Yaşam amacınızı keşfedin!

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve realist tarafından 7 Ağustos 2007 başlatılmıştır.

  7 Ağustos 2007
  Konu Sahibi : realist
 1. realist

  realist Popüler Üye Üye

  Katılım:
  3 Aralık 2006
  Mesajlar:
  3.088
  Beğenildi:
  75
  Ödül Puanları:
  148
  Yaşam amacınızı keşfedin!


  İnsanların en çok kendine sordukları soru 'hayatımla ilgili ne yapmalıyım?' Çoğu insan bu sorunun yanıtını vermekte zorlanabilir. Bu sorunun cevabını başarıyla yanıtlayan ve rüyalarına kavuşanları önerilerine kulak verebilirsiniz. Hayallerinin peşine düşenlerden ilham alabilirsiniz..

  Tutkularınızı keşfetmenin 10 yolu
  İç sesinize kulak verin
  İsteklerinizi doğru duymanızı sağlar. Sizi mutlu kılacak ve önemli hissetirecek tutkularınız her zaman fısıltı ile gelir.

  Bunalımları farkedin
  İşiniz angarya veya sıkıcı bir hal mi aldı? Sevdiğiniz şeyler üzerinde harcayabileceğiniz boş zamanınız var mı? Mutluluğunuz için fırsat yaratın. Hissetiklerinizi yapmamak umut dolu bir yaşamın anahtarıdır.

  Olanaklar içinde yaşayın
  Tutkularınızı gerçekleştirmek için hedeflerinize yakın olun. Yaşamınızdaki patlama ve deprem
  size eğlenceyi getirebilir.

  Dünyayı takip edin
  Yaşamınızdaki en güçlü sesi dinleyin. Amacınızı netleştirmek veya bulmak için aile ve arkadaşlarınızdan tavsiyeler alabilirsiniz. İnancınızı artırarak hayallerinize güvenle ulaşmaya çalışın.

  Nasıl biri olmak istrediğinize karar verin
  Ne yapmak istediğinizden çok, nasıl biri olmak istediğinizi belirleyin. Bu
  seçimlerinizde rehber oluşturacaktır.

  İşinize kalbinizi koyun
  Sevdiğiniz işi bulmak cesaret ve tutku ister. Zamanınızı işinizde geçirmek isteyip istemediğinizi keşfedin.

  Dönüşüme güvenin
  Sıkıntılı anlar hayatın doğal bir parçasıdır. Deneyimleriniz sebeiyle değişimdem korkmayın. Bunun yerine gelişmesine izin verin ve dümeni yönlendirin.

  Pişman olmayın
  Uzmanlara göre pişmanlık, sizi mutsuzluk ve umutsuzluğa düşüren, zamanınızı boşuna geçirmiş hissi veren en önemli sebeptir. Böyle bir durumda bunun farkında olun, başarılı olmak için yeteneklerinizi daha da geliştirmeye bakın.

  İlk adımı atın
  Siz ilk adımı atıncaya, rahat edeceğiniz noktaya ulaşıncaya kadar kader size yardım edemez. Yaşamınızdaki değişikliklere hazır olun. Ve onları yapmaya başlayın..

  Sabırlı olun
  Yaşamdaki amacınızı bulmanız geceler almayavak. Her yaşamda, hızlı ve kısa yollar vardır. Çoğu kişi yavaş yollardan gitmeyi tercih eder. Sorumluluğu alın, hedefinize ulaşmak için küçük adımlarla ilerleyin!