yardimm lutfennn!!

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Zepp tarafından 5 Ocak 2007 başlatılmıştır.

5 Ocak 2007
    Konu Sahibi : Zepp
  1. Zepp

Zepp Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    146
    arkadaslar biliyorsunuz benim bir oglum var ve suan 21 aylik.sizin tecrubelerinizden yaralanmak istedigin sey ise su;tuvalet egitimine bu aralar baslamali miyim?? erken mi??siz nasil alistirmistiniz??okudugum kadariyla erkek cocuklarda biraz daha gec oluyor bu aliskanlik ve iki yasini beklemek gerekiyormus...acikcasi biraz korkuyorum ...aslinda anne sutunude kesmek konusundada korkmustum ama korktugum gibi olmadi ;oglum hemen birakti ..sizce ne yapmaliyim ,aramizda bu konuda tecrubeli anneler oldugunu biliyorum ve yardin istiyorum, simdiden tsk ederim ...

2. 5 Ocak 2007
  3. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    Hay Allah'ım yaaaa çocuklar söz konusu olunca illaki yorum yapıcam. Kendimi alamıyorum napiyim. Zepp'cim 21 ay aslında tuvalet eğitimi için uygun.Ben kendi tecrübelerimden yararlanarak şunu söyleyebilirim. Çocuğu sıkma, zorlama bunun gayet normal birşey olduğunu hissettir ona. Ve her çiş yapışından sonra ödüllendir onu. Alkışla, öpücük kondur veya sevdiği bir yiyecek (ki bu genelde şeker yahut çikolata olur) ödüllendirme çeşitleri. Altını hiç bezleme. Arada yapılan kazaları mazur gör. Zor bir süreç sabır gerektiriyor. Ve bol bol da su ve deterjan:1yes2:

4. 5 Ocak 2007
  5. Lereenim

Lereenim Onur Üyesi Pro Üye

Beğenildi:
    167
    Ödül Puanları:
    353
  6. 5 Ocak 2007
  7. serde

serde Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Canim Benim Oglum 4 Yasini Dolduracak Bende Cok Korkuyodum Nasil Olcak Falan Diye Ama önceleri Tuvaleti Anlatmaya Basladim Ne Işe Yaradigini(benimki 2.5 Yasinda Basladim)ve Duyduguma Göre Cocuklar Için Cişve Kakasi Degerli Bir Esyasi Gibi Olurmus :) Onu Yapmasi Gerektigini Sonra Oyungibi Su Dökerken Oynattim Ve Yavas Yavas Birakti .ben Sansliyim Gece Ve Gündüz Ayni Anda Kesti Bez Kullanmayi.bidahada Yapmadi.cünkü Eglenceli Olmustu Tuvalet Bizim Için .basarilar Oyun Seklinde Anlatirsan Ii Olur Bazi Cocuklar Korkuyorlar Tuvaletten Ama Zamanla Alişiyo Emin Ol Zorlama Sabirli Davranmalisin .basarilar.

8. 5 Ocak 2007
  9. alinkam

alinkam Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Mrhaba zepp, benim kızım 3 yaşında şu an bende nasıl bıraktırcam diye korkmuştum ama kolay oldu. Tek tavsiyem 2 yaşını değilde havaların ısındığı mayıs gibi bıraktırmayı dene, bezi çıkardınmı takmayacaksın bidaha oyüzden... Altı ıslanınca otomatikman 1 hafta da bırakır bezi... Tabi diğer arkadaşların dediklerine de katılıyorum. Önce sabır... çocuklar herşeyi oyunla yapmayı sever. Sana kolay gelsin canım...

10. 6 Ocak 2007
  11. NuSYa

NuSYa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    76
    Sevgili zeep,çocuk gelişiminde pek çok konu gibi tuvalet konusuda önce fiziksel gelişimle alakalıdır.Çocuklar 2 yaş sonunda dışkılarını,3 yaş sonunda çişlerini tutmayı öğrenirler.Çünkü tuvaletlerini tutacak kasları henüz gelişmemiştir.4-5 yaşlarına gelinceye kadar ara sıra gündüzleri sıklıkla geceleri altlarını ıslatırlar.Sabırlı ve gelişimini takip ederek bu alışkanlıkları edindirebilirsin.Her çocuğa göre süre ve ay değişebilir.Zorlama kesinlikle tavsiye edilmez.Aksi takdirde, çocuk psikolojik olarak yıkıma uğrar.Çünkü onlar kendisinindir ve bşluğa bırakamaz.Beze alışık olduğu için,bunu yapamaz.Zamana ihtiyacın olacak tabi sabrada.Biraz ortalığı batırmasına izin vermelisin.Seni ve oğlunu öpüyorum.

12. 6 Ocak 2007
  13. Aysecik

Aysecik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Zepp canim bence tuvalet aliskanligina baslamalisin, ama disari cikarken bagla aksamlarida tam alisana kadar bagla, zaten kendi altini islattiginda huzursuz oluyor, sonrada tuvaletine kendi gidip oturuyor, kucuk bir tuvalet alirsan daha cabuk alisir, buyudum hisse geliyor ve buyuklerin tuvalete gittigi gibi kucuk tuvalette yapmak hosuna gidiyor, kulot gibi bezlerden alirsan daha pratik onu hemen kendi indirebilyor, bol sans canim

14. 7 Ocak 2007
  15. Zepp

Zepp Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    146
    ilginiz icin tsk ederim arkadaslar..

16. 7 Ocak 2007
  17. Shiilla

Shiilla Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    cnm bence buişi yaza bırak..kış gunu tehlıkelı olabılır üşütebılırsın..yazın daha dogru olur..bız küçük tuvaletımızı yaparken karıncalara ateş ...dıyoduk hoşuna gıdıyodu...ara ara sen bıraz o göturerek becerırsınız..sureklı varmı dıye soracaksın..ve karar verınce altını hıç baglamaman gerek cnm ..yoksa bırakamaz ..kolay gelsın...

18. 7 Ocak 2007
  19. benbeyaz

benbeyaz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Zepp canım benimde oğlum 4 yaşında.Benimkinin probleminden dolayı 1 yaşında sünnet ettirmiştim.O dönem bez bağlamak istemedi.Bende bağlamadım.3 gün sonra tuvaletini söyledi.Şimdi gece gündüz bez bağlamıyorum.Bazen arada bir gece kaçırıyor.Çok sulu şeyler tükettiğinde.Sen bana kalırsa yaz başı bez bağlama.Ara ara sürekli sorarak tuvalete götür.Bıkma ve pes etme.Karar verdiğinde sakın pes edip bez bağlama.O zaman dahada zor olur.Kolay gelsin canım.Çocuk büyütmek biraz zahmetli.Annelik hiç kolay değil.