yarın histereskopi yaptırıcam arkadaşlar..

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve ezine77 tarafından 1 Haziran 2009 başlatılmıştır.

1 Haziran 2009
    Konu Sahibi : ezine77
  1. ezine77

ezine77 Rabbime çok şükür.. Üye

Beğenildi:
    22
    Ödül Puanları:
    148
    mrb arkadaşlar yarın saat 08:00 itibari ile histereskopi yaptırıcam.2. tüp bebek öncesinde bütün tetkikler yapılsın istiyorum.dr um da bişey beklemiyo ama yine de genetik bağışıklama pıhtılaşma vs tüm tetkikler yapıldı ama bişey bulunamadı.bu da eksik kalmasın bu kadar araştırmışken diye yaptırmaya karar verdim.benim için dua edin hayırlısı olsun.biraz korkuyorum açıkçası.Allahım umarım bugünlerimizi unutturacak mutluluklar ve bebeklerimiz en kısa zamanda bize gelir...ve isteyen ,umut etmeye devam eden herkese....

2. 1 Haziran 2009
  3. el-muallim

el-muallim kırk yaşımın çiçekleri.. Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    196
    çok kolay canım sakın endışe etme............inş temız çıkar ..herşey yolunda gıder...........

4. 1 Haziran 2009
  5. ezine77

Beğenildi:
    22
    Ödül Puanları:
    148
    el-muallimcim zaten senin sayende yaptırıyorum bunu...bana bi forumda niye yaptırmıyosun?ne kaybediceksin dedin vee ben de düşündüm ki sonradan keşke bu kalmıştı bunu da yaptırsaydım demiyeyim bu kadar çok tetkik yaptırmışken dedim ve karar verdim.inşallah hayırlısı olur canım.anestezi ile yapıcaklar ama biraz korkuyorum yine de..

6. 1 Haziran 2009
  7. el-muallim

el-muallim kırk yaşımın çiçekleri.. Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    196
    canım ınş .....bazen bızım bılemedıklerımız olabılıyooo her yolu denemekte fayda var doktor ne dıyosa yapalım sonra kaşkademekten ıyıdır...bende yaptırdım doktorunm tedavı esnasında yaptı...benımkı narkozsuz oldu bıraz ağrım oldu ama aşırı değıldı dayandım işin guzel yanı rahmın ıçını yum gormek çook ılgınç......ve temız çıktı benım doktorum bır yere çızık attım dedı ..oraya emruyonun yerşerşmesını ıstıyorum dedı....şu an beklemedeyım canım rabbım cumlemızı guldursun ...kımseyı elı boş komasın .....rabbım ol derse olacak inş bu guzel gunlerde dualarımızı makbul eder ...narkoz alsanda aynı yum toplama gıbı canım.....içini rahat tut ve hep dua et inş rabbım sebeplerı kaldırsın ....guzellıkler nasıp etsın herşey bız ne yaparsak yapalım onun elınde................dua ile

8. 1 Haziran 2009
  9. deniz bulut

deniz bulut annesinin bir tanesi Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    her testi yaptırmakta fayda var. benim gibi kürtaj sonrası tüp bebek denenirse ve bu kürtajdan sonra 3 ay ara kanamam oldu akıntım vs zor düzene girdi diye uyarılarıma karşın doktor nasıl olsa bu hastanın hamile kalmışlığı var diyerek rahim filmi çektirmezse ve rahim filmi ancak benim ısrarımla kimyasal gebelik ile sonuçlanan tüp bebek denemesinden sonra çekilirse rahimde kürtajdan kalan yapışıklık olduğu görülebilir ve herşeye sil baştan başlamak gerekebilir. alman hastanesini en iyilerden biri diye seçmiştim ama doktorumu seçememişim. şimdi benim de histeroskopi olmam gerekli. bu ay doktora karar verip ilk adette olacağım. yaş 42. önümdeki aylarım sayılı. neye üzüleyim? giden zamana mı? boşu boşuna çöpe atılan 8000 liraya mı? bütün tedaviye tekrar sil baştan başlayıp tekrar aynı sıkıntıları çekeceğime mi?
    o nedenle yaş genç olsa bile arada yanlış tedavilerle geçen zamana sinirlere va maddi kayba yazık oluyor. kromozom olsun, pıhtılaşma olsun, rahim filmi veya histeroskopi yaptırıp öyle yola çıkmak gerekli. histeroskopi çok hafif bir anestezi altında yapılan fazla ağrısı sızısı olmayan bir işlemmiş. yaptırmanın hiçbir zararı yok tabii. ancak bu konuda gerçekten uzman bir doktora.

10. 1 Haziran 2009
  11. D-GABBANA

D-GABBANA Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    106
    Şimdiden çok geç olmuş,ben de geçen temmuz ayında yaptırmıştım,temiz çıkmıştı,sonra ki ay aşılama yaptırdım ama tutmadı.bi sonra ki ay ise kendiliğimden hamile kaldım.kısmetse 15-20 gun kaldı doğuma,Allah hepinize nasip etsin inşallah,yemin ederim size hep dua edıyorum Allahım kimsenın kucağını boş bırakmasın dıye.ümidinizi kaybetmeyın.bana da tüp bebek demışlerdi ama gerek kalmaddı,kızım kendiliğinden geldi içime.Allaha dua edin bol bol.:Saruboceq:

12. 1 Haziran 2009
  13. ebruozguv

ebruozguv Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    geçmiş olsun
    bende bu sefer tüp bebek tedavime başlamadan yaptırdım çok kolay anesteziye gerek yok bence
    rahim içini çok rahat görebiliyorsun hatta ben bebişlerin tutunduğu kılcal damarları bile gördüm çok heyecanlanmıştım dr um söylediğinde
    kuzucuklar tertemiz bir yatakta büyüyecekler

14. 1 Haziran 2009
  15. firstNimbus

firstNimbus Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    çok geçmiş olsun canım.inşallah herşey iyi gider ve güzel sonuçlar alırsın.kafanda hiçbirşeyin kalmaması için iyi olmuş canım

16. 1 Haziran 2009
  17. hulya35

hulya35 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Gecmis olsun canim.Histeroskopiyi kaca yaptiracaksin

18. 1 Haziran 2009
  19. ezine77

Beğenildi:
    22
    Ödül Puanları:
    148
    herkese iyi dilekleri için teşekkür ederim arkadaşlar..yanımda bu kadar çok insanın olduğunu bilmek beni çok rahatlattı...bu arada acaba 1 yudum su ile tiroit ilacımı alsam zararı olur mu anestezi açısından.hafif anestezi olucak ama tamamen oruç olmalısın dedikleri için almaya çekiniyorum ama ilacımı da sabah aç karnına aynı saatte alıyodum.heralde öğlen gibiağızdan bişey almaya geçmeden alırım,bilmiyorum ne yapacağımı...
    hülya35cim ben dokuz eylülde tüp bebek yaptırdığım doçente yaptırıcam histereskopiyi.emekli sandığı güvencem olduğundan para ödemiycem muhtemelen.ama belki öğretim üyei farkı alabilirler..