yardımmm

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve simge12345 tarafından 20 Haziran 2010 başlatılmıştır.

20 Haziran 2010
    Konu Sahibi : simge12345
  1. simge12345

simge12345 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar belki size çok aptalca gelecek ama benim kafamı kemren düşünceler var son zamnalarda daha yeni hamile olduğumu öğrendim aşılamayla kaldım allah aşükür ediyorum tabi hemde daha önce kendiğimden hamile kalmıştım fakat düşükle sonuçllandı allah birdaha bana ve kimseye yaşatmasın benim içimim yiyen düşüncede şu sperm karışması ihtimali bu konuda bana yardımcı olabilecek yada yol gösterek olan birisi varmı

2. 20 Haziran 2010
  3. caney37

caney37 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    108
    hiç bir merkezde böyle bir şeyin olmasına imkan yoktur...... bence hamileliğinin kıymetını bılın keyfını surun...

4. 21 Haziran 2010
  5. patly

patly Proud Mom Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    simgecim;

%100 karismaz diye yazmak cok iddiali olur. Insan faktoru olan heryerde hata ihtimali olur. Elbette merkezler ellerinden geleni yapiyorlardir boyle bir hataya mehil vermemek icin. Biz yurtdisinda oldugumuz icin arada ya bizim ki zenci, asyali falan cikarsa diye konusuyoruz. Hatta forumda da yazmistim Fransa da yasayan bir arkadas daha once byle bir olayin oldugunu soylemisti. Yani olmayacak is yapilmayacak hata degil. Eger bebek ikimizden birine benzemezse biz yaptirabiliriz DNA testini. bu bebegimizi sevip sevmemizle alakali br durum degil kimse yanlis almasin. Internette arstirabilirsin Adli tipta yada ozel merkezlerde cok yaygin olarak yapilan bir test. Umarim hamileligin keyifli geciyodur...

6. 21 Haziran 2010
  7. imoje

imoje Su akar yolunu bulur.. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    asilama bolumunde bir arkadasin basina gelmisti yazmisti.. cok uzulmustuk...asilama yapilacagi gun sperm tuplerini bir saniye dalginlikla karistirmisti hemsire... cok kotu gunler yasamisti.. umarim suanda daha iyiydi.. hatirladigim kadariyla hemen telafi icin. dogum kontrol hapi felan vermislerdi. o arkadas insafli cikmisti mahkemeye vermemisti o kurumu...
    Allah kimsenin basina vermesin... asilama da uc defa kontrol ederek baska insanlarada kontrol ettirerek asilama yapilmisti bana.. tabi ivf de basinda duramiyoruz.. kismet... Allah kimsenin basina vermesin...

8. 21 Haziran 2010
  9. zeynep4

zeynep4 RABBİM SEN KORU Üye

Beğenildi:
    1.726
    Ödül Puanları:
    238
    Allaha sığın canım o herşeyin en iyisini bilir
    hamileliğinin kıymetini bil

10. 21 Haziran 2010
  11. simge12345

simge12345 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    imoje siz nerde aşılama olmuştunuz

12. 21 Haziran 2010
  13. imoje

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Abd`de oldum. gecen sene. ama gercekten cok fazla bakmislardi tuplere dogru mu yanlis mi diye.. keske ivf lerde de basinda durabilsek..

14. 21 Haziran 2010
  15. badenur

badenur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    108
    eşimin eline üzerinde ismi yazılı kap verildi... nasıl karışacak... üstelik embriyologlar aynı anda iki üç sperme işlem yapmıyorki... birinin sperm ayrıştırması bitince diğerine geçiliyor....... ama düşününce bir beyinsize rastlarsak küçük bir ihtimalle olabilir....aynı şey yumurtalar içinde geçerli... bu konuya takarsak bu işe hiç girmemek lazım... tüm bedenimizi, tüm sağlığımızı emanet ettiğimiz kişi ve kurumların sorumluluk bilincine inanıyorum bu yüzden bu ihtimali düşünmek istemiyorum.

16. 21 Haziran 2010
  17. imoje

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benimde aklima gelmiyor.. yani insanlar hayatlari ellerinde tutuyor... bence zaten extra dikkatli dirler.. ama istisnalarda olabiliyor iste nadirde olsa... buyuk merkezlerde bir cok kisi calisiyor embriyologlar bir tane degil ki... nadir cok nadir olan durumlar bence.. kafaya gercekten takmamak lazim. dusunecek okadar cok sey varki..

18. 21 Haziran 2010
  19. patly

patly Proud Mom Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Ben de yurtdisindayim. Burda oyle bir olay olsa odeyecekleri milyonlarca $$ tazminati dusunup ona gore davraniyorlardir. Gecen ilk IVF de transfer sirasinda embryolog gelip adimi . d.tarihimi falan sordu sonra transfer yapildi. Ama bu sefer dondurulmuslari transfer ettikten yaklasik 5 dak sonra artik nerdeyse hastaneden ayrilirken embryolog kostura kostura gelip adiniz su muydu falan diye sordu.;-)) iyi ki benim adimi soyledi;-)) LoL;-)) Insan faktoru olan heryerde hata olma ihtimali vardir. Allah denk getirtmesin...