yarım kalan ilk tüp bebek maceram :(

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve SUDENAZ222 tarafından 13 Mart 2009 başlatılmıştır.

13 Mart 2009
    Konu Sahibi : SUDENAZ222
  1. SUDENAZ222

SUDENAZ222 evli,mutlu,ikiz çocuklu Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    146
    merhaba arkadaşlar..sizlerle şubat ayında teşebbüs ettiğim tüpbebek maceramı paylaşma istiyorum..

tanıyan arkadaşlar bilir ama kısaca baştan başlamak istiyorum...1,5 yıllık evliyim..hiç korunmadım...7 ay yumurtlama takibi negatifle sonuçlandı en son ocak başı laparoskopi yaptırdım ve sonucunda iki tüpümde açılamayacak derecede kapalı çıktı...sonucunda tek çarem tüp bebek oldu....bu nedenle tüpbebek merkezleri araştırdım ve ist. bahçelievler medikal park hastanesi dr. latif beyde karar kıldık ve randevumuzu aldık...öncelikle bazı testler yapıldı iyi çıktı...sonrasında bide histereskopi yapıldı..kamerayla rahim içine bakmak...sonuç çok iyiydi....adetimin 3. günü gittim hormon testi yapıldı öncelikle..sonucunda yumurta rezervimin iyi olmadığını öğrendik bu yüzden dr.um yüksek dozlarla başlıycaz dedi...

ilk üç gün günde 1 adet puregon 375 doz kullandım...sonrasındaki kontrolde yumurta gelişimi başlamamıştı...dr. iyi değil dedi.ve ekstra iğne verdi

sonrasındaki 5 gün günde 1 adet puregon 300 doz ve 1 adet merional 150 doz kullandım....kontrollerde çok az yumurta gelişimi sağladık...

yine sonrasındaki 4 gün günde 1 adet puregon 150 doz, 1 adet merional 150 doz ve 1adet orgalutran kullandım....kontrollerde yumurtaların çok yavaş büyüdüğünü gördük neredeyse günde 1 mm bile büyümüyordu....

devamında son 6 gün günde 1 adet puregon 150 doz ,2 adet merionel 150 doz ve 1 adet orgalutran kullandım...adetimin 22. günü iğnelerin ise 22. günündeydik...ve sadece 1 adet 18 mm lik bir yumurta vardı..diğer birkaçtane yumurta 14 mm de kalmıştı...

bu arada e2 sonuçlarımı söyliyim..ilk bakıldığında adetimin 3. günü 41 idi. adetimin17. günü 1020 olmuştu..sonkez adetin 21.günü bakıldı ve 1982 çıktı..ve rahim kalınlığıda (endometrium) son muayenede 14 mm di...

adetimin 22. gününde ovitrelle çatlatma iğnesini 22:30 da yaptım ve iki gün sonrasinda yumurta toplama için gittik..tek bir yumurta şansım vardı ...fakat o hayalimde suya düştü...çünkü o 1 yumurtada içi boş yani çok kalitesiz çıktı ....ve o anda ilk tüp bebek deneme teşebbüsümün sonuna gelmiş olduk...çok fazla üzüntü yaşadım..çünkü hiç yarıda kalabilecek düşüncesiyle başlamamıştım bu işe..1 ayın sonunda transferi bile yaptıramadım.. o kadarcık bile hissedemedim onları içimde....

nasip değilmiş diyoruz artık..elden ve dilden başka bişey gelmiyor malesef...bir ikinciyi düşünmeye bile cesaretim yok...korkuyorum artık tutarmı tutmazmı değilde yarıda kalırmı tekrar diye düşünüyorum...o yüzdende yakın zamanda tekrarlamayı düşünmüyorum...

ama dr.umdan ekibinden çok memnun kaldım..ellerinden geleni yaptıklarını düşünüyorum..bu yüzdende bi dahakine yine aynı yere devam edeceğim Allah izin verirse...

burada bana destek olan yardımcı olan bütün arkadaşlarıma sonsuz teşekkürler ediyorum...iyiki varsınız...sizlerle 1 sene boyunca çok şey paylaştık burada,birbirimizden çok şeyler öğrendik...eğer burası ve sizler olmasaydınız bu kadar iyi toparlanamazdım...ama bir ikinciyi deneyene kadar siteye girişimi azaltmak istiyorum..çünkü beynimi boşaltmalıyım artık , madem mecburi bir aram var kendime manevi bir tatil vermeliyim...vermeliyimki bir ikinci için kendimi tam anlamda hazır hissedebileyim...

inşallah isteyen herkesin , bu yola başvurmuş herkesin Allah yardımcısı olsun..rabbim hepimizin kucaklarını doldursun...dualarım sizlerle olacak....:Saruboceq: :Saruboceq: :Saruboceq:

a.s. a.s. a.s.

