Yaşam Dersleri-13

Konusu 'Kişisel Gelişim' forumundadır ve TUANAY tarafından 19 Mart 2008 başlatılmıştır.

19 Mart 2008
    Konu Sahibi : TUANAY
  1. TUANAY

TUANAY Allahım şükürler olsun Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Bu güzel kutlu doğum gününde,sizlerle yine beraberiz pozitif akımın melekleri,öncüleri.Sizinle meditasyon çalışmalarına başladık ve sizler de bana deneyimlerinizi aktardınız.Ve çoğunuz başardı.O nedenle hepinizi tebrik etmek istiyorum.Çünkü ilk çalışmalarda,başarabilmek gerçekten çok zordur.Şimdi geçelim yeni dersimize;
    REHBERİNİZLE BULUŞMA

Her birimiz,aslında,sonsuza dek ihtiyaç duyacağımız tüm bilgelik ve bilgiyi içimizde taşıyoruz.Sezgisel zihin vasıtasıyla bu kaynağı kullanabiliriz;çünkü o evrensel zeka ile aramızdaki bağı oluşturmaktadır.Bununla birlikte,yüksek bilgeliğimizle bağlantı kurmayı genelde zor buluruz.Bunu başarmanın en iyi yollarından biri içsel rehberimizle karşılaşmak ve onu tanımaktır.
    İçsel rehber;danışman,ruhsal rehber,hayali arkadaş ya da kutsal meleğimiz gibi bir çok isimle bilinir.O size,bir çok değişik biçimde gelebilen,ama genellikle akıllı ve sevgi dolu bir arkadaş olarak konuşup ilişki kurabileceğiniz bir kişi ya da varlık şeklinde gelen,sizin yüksek bir parçanızdır.
    Aşağıda öz rehberiniz,meleğinizle karşılaşmanıza yardımcı olacak bir çalışma sunuyorum.Dilerseniz siz meditasyon yaparken bir arkadaşınız da size direktifleri okuyabilir.Olmazsa,önce aşağıdaki alıştırmayı baştan okuyup,sonra gözlerinizi kapayarak uygulamaya başlayabilirsiniz.

Gözlerinizi kapayın ve derin bir biçimde gevşeyin.7 kez karın nefesini burnunuzdan alın,yine burnunuzdan veriz.İçinizde bir sığınak olduğunu hayal edin ve o sığınağa gidin ve orada bir kaç dakika süreyle rahatlamaya,uyum sağlamaya çalışın.Şimdi sığınağınızın içinde,ileriye doğru uzanan bir yolun üzerinde durduğunuzu hayal edin.Yolda yürümeye başlıyorsunuz ve aynı anda uzaktan duru,parlak bir ışık saçan bir varlığın size doğru gelmekte olduğunu görüyorsunuz.

Birbirinize yaklaşırken,o varlığın bir erkek mi kadın mı olduğunu,neye benzediğini,kaç yaşında olduğunu ve nasıl giyindiğini görmeye başlıyorsunuz.Varlık yaklaştıkça onun yüzü ve dış görünümüyle ilgili daha fazla ayrıntı görüyorsunuz.
    Bu varlığı selamlayıp,ismini sorun.Algıladığınız ilk ismi kabul edin ve bu konuda daha fazla düşünmeyin.

Şimdi rehberinize sığınağınızı gezdirin ve onunla birlikte araştırıp keşfedin.Rehberiniz daha önce hiç görmediğiniz bazı şeyleri gösterebilir ya da sadece birlikte olmanın hazzını yaşayabilirsiniz.

Rehberinize o anda size söylemek istediği bir şey olup olmadığını sorun.Dilerseniz bazı özel sorular sorabilirsiniz.Hemen yanıt alabilirsiniz;ama öyle olmazsa düş kırıklığına uğramayın,yanıt size daha sonra farklı bir yoldan gelecektir.

Birlikte olma duygusunu tam olarak yaşadığınızda,meleğinize teşekkür edip takdirlerinizi ifade edin.Ve kendisiyle sığınağınızda yine buluşmak istediğinizi söyleyin.

Gözlerinizi açın ve dış dünyaya geri dönün.

Unutmayın ki,her insanın bir koruyucu meleği vardır.İnsanlar rehberleriyle karşılaşma konusunda bir çok farklı tipte deneyim yaşarlar.Eğer rehberinizi açık ve kesin bir biçimde algılayamadıysanız kaygılanmayın.Bazen o parlak bir ışık biçiminde ya da bulanık,belirsiz nir görünümde kalır.Önemli olan,onun gücünü,varlığını ve sevgisini hissetmenizdir.Bazen,meleğiniz alışılmamış ve şaşırtıcı bir mizah duygusuna ya da egzotik bir isme ve teatral bir yeteneğe,gösterişli bir üsluba sahip olabilir.Bazen hiç konuşmaz ama doğrudan izlenimler ya da sezgisel bilgi hissettirme şeklinde bir iletişim kurarlar.Bazen birden fazla rehberiniz bile olabilir.
    Meleğiniz,rehberliğe,bilgeliye,bilgiye,desteğe,yaratıcı ilhama,sevgiye,arkadaşlığa gereksinim duyduğunuz her an çağırmanız için orada beklemektedir.Her gün uyumadan önce,meleğinizle konuşarak,bebeğinizi bir an önce getirmesini söyleyebilirsiniz mesela....

iyi meditasyonlarrrrrrrr....

