Yardm edebilir misiniz ?:(

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve EU1 tarafından 9 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

    9 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

    EU1 Guest

    merhaba ben 6 aydır düzenli olarak ilişkiye giriyorum.
    ilk seferde kanamam olmadı zarım geniş sanırım annemdede aynı şey olmuş çünkü.
    ilk aylarda çok istekliyken 3 aydır sadece üstte olduğum zaman zevk alabiliyorum ve her pozisyonda inanılmaz canım acıyor sanki ordaki deri zorlanıyor.
    ilk zamanlar böyle bir problem yaşamadım.hapı kullandığımdan beri 21 günün 14 günü kanamam vardı
    ve adetim düzensiz olmasına rağmen gelmesi gereken tarihten 1 hafta önce geldi.acaba bu kanamaların ve canımın acımasının sebebi nedir ?
    lütfen yardım edin napıcağımı bilemedim :KK43:
     
    Son düzenleyen: Moderatör: 9 Ağustos 2009
  2. 9 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : EU1
  3. ssheker07

    ssheker07 inşaat mühendisi Üye

    Katılım:
    1 Ağustos 2009
    Mesajlar:
    827
    Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    88
    bnce bi dr a görünmelisin canıının acıması efeksiyon ya da iltihaptan olabilr.gittin mi dr a?
     
  4. 9 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : EU1
  5. EU1

    EU1 Guest

    doktora gitmedim çünkü 21 yaşımdayım ve doğum kontrol hapı almak istediğimde de çok ilginç davranmışlardı çekiniyorum birazcık:kedi::kedi:
     
  6. 9 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : EU1
  7. ssheker07

    ssheker07 inşaat mühendisi Üye

    Katılım:
    1 Ağustos 2009
    Mesajlar:
    827
    Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    88
    canım bnde 21 yasındayımm..hiç ama hiç gitmek istemezdim ama bnde de son ay adetimde düzensizlik oldu.mecburen gidicem bnce sende ihmal etme daha hayatın cok basındayızz şimdiden özen göstermeliyiz.belki basit bi enfeksiyondan oluyodur ama işte tedawi olmazsak o enfeksiyon ilerliyoo we kronik hastalık yapıyo =( bence cekinme en kısa zamanda ii bi uzmana git tatlım
     
  8. 9 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : EU1
  9. 14 gün adet olduğunu yazmışsın..bu 6 aydır mı oluyor?eğer öyle ise ortada bir sorun var demektir çünkü doğum kontrol hapları zaten adeti kısaltır,kanamayı azaltır
    acı duyuyorsan büyük olasılıkla enfeksiyon kapmışsındır..şunuda unutma ki doğum kontrol hapları uzun süre kullanıldığında yumurtaları baskı altına alır..ileride çoocuk istersen sorun yaşarsın..6 ay kullanıp 2 ay ara vermek gerekir ve öyle 4-5yıl falan aralıksız kullanmak hormon dengei bozar.sırf doğum kontrol hapı için bile doktorla görüşmen lazım ki sen acıdan bahsediyorsun...
     
  10. 9 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : EU1
  11. EU1

    EU1 Guest

    hapı 1 aydır kullanıyorum daha önce geri çekme yöntemiyle korunuyorduk daha garanti olması için bu yolu seçtim görüştüğüm hemşire ilk 3 ay hapların bu tarz etkilerinin olabilceğini söylemişti.çok yoğun değil ama ara kanamalarım çok sık oluyor
     
  12. 9 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : EU1
  13. EU1

    EU1 Guest

    çok haklısın canım ama işte insanların bakışlarıyla yargılaması beni korkutuyor sadece ama en kısa zamanda gidicem bir doktora
     
  14. 9 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : EU1
  15. kimse senden nüfus cüzdanını istemiyor ki..sen hastaneye gittiğinde bunlar evlimisin bekarmısın diye nüfus cüzdanına mı bakıyorlar..evliyim dersin olur biter..hayret bişi
     
  16. 9 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : EU1
  17. EU1

    EU1 Guest

    sağlık karnemde bekar olduğum yazıyor canım saklamam mümkün değil
     
  18. 9 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : EU1
  19. ssheker07

    ssheker07 inşaat mühendisi Üye

    Katılım:
    1 Ağustos 2009
    Mesajlar:
    827
    Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    88
    ya tatlım nişanlıyım de sendee kaydirigubbakcemile5 bnde bi ara yasmin kullandım ilk zamnlar ki yan etkisi asırı sinir we stres yaptı biraz da midem bulanıodu haricinde adetim gayet normaldi acı falan da yokk yanii..bnce enfksiyon kaptın sen canım o yüzden bi dr a git bn cuma gidicem =) paylasırım sizlerle zaten