Yaş farkı...

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve combine tarafından 27 Ocak 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    27 Ocak 2009
    Konu Sahibi : combine
  1. combine

combine Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    272
    Ödül Puanları:
    153
    23 yaşında çok güzel yüksek okul okumuş kızım 9 aydır tanıştığı 4 aydırda ciddi olarak flört ettiği biriyle evlenmek istiyor.Fakat bu kişiyle arasında 20 yaş var.Bu kişi hiç evlenmemiş kariyer sahibi,3 yabancı dil bilen çok düzgün karakterli bir insan.Fakat eşim kilolu olduğunu ve yaş farkının ilerde büyük sorun olacağını söyleyerek bu olaya karşı çıkıyor.Kısacası yakışmadıklarını düşünüyor.Bu beyefendi bizim çekincelerimiz olduğunun farkında ülkenin en ünlü diyetisyenine gidip zayıflamaya çalışıyor.Anladığının gibi kızımı çook seviyor.Ben kızımla eşim arasında kaldım sizce hangisine destek vermeliyim.Gönlüm ve altıncı hissim kızımın bu insanla mutlu olacağını söylüyor ama tersi oşursa da eşimle çok büyük sorunlar yaşamaktan ürküyorum açıkçası sizce biricik kızım için hayırlısı nedir yardım lütfen değerli fikirlerinizi bekliyorum.

2. 27 Ocak 2009
  3. Sensible

Sensible Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    97
    Ödül Puanları:
    108
    Merhaba ablacim,

Esinin damat adayinin kilosunu bahane etmesi hos degil, bence bunu kendiside biliyor fakat kusur aramaya calisiyor.
    Aradaki yas farkina gelince, 20 yas az degil.
    Burda esin hakli.
    Ama bu o kisiyle kizinin mutsuz olacagi anlamina gelmez asla.

Belki aradaki yas farki, kandaki o hizli dolasimi etkiler; kizin 30-40 yaslarinda ruhu hala gencken, esi daha bir olgunlasabilir, duraklayabilir.
    Ama kendi yasiti olan sorumsuz, evine coluguna cocuguna sahip cikmayan biriylede evlenebilir (Allah korusun)

Önemli olan mutlu olmalari, anlasabilmeleri. Ilerde yas farki sorun olacaksa birakin o sorun olsun.
    Yeterki baska kötü seyler girmesin araya, baska anlasmazliklar olmasin.

Bence sen bir anne olarak iyi seyler hissediyor ve hislerine güveniyorsan ozaman kizina destek cik.

Ama sunuda söylemeden gecemeyecegim. 4 ay cok kisa bir süre. 4 ayda kimseyi taniyamazsin.
    Bende eskiden uzun süreli flört dönemine karsiydim ama biraz kader birazda mecburiyetten dolayi 1 yildir bir iliskim var, ve sunu anladimki insanlari kisa sürede tanimak imkansiz. En azindan bir yili tamamlarlarsa daha saglikli bir karar verebileceklerini düsünüyorum.
    4 aylik bir iliskide zaten insan havalarda ucuyor, mantik devreye girmiyor.
    Kizinin arkasinda olmani fakat biraz daha beklemesini söylemeni tercih ederim ben ama tabi anne olarak sen daha iyi bilirsin ablacim, insallah hayirlisi olur.

4. 27 Ocak 2009
  5. combine

combine Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    272
    Ödül Puanları:
    153
    fikirlerin için teşekkür ederim canım.

6. 27 Ocak 2009
  7. nnurayy

nnurayy annesinin bal-kaymagi Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    bende arkadasa katiliyorum kilo insan icin o kadar problem degil halledilir ama yas farki bir hayli fazla kizinizin en guzel yaslarinda esi orta yasi devirmis olucak daha hareketli daha aktif hayat istediginde esi sakinligi sececek bu gercekten sorun olucak erkek alimli gorunen genc esini kiskanicak bunlari iyi dusunun belkide esiniz hakli kiziniz ustelik daha cok genc aski buldugunu dusunmek icin

8. 27 Ocak 2009
  9. Feronia

Feronia İyi ki varsın :) ÜZGÜN Pro Üye

Beğenildi:
    47
    Ödül Puanları:
    78
    Öncelikle kilolu olmasını önemli bir sorun olarak görmüyorum...
    Fakat 20 yaş oldukça fazla bir yaş...
    Erkek olgunlaşmış...
    Kızınız ise daha herşeyin başında genç bir kız...
    Ona uyum sağlayabilicek mi kızınız yada o adam kızınıza uyum sağlayabilicekmi?

10. 27 Ocak 2009
  11. Sensible

Sensible Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    97
    Ödül Puanları:
    108
    Birde kizinin ve sevgilisinin kisilikleri cok önemli.
    Kizin 23 yasindadir ama cok olgundur, sevdigi insan 43dür ama daha cocuksudur, genc ruhludur.

Simdi bizim yorumlarimiza bakarken bunlarida degerlendir ablacim, sen daha iyi bilirsin.

Sadece su konuda net birsey söyleyebilirim 4 ay bir süre cok az evlilik karari almak icin.
    Tanidiginiz bildiginiz, komsu oglu veya uzaktan bir akraba olsa en azindan yillardir taniyoruz dersiniz, ama yabanci biri oldugu zaman 3-5 ay cok az bence.