2. 20 Mart 2008
  3. Kizil Deniz

Kizil Deniz Acil tıp teknisyeni :)Yiğit anası Üye

Beğenildi:
    119
    Ödül Puanları:
    153
    canım dersimi can kulagıyla dınledım vede kıpır kıpır oldum bu gece melegıme söyledim benım bebişime iyi bak bana kavusana kadar bebegim sana emanet ona ıyı bakki bana saglıkla gelsin zaman önemli degil ama o yeterkı istedıgı zamanda gelsın ve nasip olursa hiç gitmesin evet ben bunları söyledim melegım koruyucum melegım bebegıme ıyı bak vede onu cok özledigimi onu dört gözle bekledıgımı söyle ama yine o gelecegı zaman gelsin razıyım a.s.

4. 20 Mart 2008
  5. gxuxl@end

gxuxl@end Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    tuanay cım inanırmısın ben bu meditasyonu eskiden beri yaparım hatta en son dün hast giderken yaptım çok iyi geliyor kendimi rahat hissetmemi sağlıyorönceden bir meleğim vardı yardım ederdi şimdi oğlum koruyucu meleğim her gece yatmadan dua ederim önceki meleğime bana yardım etmesini isterim melek oğlumada kardeşinin anne babasına gelebilmesi için yardım etmesini söylerim inş gelcek bebeğim buna çok inanıyorum bu dersler çok işe yaradı kendimde keşfedemediğim bir çok şeyi keşfettim vesilem sensin canım tuanay

6. 20 Mart 2008
  7. TUANAY

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Bu kadar pozitiflikle,meleğinin bebeğini getirmemesi imkansız derramcım,biliyorum ve yürekten inanıyorum ki çok az kaldı,sen bu halini koru yalnızca ve bıkmadan usanmadan her gece iste bebeğini,mükemmelsin......

8. 20 Mart 2008
  9. TUANAY

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Melekoğlum cnm benim,zaten bir meleğin varmış güzelim,üstelik bu melek canın,kanın biricik oğluşun.Yani özel bir çaba sarfetmeden koşarak gelir sana.Ve artık sen ondan kardeşini getirmesini isteyebilirsin,inan bana severek getirecektir.Sen sadece ağlamadan,sevgiyle,pozitifliğinle iste,bak herşey ne kadar kolay olacak.....

10. 20 Mart 2008
  11. TUANAY

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar neredesiniz?????Deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim.Meleğiniz kimdi,kime benziyordu,herhangi birşey söyledi mi?????

12. 20 Mart 2008
  13. AnlamadanDinlemeden

AnlamadanDinlemeden HayaT BeNimLe GüSeL :)) Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    196
    ben dersimi yeni okudum melekoğlumu okuyunca bir tuhaf oldum.

Ya bi melek hayal edebilecekmiyim?Çok merak ediyorum ben.

Ama şuan yapamam bunu ortam müsait değil.En kısa zamanda yapıp paylaşmak dileğiyle Pozitif Akımın Melekleriiii

14. 20 Mart 2008
  15. Kizil Deniz

Kizil Deniz Acil tıp teknisyeni :)Yiğit anası Üye

Beğenildi:
    119
    Ödül Puanları:
    153
    benım melegım ak sakallı bır amcaydı nur yüzlü etrafa gülücük sacan benı can kulagıyla dınledı ve KARANLIGIN EN KOYU HALI AYDINLIGA EN YAKIN OLAN ZAMANDIR dedi bebegım bana bır adım daha yaklastı :teytey:

16. 20 Mart 2008
  17. hxuxrrem 2000

hxuxrrem 2000 SEN BU SEVGİYİ HAKETMEDİN Pro Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    146
    tuanayım benimde bi meleğim var... bakalım bana bebeğimi getirebilecekmi.....? ben meleğime söyledim.... bana bişi demedi...belki süpriz yapar değil mi?ben hala bekliyorum..... sabır en büyük erdem dimi... ben ne kadarda çok erdem sahibiyim.....ben hissettim benim meleğim bana sabrımız mükafatını verecek... biliyorum....

18. 20 Mart 2008
  19. TUANAY

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    meleğin bence sana çok kızıyor,çünkü tam pozitif olmuşken hemen negatif olabiliyorsun cnm.Çok hassaslaştın biliyorum ama güçlü bir anne olmak zorundasın tatlım yaaaa,bu kadın ne kadar güçlü diye sınanıyor olabilirsin ama önce bir ruh halinde istikrarı sağla...Bir de fsh hormanların düşükmüş falan filan,geç bunları,hala regl oluyorsun,doğa ana tüm bereketiyle birlikte seninle,sen önce bir silkelen,huzuru bul,bebeğini sana getirmek için meleğin emin olmak istiyor senden,hadi Hürremcim son bir gayret,bir daha olumsuz hiçbirşeyden bahsetme,herşeye olacak de,güzellikleri paylaşalım birlikte