Yardm etmeniz lzm:(

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve Apfel tarafından 28 Kasım 2009 başlatılmıştır.

28 Kasım 2009
    Konu Sahibi : Apfel
  1. Apfel

Apfel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bna da yardım edermsnz?? bn 19 yasndaym . erkek arkdsmla nkhlnmya karar werdk tb bu dını nıkh oluck okul btnce de resmı. ama aynı evde fln kalmak yk. yanı sdc ön bişy gb. onu sevıomsn dersenız tb kı ck sevyrm . ama aılemın haberı ykken boyle bsy ypck olmak da dgsk gelıo. bu sdc baglılıgmızı artırcak kapıyı vurup ckmayalım dıe. ztn evlenmyı dsnyodk. o çok ii biri , cok saygılı , bnu baska işler ıcn ypmadgna emınım . sız ne dersnz

2. 28 Kasım 2009
  3. DepresifPolyanna

DepresifPolyanna instagram:Camgoz_tasarim Pro Üye

Beğenildi:
    6.522
    Ödül Puanları:
    238
    Sakın derim, dini nikahın verdiği rahatlıkla kesin bir şeyler yaşamak isteyeceksiniz, ayrıca nikah nikahtır bir anlamda ailelerin haberi yok aynı evde kalmak yok, böyle nikahlanmak olmaz birbirinize olan bağlılığın göstergesi olarak dini nikah yapmak çok saçma, bağlılığınızın göstergesi birbirinize olan sevginizdir başka şeye hacet yok, lütfen dini nikahı bu tür bağlılık oyunlarına alet etmeyin, nikah demek evlilik demektir, zaten yaşınız nikah ve evlilik için çok genç daha büyüyecek ve olgunlaşacaksınız yazık etmeyin kendinize, bir kaç ay sonra forumlardan birinde "eyvah erkek arkadaşımla birşeyler yaşadık hamile olabilir miyim" diye görebiliriz sizi

4. 28 Kasım 2009
  5. Cemre

Cemre Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    kime mesaj çektinki böyle bütün seslileri yutmuşsun
    sen ne için nikah yaptığını iyice bir öğren hele
    kimseye fazlada güvenme

6. 28 Kasım 2009
  7. Apfel

Apfel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    anlıyorum. tecrubelısınız bılıyorum da. ama o kadar sene oldu bı kere incitmedi bni . istemedgım hiçbişy olmadı

8. 28 Kasım 2009
  9. Cemre

Cemre Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    sen bilirsin o zaman ne diyelimki biz şimdi

10. 28 Kasım 2009
  11. gonca2206

gonca2206 v for melinda Üye

Beğenildi:
    164
    Ödül Puanları:
    153
    dini nikahın hiçbir gecerliliği yoktur ki canım eskiden yapılıyo diye yapılan bişey sadece
    madem evleneceksin bakle o zaman istiyosan resmi nikahın yanında yaparsın
    kapıyı vurup cıkmayalım diye diyosun
    bunu yapmayı nikah mı baglayacak sence
    insanları sevgi bir arada tutar nikah değil
    bence yapma böyle bişey

12. 28 Kasım 2009
  13. MuzurKedi

MuzurKedi Bir çaresi bulunur.. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    pff herkes nekadar da meraklı evlenmeye fln.. Sakın yapma derim ben tabii sen kararını vermişsin gibi..
    Peki bunu ailenden gizli nasıl yapmayı düşünüyosun hadi yaptın diyelim nekadar rahat edicek için?? Zaten polyanna arkadaş bişeyler yaşamak isteyeceksiniz demiş..
    Belki de bişeyler yaşamak için nikahlanıyosunuzdur?
    Bende 19 yaşındayım henüz.. ama nereye gidiyo bu gençlik anlayamıyorum..çok basit sanıyosunuz herşeyi :eek:lmaz:

14. 28 Kasım 2009
  15. Apfel

Apfel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    haklısınz ne diyebilirim. bende ole düsşünüyorum tb kı ama bi yandan da onun ıcn dha ck sey ıfade etmek ıstyrm

16. 28 Kasım 2009
  17. DepresifPolyanna

DepresifPolyanna instagram:Camgoz_tasarim Pro Üye

Beğenildi:
    6.522
    Ödül Puanları:
    238
    Zaten okul bitince evlenecekmişsiniz, ne gerek var dini nikaha, hiç ailelere bile danışmadan rıza almadan kıyılan dini nikah ne kadar sahih olur acaba? şu şartlarda bazı şeyleri daha rahat yaşamak günah kisvesinden kurtulmak için yapılıyor böyle nikahlanma da olmaz, şu ana kadar seni zorlamamış olabilir ama nikahın verdiği rahatlıkla beklenti içine girecektir hatta sen bile nasıl olsa resmi nikah da yapılacak zaten eşim o benim diye düşünerek daha rahat olacaksın bu konuda, hepimiz sevdik aşık olduk sevdiğimizi arzuladık bundan doğal ne olabilir ki işte o nikah sizi bu konuda daha rahat kılacaktır, çok gördüm ben bu örnekleri

Son düzenleme: 28 Kasım 2009
  18. 28 Kasım 2009
  19. benim_adim_yar

benim_adim_yar Sensizlik cok zor... Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Sakin ama sakin ailene ve kendine bu haksizligi yapma!!!
    Su ana kadar hersey cok güzel olmus olabilir; ama resmi nikah yapasiya kadar (ki ne zaman olacagi bile belli degil!) durumlar ne sekilde ilerler bilemezsin...
    Bu yüzden sakin yapma...