Yaş problem mi?

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve kuzum tarafından 11 Ağustos 2006 başlatılmıştır.

11 Ağustos 2006
    Konu Sahibi : kuzum
  1. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    Hadi buyrun bakalım!

2. 11 Ağustos 2006
  3. Krdi

Krdi Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    Kesinlikle
    Bi kere erkek büyük oldu mu daha saygılı ve anlayışlı bir ilişki oluyor kanaatindeyim kuzucum. Çünkü erkekler kadınlara göre daha geç olgunlaşıyor. Kadının idrak seviyesine erkek ancak 5-10 yılda geliyor. Bu yüzden aralarında bu kadar yaş farkı olan çiftlerde erkek daha koruyucu, daha sorumluluk sahibi bir rol üstlenirken kadın sadece katılımcı oluyor.Aynı yaştaki veya kadının büyük olduğu durumlarda ise kadın herşeyi üstlenen olduğu için daha kolay yıpranıyor. (Bkz. Ben, Sen v.s) Günümüzde çalışma hayatı, çocuk sorumluluğu zaten kadını yıpratırken bir de evliliğin 1. derecede sorumluluğunu almak istemeyen tüm hanımlara tavsiyem yaş farkını koruyun. Ya da bunu beceremiyorsanız evliliğin iki rolü olan yükleyen ve yüklenenden mümkün olduğunca yükleyeni seçin:yes:

4. 11 Ağustos 2006
  5. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    Evet erkek büyük olmalıdır ama Bence çok fazla yaş farkı olmaması lazım. Mesela 10 yaş benim için bir büyük bir uçurum. Yaş aralığı büyüdükçe bence anlaşma ve birbirini anlama olasılığı o kadar azalıyor.Kadının büyük olması durumunda ise yine anne veya abla rolü üstleniyor bir nevi. Kendinden yaşça çok küçük insanlarla birlikte olanlarıda açıkçası sorunlu buluyorum. Ha şimdi "Yaşın ne önemi var önemli olan anlaşmak "diyenler olabilir ama bir düşünün. 40 ını geçmiş bir kadın ve daha 20 küsürlerinde bir erkek. Sizce niye birliktedir bu erkek kadınla???

6. 11 Ağustos 2006
  7. Mahbile

Mahbile Acem Kızı Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106

kesinlikle katılıyorum :yes:

8. 11 Ağustos 2006
  9. kuzeyyy

kuzeyyy kaan'ım diğer yarımsın Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    kuzum söylediklerine aynen katılıyorum yaş farkı belki her ilişkide değil ama bir çoğunda önemli bir faktör kadın erkekten büyük olursa azemcim senin dediğin gibi daha çok yıpranıyor normal şartlarda doğru olan erkeğin büyük olması ama mesela on yaş çok büyük bir fark benim bir erkek arkadaşım vardı benden dokuz yaş büyüktü ve ilişkide çok büyük sorunlar yaşadık ben bu yaş farkını o zamanlarda çok önemsememiştim ama şimdi geriye dönüp baktığımda sorunların bir çoğunun bundan kaynaklandığını gördüm aradaki yaş farkı onu komplekslere sokuyor ve bunu bana kıskançlık olarak yansıtıyordu kısacası bana göre en ideali erkeğin bayandan bir iki yaş büyük olduğu ilişkiler diyebilirim

10. 11 Ağustos 2006
  11. roxett

roxett Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    108
    sevgi saygı ve karşılıklı anlayış varsa önermli değil bence çok ön yargılı düşündüğünüzü düşünüyuorum :) insanın 20-25 yaş arası artık karekteri oturur. 50 sine de gelse değişmez bence huyu. kıskançlık her yaşta ilşikide olan bişey:smile:

12. 11 Ağustos 2006
  13. Cevrimhici

Cevrimhici Şampiyon Belli 2. Kim? Pro Üye

Beğenildi:
    224
    Ödül Puanları:
    113
    Bence erkek büyük olmalı..çünkü zeka olarak kadını geç takip ediyor..anca yetişir:KK70:

14. 11 Ağustos 2006
  15. 1kumtanesi

1kumtanesi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    :laugh: :laugh: :laugh: katılıyorum.

16. 12 Ağustos 2006
  17. siyahgece

siyahgece Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Bence de yaş farkı ilişkiyi yaşayan kişilerin karakaterlerine bağlı.Benim de erkek arkadaşımla aramda 9 yaş vardı.(29 yaşındayım) Ama aradığım romantizmi,ince düşünceyi göremedim onda.Yaşı daha büyük olduğu için fazla olgundu belki de.Artık sevgili nazı çekmekmiş,sevgi gösterilerinde bulunmakmış...bunları unutmuştu.
    Ama her 38 yaşındaki erkek de böyle değildir sanırım.İçindeki yaşama sevincini tetiklediği için küçük sevgililerini el üstünde tutan erkekler de tanıyorum.
    Faktör yaş değil,karakter....
    :smile:

18. 14 Ağustos 2006
  19. forest

forest Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    bence de erkeğin yaşı bayandan büyük olmalı. ama mesela, 10'dan fazla da olmamalı. hatta max 7-8. çünkü o zaman kuşak farkı oluşur diye düşünüyorum. her iki tarafın ilişkideki beklentileri farklı olur.
    ama yaşla birlikte karakter de önemli tabi.