yaş ilerleyince

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve realist tarafından 9 Ocak 2010 başlatılmıştır.

9 Ocak 2010
    Konu Sahibi : realist
  1. realist

realist Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    75
    Ödül Puanları:
    148
    Acaba diyorum yaş ilerleyince can tatlılaşıyor mu?
    Bunu düşünmeme neden olan şey dişçi koltuğunda yaşadığım korkular.
    Aslında alışkın olmam gerek.Dokuz yaşındayken tanışmıştım o koltukla.Ve yıllarca sürdü tedavim.Taa ki 18 yaşıma kadar.Rahmetli dedem maaşa bağlamıştı her ay diş kliniğini.Ama ne derdime çare olabildiler,ne de olabileceklerin önüne geçebildiler.
    Birkaç yıl sonra kendiliğinden kökünden ayrılıverdi ön sıradaki üç dişim.Hastalığın doğal sonucuymuş.Yapacak bir şey yoktu.
    Ama tedavim sırasında öylesine zor şeylere dayandım ki,bir gün bile korku hissetmeden koşa koşa gittim.Gün aşırı o koltuğa oturdum.Kah diş etlerimi yaktılar,yanık et kokusundan midem defalarca ağızıma geldi.Kah ilaç sürdüler.Yine de gık demedim dayandım.
    Sonra sallanan dişlerin çekilme ve yapılma aşamasını yaşadım,yine de zorlanmadım...
    Şimdi yine dişçi koltuğu ve daha az acı var ama korku daha fazla.
    Şu gerçeği anladım.Deneyimle sabittir ki;yaş ilerleyince can tatlılaşmıyor,Yaş ilerledikçe acıya tahammül azalıyor........

2. 9 Ocak 2010
  3. scheker

scheker herseyin hayirlisi... Üye

Beğenildi:
    143
    Ödül Puanları:
    163
    cok gecmis olsun insanlar yaslandikca cocuklasirlarmis acil sifalar dilerim

4. 9 Ocak 2010
  5. scheker

scheker herseyin hayirlisi... Üye

Beğenildi:
    143
    Ödül Puanları:
    163
    ben cocuklasmissiniz demek istememistim yanlis anlamayin hani yaslaninca öyle deniyor ya onu demek istemistim kusuuruma bakmayin :çok üzgünüm:

6. 10 Ocak 2010
  7. realist

realist Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    75
    Ödül Puanları:
    148
    Yok canım ben seni anladım.Sana katılıyorum da.Yani yanlış anlama diye birşey yok.O safhaya da geleceğim yaşlanma şansım olursa.Ama inşallah çocuklaşmam.Sakın üzülme olur mu canım....ınan bana seni anladım ve katılıyorum.

8. 10 Ocak 2010
  9. Mihriban

Mihriban Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    196
    öncelikle geçmiş olsun canım
    ve sanırım öyle hem acıya dayanamaz oluyoruz hem de daha sabırsız oluyoruz sanki
    en azından ben kendi adıma bunu söyleyebilirim yaşım ilerledikçe eski sabrım kalmıyo farkındayımbenneyaptımki

10. 11 Ocak 2010
  11. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    Can tatlışalıyor elbette
    acıya tahammül azalıyor,çünkü korkular,acabalar öne çıkıyor,
    halbuki sona bir adım kadar yakınız ve bir adım kadar uzak,
    ama nedense yaş ilerledikçe her acıyı ,her sağlık olayını sadece
    bir olaya bağlıyoruz...
    Allah sağlıklı ömürler versin hepimize...
    sevgiler...

12. 11 Ocak 2010
  13. ema1

ema1 Hayat, sen plan yaparken başına gelenlerdlr Pro Üye

Beğenildi:
    7.380
    Ödül Puanları:
    238
    evet katılıyorum geçen dişime dolgu yaptırdım ama sinirler hepsi alınmamış yani tekrar açılması gerekecek ama tekrar o koltuğa oturma cesaretim yok şu anda erteleyip duruyorum boshayallersmile:umursamaz:

14. 12 Ocak 2010
  15. realist

realist Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    75
    Ödül Puanları:
    148
    Arkadaşlar ben dişçi maceramı anlatıkren sadece duygularımı yazmak istedim.Hani derler ya yaş ilerledikçe insanın canı tatlılaşıyor diye.Buna katılmadığımı anlatmak istedim.Aradaki o çok ince çizgiyi çok farklı algıladığımı anlatmaya çalıştım.Gençlikte herşey çok farkl.Hani gözü kara derler ya....Öyle oluyor insan.Ama yaşlanmaya başlayınca,bir de etrafın olumsuz tecrübelerini duydukça ürküyor insan.Ama hakikaten de can daha çok acıyor.Sanki o anla şu zamanı kıyaslasam,o ilkel şartlarda daha çok acı çekmişimdir ama daha dayanıklı davranmışımdır.Şimdi ise öyle değil. Acıya dayanıklılığm azaldı..

16. 12 Ocak 2010
  17. Sourcream

Sourcream Sadece şükrediyorum... Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    Cok haklisin,bence yas ilerledikce insanin hayata bakisi degisiyor, elindekilerin veya kaybettiklerinin degerini daha iyi anliyor ,evet, acilara dayanlilik belki azaliyor ama iyi tarafi da var, insan ertelemeleri birakiyor, daha sakinlesiyor..a.s.

18. 12 Ocak 2010
  19. _laylaylom_

_laylaylom_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    148
    geçmiş olsun öncelikle...yaş ilerledikçe her geçen yıl biraz daha insan tecrübe
    kazanıyor ,pek çok şey öğrenip bununla beraber yaşanılan sıkıntılar acılar atıyor..
    önceden gözü kara cahil cesaretiyle atladığımız pek çok şeye zamanla daha bir ürkek yaklaşıyoruz.
    bunu sebebi işde bilmediğimiz acılar ve gerçekleri öğrenmemiz..korkular artıyor ve canımız tadlılaşıyor.