12. 27 Ocak 2009
  13. combine

combine Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    272
    Ödül Puanları:
    153
    bu kişi olgun olmakla beraber gezmeyi eğlenmeyi hayattan zevk almayı bilen biri.Ayrıca mesleğide buna uygun biri fakat görüşlerinize sonuna kadar katılıyorum 4 ay evlenmek için çok erken.kızımda şimdiye kadar hep kendinden epey büyük kişilerle arkadaşlık etti ama tabi 20 yaş büyük değillerdi 34 mesela.

14. 27 Ocak 2009
  15. Mune

Mune Administrator Yönetici

Beğenildi:
    58.700
    Ödül Puanları:
    663
    Merhaba,
    öncelikle kızınız ve sizin için hayırlısı neyse o olsun inşallah,damat adayının kilolu oluşu bence de bir sorun değil ama yaş farkı önemli bir sorun,kızınız görüştüğü bu beyefendiyle mutlu olur mu olmaz mı bunu Allah bilir,belki eşinizin onaylayacağı bir damat adayıyla evlense mutsuz olur,bu beyle çok mutlu da olabilir,bunu bilemeyiz,eşiniz ve sizde bilemezsiniz,evlilik tümüyle baht,kader işidir ve inşallah evladınızın kaderi güzel olur.Kızınıza ilişkisini biraz ağırdan almasını 4-5 aylık sürenin evlenmeye karar vermek için erken olduğunu da söylemelisiniz gibi geliyor bana.

Kızınızın kendinden 20 yaş büyük biriyle evlilik yapması her ne kadar birbirlerini çok sevselerde,şimdilerde olmasa da ilerleyen yıllarda sorun olabilir,kızınız 30'lu yaşlardayken damadınız 50'lili yaşların ortasında olacak ve kızınızın güzelliği dışarı çıktıklarında dikkat çekince damadınız bundan rahatsızlık duyabilir,yarın öbürgün çocuk sahibi olduklarında damadınıza torununuz mu diye soru soranlar olacaktır malesef ve bu da damadınız ve kızınız arasında kıskançlık sorunu yaratabilir.Bu ve bunun gibi pekçok olumsuzluklarla baş etmek zorunda kalabilirler.

Bir yerden sonra sevgileri kıskançlık,genç bir kadının yanında yaşlı görünme korkusu gibi olumsuzluklarla baş etmeye yetmeyebilir,tabii benim bu söylediklerim illa olacak diye birşey söz konusu değil ama çevremde yaşanmış örnekleri vardır onlardan yola çıkarak varsayımlarda bulunmaktayım sadece,kızınız en güzel çağında ve aşık bu sebeple siz bu olumsuzlukları anlatsanızda kulak arkası edebilir ve sevgisi ağır basabilir,bazı şeyler tecrübe edilmeden bilinemiyeceği için eşinizle kızınız arasında kalmak yerine baba-kızı birbiriyle konuşturmanızda fayda görüyorum,eşiniz bu evliliği niye onaylamadığını kızınıza açık bir dille ifade etsin,kızınızda sevdiği adamla niye evlenmek istediğini söylesin.

İnşallah kızınız çok mutlu olur ve eşinizin korkuları yersiz çıkar.Sizde her anne baba gibi evladınızın iyi bir izdivaç yapmasını,mutlu olmasını istiyorsunuz,eşinizde sizde endişelerinizde haklısınız ama ileride neler olacağını yaşamadan bilemezsiniz.

Son düzenleme: 27 Ocak 2009
  16. 27 Ocak 2009
  17. combine

combine Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    272
    Ödül Puanları:
    153
    ilginize teşekkür ederim gecenin bu saatinde çok sağolun. kızım babasıyla bu konuyu konuştu.ama toplumsal baskılar sebebiyle mutlu olmalarının çok zor olduğunu aslında bu kişinin çok değerli bir insan olduğunu ama yanında sekreteri gibi durduğunu söyledi ve konuyu kapattı.o günden beride sanki bir duvar oluştu aralarında yıkmak çok güç gibi geliyor artık...

18. 27 Ocak 2009
  19. benkibele

benkibele Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    106
    Canim kizin o kisinin ona sagladigi imkanlara kanmistir cunku tatli gelir. yani kariyer sahibi bir insan. etrafindaki gencler daha askere bile gitmemistir. altinda arabasi guzel bir evi, isi, guzel mobilyalari, yurt disi tatilleri, guzel oteller, ee bir de yasanmislik, kultur var. adamin anlattiklari, yasatacaklari kizina cok farkli gelir cevresindeki erkeklerden.

ama kizin 30 yasinda taptaze bir kadin iken adam 50 yasinda olacak. 40 li yaslarin basi erkekler olgunluk ve karizma abidesidir ama bu onlarin son demleridir.

ayrica bu adam ne kadar kizini sveerse sevsin kirli bir gecmis demek 43 yasinda hic evlenmemis olmak demek. yani hovardaca hayatini surdurmek demek. E citir gorunce de artik evleneyim demis.

adam kart zamparanin teki. bilmiyorum nasil vazgecirirsin ama bence kizina baski yapmadan zaman ver.
    yazik olur.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.