yarım kalan resim....

Konusu 'Kişisel Gelişim' forumundadır ve talin tarafından 6 Eylül 2008 başlatılmıştır.

  6 Eylül 2008
  Konu Sahibi : talin
 1. talin

  talin Popüler Üye Pro Üye

  Katılım:
  20 Haziran 2007
  Mesajlar:
  4.253
  Beğenildi:
  19
  Ödül Puanları:
  148
  kendi resmini çizebilen bir ressam olabilmeli insan!!
  siz hiç kendi resminizi çizmeyi denediniz mi??kendinizi tüm ayrıntılarıyla görüp sonra bir tuale kusursuzca,tüm gerçekliğiyle aktarabilmeyi??aynaların bile göremediği gerçekler...
  denemek ister misiniz?şöyle hayal gücünüzle kendi resmimizi yapmaya başlayalım bakalım..ilk aklınıza gelen malzemeler neler?birkaç boya,fırça ve bir de tual.malzemeler tamam sanırım,yine de bir kontrol edelim.birkaç boya(iç benliğiniz,içinizdeki siz),fırçalar(kendinizi yansıtanlar,insanlara kendinizi tanıtırken kullandığınız en önemli malzeme.onunla ve biraz boyayla istediğimiz şekli verebiliyoruz öyle değil mi?),ve tual..(görünen benliğiniz.fırçayla istediğiniz şekli verdikten sonra karşısına geçip seyredebileceğiniz küçük ekran ve tabi çevrenizdeki herkesin de seyredebildiği)gerekli olan tüm malzemeler bunlar,eksik olan birşey olursa resmimiz yarım kalır değil mi?
  işte insan bu noktada çıkmaza giriyor.hayat tamamen bir işkence oluyor o vakitten sonra..hele bir de eksik olanların farkında değilsek!..
  bu defa başka resimler,başkalarına ait resimler yapmaya çalışıyor insan;belki içindeki sıkıntıyı bir nebze dile getirir;belki bu defa tamamlanır resim diye,ama nafile!tüm bunların hepsi boşuna!
  unutmayın ki başkalarının benliğiyle yaşamak insanı kendinden koparıp alır,kendiyle olan iletişimini tamamen bitirir.düşünceleriniz,hareketleriniz herşeyiniz siz olmaktan çıkar,kendinizi kaybedersiniz kendi içinizde!
  eğer başkaları olmamanız gerektiğinin varkına vardıysak kendi resmimize tekrar dönelim.resim hala yarım,birşyler eksik olmalı.küçük bir ipucum var!''sonuçları değil,başlangıçları değiştirmek gerekir''
  hımm...o zaman gelin başa dönüp malzemelerimizi tekrar kontrol edelim.boyalar,fırça,tual.peki ya palet?..paletiniz olmalı.çünkü hiçkimse tek renkten ibaret değil.ve tuale kendinizi tek renkle resmetmeniz pek mümkün değil,ayrıca hoş da gözükmez..bir de fırçaları temizlemek gerekiyor.malum onca renk var elimizde(kıskançlıklarımız,duygusallıklarımız...)f ırçaları temizlemeden,ya da elinizde yeni bir fırça yoksa,renkleri tüm gerçekliğiyle yansıtamazsınız değil mi??
  ''farkındalık''..bakın anahtar kelimemiz bu!!..eksik olanları farkettiğiniz ve onları tamamladığınız zaman herşey yolunda demektir.veee kişinin büyüklüğü kendi eksiklerini görmesiyle başlar...

  sevgiyle kalına.s.