yarın işe başlıyorum..off offf

Konusu 'Şubat Anneleri' forumundadır ve serçecik tarafından 19 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

19 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : serçecik
  1. serçecik

serçecik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    ya kızlar yarın işe başlayacagım dogum iznim bitti..cok üzülüyorum kuzumdan ayrılacagım için..saat 2 bucukta eve gelecegım ama o zamana kadar aklım hep onda olacak..kızkardesım bakıyor şimdilik.ne kadar kardeşimde olsa onu birisine emanet etmek zor gelecek..

2. 19 Mayıs 2009
  3. PureHate

PureHate Uğur böcüğüm (ÖzLem) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Ah canım çok zor valla yarın 1 ay olcak işe başlayalı benim de annem bakıyor 3.5 ta çıkıyorum bende işten ama ewle iş arası uzak olduğu için baya vaktimi alıo oğluşa kavuşmak. Senin iyi 2.5 ta ewde olucaksın ne güzel. Olsun canım biz de onlar için çalışıoz daha ii bakmak için sonuçta karamsar bakma ailesi olupta bakmayanlar bile var bebeğe aileden birinin bakmasıyla başka yabancı birinin bakması aynı olmuyo
    Süt işini napıcaksın biraz zahmetli oluyo sağması falan işyerinde ama değer valla bebişlerimiz için anne fedakar olmalı...

4. 19 Mayıs 2009
  5. gxuxleda16

gxuxleda16 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Cnm ben doğum haptığım hafta pazartesi işe gittim cuma hastaneye yattım yani son 4 gün kala izine ayrıldım.Sezaryanla doğum yaptım 3 gün hastanede kaldım .Eve geldim 1 hafta sonra dikişlerimi aldırdım yine işe gittim işleri toparlamak için ..ve kırk günüm doldu 41. gün işe başladım. Ben istermiydim bunları yaşamak ama mecbur çalışmak zorundayız bende çok özlüyorum bebişimi... bana bakarak kendinin daha şanslı olduğunu düşünebilirsin mesala ,sıkma canını biz onlar için çalışıyoruz ben 2. doğumumu yaptım ilk kızım 1 yaşındayken işe başlamıştım ve 2 ay ağlayarak işe gidip geldim bu sefer oğlumda o kadar zorlanmadım çünkü kızımı büyütürken hem kendi istediklerimi hemde kızımın istediklerini zorlanmadan yapabildim alabildim aynı zamanda kendi ruhsal durumumda cabası ben çalışmaya alışık birisiyim eğer işsiz olup evde kalsaydım çocuklarıma verimli olamıyacaktım psikolojim bozuludu herhalde o yüzden işini sıkı tut hepimiz bebişlerimizi özlüyoruz olayın bide bu tarafından düşün işte sana moralini bozmaman için bi sürü neden bunada alışıcaksın üzülme

6. 19 Mayıs 2009
  7. DilekYazar

DilekYazar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    offf ya benimde bu haftadan sonra bitiyor izinler ben ne yapacağım köyde öğretmenlik yapıyorum gece 4 de yola çıkıyoruz bebeğimi kime emanet edeceğim sizlerin yine ailesi yakın benim hiç kimsem yok

8. 19 Mayıs 2009
  9. ssaslan

ssaslan oğluşuna aşık (Sibel) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    allah sizlere kolaylık versin kızlar yaa
    ben de yarın otele gideceğim denetime ama neyseki otelden kabul etmişler 2 güne böldük
    biraz yarın biraz öbürgün tamamlayacağım
    ama en sinir bozucu kısmı denetim sonrası sayfalarca rapor yazmak :p
    çok sıkıyor beni

10. 21 Mayıs 2009
  11. tubik81

tubik81 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benimde 1 haziranda bitiyor artık rapor,geçen yılın ve bu yılın yıllık izinleri falan derken yazı geçirecez.
    ayy dilekcim ne yapmayı düşünüyorsun gerçekten zormuş yaa gece 4 olayı.
    bari bu dönemi kapat raporla eylül ayında zaten ek gıdaya geçmiş olur.
    allah yardımcın olsun canım.

12. 21 Mayıs 2009
  13. akvaryumm

akvaryumm o benim dünyam Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    108
    benim doğum iznim çoktan bitti.bende raporla geçiriyorum şimdilik.haziranın 10 u gibi o da bitiyor.naapıcam hiç bilmiyorum.içimi sıkıntı bastı şimdiden.ben nasıl bebişimden ayrılırım allahım.ne zor şu annelik.

14. 21 Mayıs 2009
  15. denizcb

denizcb Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Ben de dün iş yerine gittim izin meselesi için. Normalde pazartesi başlamam gerekiyor.Ben süt iznini toplattırdım yaklaşık 1 ay oluyor o da. ,ış yerim çok uzak olduğu için süt iznini günlük kullanmak işime yaramayacaktı. Haziran sonunda da yıllık iznimden 1 hafta eklettirdim ama ne zorluklarla. Özel sektör bu konuda çok anlayışsız.Benimle 2 gün için pazarlık yapıyorlar.Yıllık iznimin tamamını eklemeyi kabul etmediler.1 haftayı zor aldım.13 temmuzda işbaşı yapıyorum.O zamaan kadar düşünüp strese sokmak istemiyorum kendimi. keşke hiçbirimiz bebeklerimizi bırtakmak zorunda kalmasaydık ama çalışmadan da olmuyor.
    Allah hepimize kolaylıklar versin.

16. 26 Mayıs 2009
  17. aybuke07

aybuke07 İKİ AŞK ANNESİ ZAYIFLIYOR Üye

Beğenildi:
    88
    Ödül Puanları:
    153
    canım heyet raporu alsana, ben Alanya gibi yerde zar zor alabildiğime göre sen diyarbakırda daha kolay alırsın,,, ben bütün rapor haklarımı kullandım bitti enson heyet raporu aldım 21 gün milli eğitim müdürü araya girdi se öyle aldım sağolsun şimdi 1 haziransa bitiyor raporum başlayacağım işe

18. 26 Mayıs 2009
  19. aybuke07

aybuke07 İKİ AŞK ANNESİ ZAYIFLIYOR Üye

Beğenildi:
    88
    Ödül Puanları:
    153
    yaa öğretmenlere süt izni var mııı? ben bir arkadaştan yok diye duydum diğerinden var diye...