zamanlar annem gayet düzenliydi yani biz kücükken.

Genc kızlık yaslarım dahilinde bu hale geldi evimiz önceleri hep bizi suclardı.Dagıttıklarını toplamıyorlar söyle böyle vs.derdi.Kardeslerine bizi sikayet ederdi hep.Simdi teyzelerim kızlarda hiic suc yok diyorlar.

Pazara gider 4 kilo domates salatalık alır ama evde de en az 2 kilo vardır.o iki kilo cürümeye yüz tutmustur once onları yedirir e biz onları yerken digerleri de cürümeye baslar.

Evde ordu halinde yasamıyoruz 5 kisilik bir aileyiz ve yemege düskün degiliz kendisi de zaten bol cesitli yemekler yapmaz bize.

Halimiz vaktimiz yerinde cok sükür ama artık evde adım atamıyoruz..Teyzemin plastik kabı kırılır kendine alır bizim evde en az 10 tane olmasına ragmen rengini begendiginden ve UCUZ oldugundan annemde alır..El sabunları indirimde olur evde olmasına ragmen gider 4 tane alır cünkü UCUZZ..!!mafoldumben

Bulasık yıkamak ve yemek yapmaktan baska hic birsey yapmaz..Bizden de sadece bu kadarını bekler mutfak karma karısık hic bisey demez cünkü kendisi yapar ama o bulasıklar yıkanmasın kıyamet kopar..

Evde bir sürü su sisesi var.Neymis sular kesilirmis mutfak kücük 10 tane sise oldugunu düsünsenizee bii.Bunun yanında kovalar icinde sacma sapan seyler ne kadar sinir bozucuakannehir

Tursu yapılır en fazlasını annem yapar sonra cöpe hepsi.Hee sadece eve degil kendine de bu sekilde cok sey alır.Bir sürü terligi var bir sürü kıyafeti var ama giymez.Gecen gün bir yerde 3 tl'mis terlik gitmis 3 tane almıs neymis ucuzmus..Aldıklarını giymez eskiyenleri bile zor attırırız.

Havlular,esarplar vs.Ama takmadıgı neler vardır kimbilir.Hele balkondaki canlı ciceklere ne demeli..Sadece balkonda olsa mutfak masasını yatak odasına gecirdi onun üzeri bir sürü menekse dolu..

Cam ac dersin hava kötü yagmur yagar cevabını alırız..Koca yaz günü sadece balkonun camını aralayarak dururuz.Biz acarız o kapar.Mutfakta yemek piser buhardan yerler vıcık vıcık olur ama o cok rahattır. Tarihi gecmis neler neler attık.

Bunları söylemiyormuyuz her zaman söylüyoruz tabiki.Ama susuyo hic birsey demiyo.Yada cok kızınca sacma sacma seylere saldırıyo küsüyo bize.İnanın utanıyorum evimize kimse gelsin istemiyorum:gitme:

Cok ufak bir ayrıntıyı unuttum bizim bebeklik battaniyelerimiz o zaman ki kıyafetlerimiz vs. bile durur. Simdi balkonda 3 4 tane karton kutu gördüm biseyler koyarmıs icine bir bu eksikti ..

Ne olur yardım edin bana evde durasım gelmiyo biseyleri atmaya kalktıgımız da siz karısmayın oluyo hep..:sinifsinif:

2. 4 Eylül 2010
  3. Philemon

Philemon çapulcunun annesi Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    198
    annenize çaktırmadan atın belki farketmez,fatkedersede bir kaç gün küser sonra barışırsınız.öyle,öyle annenizde alışır herhalde.peki babanız bir şey demiyor mu?

4. 4 Eylül 2010
  5. axfrends

axfrends Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    o öyle gelmiş öyle gider güzelim,ne evden bişeyler atarak ne de ona yanlış yaptığını söyleyip tartışarak düzeltemezsiniz durumu..anneniz anladığım kadarıyla çok fazla düşünemeyen,idrak edemeyen,azı çoğu bilmeyen ,fakiri fukarayı ve onların nasıl yaşadaığıyla ilgilenmeyen,sadece kendi iç rahatlığını düşünen yani bencil olan bir insan..(bağışlayın ama bendeki izlenimi bu oldu)eger bunlar böle olmasaydı evde varken bida almazdı,evinizin içi (gözümün önunde çok dağınık,hertaraf pislik içinde ,yerler yapış yapış,kötü kokulu bir ev canlandı)böle olmazdı.
    birde yaş ilerledikçe sendrom daha da ilerliyor ve artık içinden çıkılmaz bir hal alıyor..

tecrübeyle sabittir!

6. 4 Eylül 2010
  7. YeniHayat

YeniHayat Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    siz yönetimi elinize alın o gittiğinde atın fazlalıkları

8. 4 Eylül 2010
  9. GezegeNKralicesi

GezegeNKralicesi Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    2.594
    Ödül Puanları:
    238
    Bu huy olmus artık canım benim de aynı annen gibi tanıdıklarım var. Malesef bişey yapamazsınız.
    O yokken atın gitsin gereksizleri. Ne olursa olsun belki gözü acılır o zaman.
    Mutfagıda toparlayın. Ama o evde yokken.

10. 4 Eylül 2010
  11. cemresum

cemresum hayallerim hayal oldu Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    41
    orası annenin evi onun düzeni sen evlenene kadar katlanıcaksın artık iyi işte hem bu sana örnek olur kendi evini annen gibi gereksiz şeylerle doldurmazsın insanlar yaşlandıkça bir kırık iğneyi bile atmaya kıyamazlar bu bilindikbişey ama bu annenin huyu sen bunu değiştiremezsin o buşekilde mutlu anladığım kadarıyla

12. 4 Eylül 2010
  13. xxTosPikkxx

xxTosPikkxx Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Yok canım bir o kadar da baskalarına yardım eder.Baskalarına da böyle alır.Bekar teyzelerim var onlara mesela..Bence sadece düsünmeden davranıyo hep elimde olsun yeterki diye düsünüyo sanki ..

14. 4 Eylül 2010
  15. xxTosPikkxx

xxTosPikkxx Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Mesela ucuz diye gitmis 6 tane bulasık deterjanı almıs neymis 1 tl'mis .. Teyzem geldi oda kızdı anneme bide eli agırdır.Gecen gün bir yeri sildi bütün gün gec olunca dagıttıklarını bir yere dizdi.Orası tamamen bitmedi öylece kaldı iste.

16. 4 Eylül 2010
  17. xxTosPikkxx

xxTosPikkxx Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Demezmi hep kızıyoo babam kalabalıkta nefret eder.Cok üstüne gitmiyo hemen aglar cünkü ..

18. 4 Eylül 2010
  19. xxTosPikkxx

xxTosPikkxx Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Siz karısmayın diyo ben zaten il dısında okuyorum hem biz karısmıycaz hemde herseyi biz yapıcaz biz yapıyoruz o gene dagıtıp bırakıyo.Gecen sene badana yaptık teyzelerim geldi yardıma tam 15 günde yerlestirebildik evi.

Bir sürü posetler halinde alınmıs coraplar almıs koymus bir yere unutmus..Hic birseyi atmaya kıyamıyo ama sürekli üst üste alıyo.Simdi gördüm su cok reklamı yapılan bulasık deterjanından bir seferde 6 tane almıs dolapta 2 tane daha var .Teyzeme gösterdim hemen ucuzdu aldım herkes aldı dedi.bilmiyorumkismile

Teyzem de iste üst üste alma gereksiz bunun simdi 6 tane olması dedi.Sustu bu sefer.