Yardımz lütfen!! Ense kalınlığı fazla çıkan amniyosentez de temiz çıkan var mı?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve potemkian tarafından 11 Nisan 2009 başlatılmıştır.

11 Nisan 2009
    Konu Sahibi : potemkian
  1. potemkian

potemkian Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar ben 13 haftalık ikizlere hamileyim ikizlerinin birinin ense kalınlığı 3.2 olarak ölçüm yapıldı.Doktor ikizlerde ikili ve üçlü tarama testleri geçerli sonuç vermediğinden direk amniyosentez istendi kafam çok karışık ve çoküzgünüm acaba ense kalınlığı fazla çıkan amniyosu temiz çıkan var mı?

2. 12 Nisan 2009
  3. derya2002

derya2002 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ikiz gebelik olduğu için mutlaka aminiyosentez yaptır.benim arkadaşımdada aynısı oldu yaptırdı temiz çıktı.şimdi ikizler ilk okula başladı .yaptır bence kesin sonuç çıkıyo.

4. 12 Nisan 2009
  5. Sui

Sui Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Ense kalınlığında 3 mm. bir sınır çizgisi olmakla birlikte bebeğin down sendromlu olduğu anlamına gelmiyor tabii ki. Bu konudaki araştırmalarda bulunan sonuçlar şunu diyor, eğer ense kalınlığı 3mm'nn üzerindeyse genetik rahatsızlık ihtimali 3 kat, 4 mm'nin üzerindeyse 18 kat, 5 mm'nin üstündeyse 24 kat ve 6 mm'nin üzerindeyse 36 kat artıyor. Ama bunu şöyle düşün, eğer senin yaşa bağlı riskin 1/1000'se (standart risk 30 yaş civarında bu kadardır) bebeğin ense kalınlığı 3 mm olduğunda risk 3/1000 oluyor, yani 997 bebekte bir problem yok. 4 mm'nin üstünde risk 18/1000 oluyor, bu da halen 982 bebekte bir problem yok demek, ense kalınlığı artmış olmasına rağmen.

Yani demek istediğim o ki, amniyosentezde bir problem çıkma ihtimali, çıkmama ihtimalinden halen kat kat daha küçük. ıkiz gebelik olduğu için kan testi bakılamadığından, kafandaki soru işaretlerini gidermek için amniyosentez uygun olur. Ancak amniyosentez sonuçlarını beklerken içini ferah tut. Sağlıklı & mutlu gebelikler dileklerimle.

6. 13 Nisan 2009
  7. potemkian

potemkian Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yazdıkların için teşekkür ederim

8. 30 Temmuz 2009
  9. arencan

arencan Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar aranızda bebegının ense kalınlıgı 5 mm cıkıp bebegın esınden parca [cvs]aldırıp testlerı duzgun cıkan var mı.cok mutsuzum eger kotu cıkarsa bebegımı tahlıye edıcekler sonuclaar cok uzun surede cıkıyo 3 hafta butun hyatım bıttı resmen hıc bıseyden zevk almıyorum

10. 14 Temmuz 2011
  11. aslid

aslid Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benimde 13 haftalık ikiz gebeliğim var. tüp bebek tedavisi yöntemiyle hamile kaldım. doktorum israel aruh'un bu hafta yaptığı ense kalınlığı sonuçlarına göre bir bebeğimin ense kalınlığı 3.2-3.4 civarı çıktı. aslında çok endişeliyim fakat kafamı bununla meşkul etmemeye, içimi rahat tutmaya çalışıyorum. 8 ağustosta doktorum amniyosentez yapıcak. 1 hafta içinde sonuç alabilirmişiz. şuan bu konuyla ilgili yapabildiğim tekşey dua etmek. sizlerde dualarınızı esilrgemeyin lütfen. sevgiler..

12. 14 Temmuz 2011
  13. aysegulyildiz

aysegulyildiz Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Dualarımız sizlerle arkadaşlar, inanıyorum ki sonuçlar geyet iyi çıkıcak :) Siz de inanın lütfen buna...

14. 29 Temmuz 2011
  15. esenlogy

esenlogy Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    selam kızlar ben 12 haftalık hamileyim, ense kalınlığı 1.9 çıktı. yeteri kadar bilgim yok, bana yardımcı olur musunuz?

16. 29 Temmuz 2011
  17. nefertiti_23

nefertiti_23 Bir ben var bende!!! Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Normal sınırlarda.Gayet iyi canım sonucun:nazar::nazar:

18. 31 Temmuz 2011
  19. esenlogy

esenlogy Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sağol canım, kan testi sonuçlarını da pzt alıcam, hayırlısı olsun inşallah.