yardm lütfen

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve pembesekerr tarafından 4 Nisan 2010 başlatılmıştır.

4 Nisan 2010
    Konu Sahibi : pembesekerr
  1. pembesekerr

pembesekerr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba ben 8 yıllık evliyim 2. aşılamamı üniversite hastanesinde yaptırdım 31 gün boyunca gonal f pen adlı iğneyi vuruldum 33. gün ohss riski nedeniyle çatlatma iğnesi vurulmadan aşılama yapıldı herşey normal dendi fakat aşılamadan 2 gün sonra adet oldum. sizce bu tedavi süreci bu kadar uzun sürer mi ? 4500 doz bir ayda bir hastaya verilebilir mi ? cevaplarsanız çok sevinirim.

2. 5 Nisan 2010
  3. karia44

karia44 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    evet verilebilir daha fazlasıda verilebilir. sizin gibi polikistik over sendromu hastalarında çok uzun süren indüksiyon yapılabilir. uygulama doğru, çatlatma iğnesi yapılmaması doğru. ancak bir dahaki tedavide farklı yöntem izlenmeli

4. 5 Nisan 2010
  5. SEN_KOLIK

SEN_KOLIK herkez YALANCI!! Pro Üye

Beğenildi:
    986
    Ödül Puanları:
    163
    iyide arkadas polistik over demiyor ohss diyor!!

benim nacizamne fikrim ohss riskiyle karsilasan bir hastanin yumurtalari oldukca cabik gelisir bende ayni durum oldugu icin biliyorum
    sana bu kadar uzun süre ilac kullandirmalarida yanlis bana göre acaba yumurta takibine düzenli gitmemis olabilirmisiniz yani yumurtalarin gelisimine göre ilaci azaltmasi yada kesmesi gerekirdi

ayrica catlatma ignesini vurmadan yapilan asilamanin tutmayacagi bastan belliymis ama doktorunuz yinede sansinizi denemis o kadar ilac kullandiniz sonucta

6. 5 Nisan 2010
  7. karia44

karia44 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    güzel kardeşim ohss de polikistiklerde olur :)))
    ayrıca yumurta çatlaması doğal olarakta olabileceği için aşılamanın tutmayacağının baştan belli olması iddianızda yersiz :)))

8. 5 Nisan 2010
  9. SEN_KOLIK

Beğenildi:
    986
    Ödül Puanları:
    163
    hmm bak onu bilmiyordum sadece pco olanlarda oldugunu ögrendigim iyi oldusengözlerimebaksanab
    iyide zaten ohss olmus bir sürü yumurta birden catlasa bile yumurtalar kalitesiz oluyo o bakimdan dedim yani benim doktor öyle demisti bana anlatabildimmi:icecream:

10. 5 Nisan 2010
  11. karia44

karia44 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    evet ohss polikistiklerde ve birde onun ultrasonografik olarak benzeri olan multikistiklerde olur. ve kesin olarakta ohss de gelişen yumurtalar kalitesiz olur denmez. bir çoğundaki yumurtalar yüksek kalitededir.

12. 5 Nisan 2010
  13. SEN_KOLIK

Beğenildi:
    986
    Ödül Puanları:
    163
    evet tabiki kaliteli yumurtalar oluyordur mutlaka
    ayrica verdigin bilgi icin tklera.s.

14. 5 Nisan 2010
  15. karia44

karia44 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    rica ederim :)

16. 5 Nisan 2010
  17. pembesekerr

pembesekerr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ilginiz için teşekkürler ben 2 günde bir ultrasonla takip edildim 31. günün sonunda yumurtalarımdan biri18 mm idi fakat anlayamadığım nokta aşılamadan 2 gün sonra adet olmam. Birde 2ç tedavide nasıl bir yol izlenir bunu açarmısınız.

18. 6 Nisan 2010
  19. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar oncelikle size cevap verebilmem icin kac unite dozla baslandi ve takip surecinde dozda arttirim veya azaltim ya da her ikisi birden oldu mu? takip sirasinda yumurtalarin gelisiminde bir duraksama oldu mu? hormonal duzeylerinize takip sirasinda hic bakildi mi? bunlara cevap verdiginizde surenin neden 31 gunu bulduguyla ilgili bilgi verebilirim diger konu ise asilamadan iki gun sonra adet olmanizin sebebi luteal faz yetmezligine bagli yani yumurtladiginiz yumurtalar yeterince progesterone hormonu salgilayamadiklari icin bir baska degisle kaliteli bir yumurtlama olmadigi icin cekilme kanamasi olmus sevgiler