2. 13 Mart 2009
  3. el-muallim

el-muallim kırk yaşımın çiçekleri.. Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    196
    canım çok geçmış ols........geçekten zor..........ne denılebılır kı.........rabbım en ıyı bılendır inş zamanı gelecek ve bebişin seni kucaklayacak..ne olumsuz haberler duyduk olmaz denılıpte oaln ve olur denılıpte olmayan ..............inş herşey gönlunce olur canım o ol derse olur .........yenıden umutlan ve ayağa kalk....yola devam..............ondan umut asla kesılmez........inan ve daıma umut et canım rabbım guç kuvvet vers dualarını makbul eylesın inş

4. 13 Mart 2009
  5. Angel...baby

Angel...baby Kızım&Oğluşum Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canım benim üzülme ne olur allah büyük gün dogmadan neler dogar belkide kendiliğinden hamile kalıcaksın allahım inş. kalbindekini nail etsin inş.... tez zamanda cok güzel hamiş haberlerini alırız canım benim

6. 13 Mart 2009
  7. zelixsx82

zelixsx82 RABBİME SONSUZ ŞÜKÜRLER.. Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    sudenaz canım ne diyeceğimi bilemiyorum ama üzülme bitanem rabbim herşeyin hayırlısını versin inşallah ikinci denemende herşey yolunda gider ve meleğin sürpriz yapıp gelir üzülme canım hem bir yöndende iyi düşün senin yaşın daha genç benim dayımın oğlu ve karısı tüp bebek bile deneyemiyolar yaşlarının büyük olması nedeniyle güzel düşün canım rabbim bu yolda seninle olsun inşallah.....

8. 13 Mart 2009
  9. keykey

keykey Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    canim oncelikle hic umudunu yitirme bir talihsizlikti gibi gor ikinciye biraz ara ver ve kotu dusuncelerden kurtul yani bunu bende tam olarak yapamiyorum ama onemli olan biziz degilmi
    ben birinci tup bebegi dusunmemeye celisiyorum benimki kasimda olmustu ikinciyi de onumuzdeki ayda baslayacagim kismet olursa
    bizimde embriyolar kaliteli degildi
    onun icin bazi kurleri yemeye basladim tedaviden once sende deneyebilirsin

10. 13 Mart 2009
  11. çok üzüldüm canım.normal bi kadında bile senede sadece belli aylarda hamile kalabilme şansı varmış.bence seninki o aya denkgelmemiş.ikincide olacağına gönülden inanıyorum.yüreğini ferah tut.vakit saat gelince herşey yoluna girer.Allah yardımcın olsun

12. 13 Mart 2009
  13. EU3

EU3 Guest

canım benım hersey hayırlısı rabbım senın için en hayırlı zamanı beklıyor hersey gönlunce olsun emın olkı tedavın suresınce hep aklımdaydın senle bırlıkte tedavi oldum bee ::)

14. 13 Mart 2009
  15. ukla

ukla Come back.. Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    tatlım geçmiş olsunn. herşeyde bir hayır vardır her üzüntünün ardından bir mutluluk mutlaka bulur seni dua et Rabbine o hiçbirşeyi geri çevirmez bu sefer olmamış ama inan bir sonraki Allahın izniyle olacaktır inşallah dualarım seninle..

16. 13 Mart 2009
  17. gxuxl@end

gxuxl@end Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım ya geçmiş olsun bendede aynı problem var bazı aylarda böyle oluyor hormonlarını takip edip ikinciye öyle başla canım şimdi dinlen kendini sakin bırak hormonlorun iyi seviyeye gelsin bu sorun kiminde doğuştan kimindede döngü olduğundanmış inş döngüdendir ve bir sonraki denemende daha iyi sonuç alırsın

18. 13 Mart 2009
  19. sefamolsun

sefamolsun radyoda yine sezen çalıyo Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Sudenazz canım senin ne kadar istediğini çırpınışlarını çok iyi anlıyorum...

Bu ilk denemendi daha dur inşallah ikincisinde kavuşucaksın bebişine.. Allah yardımcın olsun...Sevgiler :Saruboceq: